Adalet – Davut peygamber – Devler ırkı – Calut

Konuyu DAVUT‘dan açmıştık. Adalet sisteminden Zebur’a geldik.

Davut’un diğer bir özelliği: En kısa peygamber! Ve karşısına çıktığı Goliath (Calut, Galut) ise evren tarihinin en uzuuuuuuuuuun NEFİLİM‘i.

(Nefilim için link lütfen) (Calut Anak oğullarından bir DEV‘dir.) Ve neden SAPAN (Y harfi benzerindeki şey) ve sapan taşı?

<> http://www.varchive.org/itb/nefilim.htm

Tepegözler var mıdır? Musa’nın kemikleriyle KÖPRÜ kurduğu bu insanlar var mıdır? Bir tek devin kemiğinden bir KÖPRÜ kurma malzemesi elde edebiliyorsunuz! Bununla ilgili link lütfen!

Yani SORU sormak iyi de, illa ki ETÜD hazırlıklı olunması gerekiyor. Anında yanıt için dahi bu gerekli.

[] http://en.wikipedia.org/wiki/Nephilim

[] https://www.google.fr/search?q=Nephilim&tbm=isch

[] http://www.tualim.net/mitoloji-mitoloji-tarihi-mitolojik-kahramanlar-ve-karakterler/7251-mitolojide-cennetten-dusen-melekler-cennetten-dusen-melekler.html

Goliath kimdir? (Kur’an’dan CALUT diye arayacağız.)

<> İsa ve efendimiz arasında bir de Ashab-ı Kehf de yok mu efendim?

(Ashabı kehf PEYGAMBER değildir ve 309 yılı aştığı için efendimizden önce, Roma imparatorları döneminde.)

<> Goliat, Hz Davut’un taş ile devirerek (atıcılık-mancınık) yendiği nefilim.

Evet, ayet CALUT.

<> İncelenebilir mi?

Calut mu? Evet incelenebilir, çünkü KUR’AN’DA yer alıyor. Bana Kur’an’dan CALUT (Goliath)ı bulabilir misiniz? Filistin ırkı, gerçek Filistililer, ya da Keenan ırkı.

<> 2-Bakara/249: Talut, askerleriyle yola çıkınca dedi ki: “Allah sizi bir ırmakla imtihan edecektir. O halde, ondan içen benden değildir. Ama onu tatmayan bendendir. Eliyle bir avuç alan kişi başka.” Bunun ardından, pek azı müstesna olmak üzere ondan içtiler. Nihayet o ve onunla beraber iman edenler ırmağı geçtiklerinde şöyle dediler: “Bugün bizim Calut’a ve ordusuna (CALUTE ve CÜNUDİH) karşı hiçbir gücümüz yoktur.” Allah’a kavuşacaklarını düşünenler ise şöyle konuştular: “Sayıca az nice topluluk vardır ki, sayıca çok nice topluluğa Allah’ın izniyle galip gelmiştir. Allah sabredenlerle beraberdir.”

<> 2-Bakara/250: Calut ve ordusuyla karşılaştıklarında şöyle yakardılar: “Ey Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımızı yere sağlam bastır. Ve küfre sapanlara karşı bize yardım et.”

Teşekkürler. İsmen Calut’u  gördünüz mü? (Goliath)

<> 2-Bakara/249: Fe lemma fesale talutü bil cünudi kale innellahe mübtelıküm bi neher* fe men ş eribe minhü fe leyse minnı* vemel lem ya’amhü fe innehu minnı illa menı terafe gurfetem bi yedih* fe ş eribu minhü illa kalılem minhüm* fe lemma cavezehu hüve vellezıne amenu meahu kalu la takate lenel yevme bi calute ve cünudih*kalellezıne yezunnune ennehüm mülakullahi kem min fietin kalıletin ğ alebet fieten kesıratem bi iznillah* vallahü meas sabirın

kalu la takate lenel yevme bi calute ve cünudih

calute ve cünudih

calUT, talUT, davUT, harUT, marUT, vedud anlamında veDUT! salyUT (Selam) ve sizlere daha önce sorduğum HAR+OD (Karut).

İbranice UT ile biten kelimelerin bir ZEBUR esrarı vardır. Buna da değineceğiz. (Etüdleriniz kemale erişince).

Bu etüdleri izleyerek, hayvanlarla (Biyosfer) nasıl konuşulur? Cinler nasıl bağlanır, İFRİTLER nasıl çalıştırılır. Davut ZIRH’ı buldu mu? Davut’un haremi; oğlu Süleyman’ın Harası (At tavlaları); ismete rağmen günahları…

Bunlar sadece [candaşın] DAVUT sorusunun sonuçları… Ama illa ki Etüd gerekli! Daniel’i bilmeden, Remil’i ve efendimize REMİL yoluyla OKU’tturulan KUR’AN VAHYİNİ nasıl anlatabilirim? Hatta bineer sistemi henüz bilmeyen candaşlarımız da bu konuyu araştırmalı. Yoksa ALLAH’ı neredeyse ŞAİR ilan edeceğiz. :(((

Zebur’un şiirlerinden bir kaç müstehcen örnek verirseniz, neredeyse Allah’ın kulları olan kadınlara -haşa erkekmiş gibi- sulandığını göreceksiniz.

Böyle kitap olur mu? Elleri kırılasıcalar, kendi fantazilerini Allah’ımızın ağzından yazmaya kalkışıp buna Zebur demişler. İyi ki Daniel ss. peygamber bir CORRECTOR olarak devreye girdi.

İşte bu sırları ancak etüdlerinizdeki sağlam önbilgi birikimi üzerine kurabilirim. Yani Davut denince ben sadece meal yazıp geçemem! O cahilliği 14 asırdır yapıyor zaten müfessirler…

Hans von Aiberg, 21/12/2003 (207/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 207 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

207-08-david-goliath

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar