Paranormal – Zamanda yolculuk – Ters nedensellik – Kaf dağları – Spildağı – Meryem ana

<> 36/67: Yine dilesek kendilerini oldukları yerde kılıklarını değiştirirdik de ne ileri gidebilirlerdi, ne de dönebilirlerdi.68: Bununla beraber kimin ömrünü uzatıyorsak yaratılışta onu tersine çeviri(p güçten düşürü)yoruz. Hala akıllanmayacaklar mı?

Bu ayetin birinci bölümünü böylece anladık. Gelelim ikinci bölüme: Gelecekteki kişiyi yaşlı gibi düşünün, pili bitmiş gibi, enerjisi yitmiş gibi; bunu geri getiriniz, giderek gençleşecek (bu arada evren daha daralmış olacak) yani PİLİ geri geldikçe dolmuş olacak.

İyi ama bu pil GEÇMİŞİN malı değilDİ ki? Katma (negatif) bir enerji, export olarak getiriliyor.

Yani gelecek/sonuç UC’undan geçmiş/neden UC’una bir “POTANSİYEL FARKI OLAN GERİLİM DEŞARJ OLUYOR“. Bunun en yakın örneği: Ayette diyor ki: “Dünyaya geliyoruz”.

Yani enerji mutlaka uzayı katederken DALGACIK/VİBRATION özelliklidir, ama dünyaya ÇARPTIĞINDA (foton çarpınca elektron koparır ya) PARTİCLE/TANECİK özelliğine bürünüyor.

Yani elektron kopup atomdan dışarı kaçıyor ve de atom denen olasılık küresi EN DIŞINDAN eksilmiş oluyor. Bunu ben anlatabildim mi?

<> Evet

Şimdi bir durum daha var.

Yarım kilo uranyumu 1620 yıl geriye götürürseniz BİR KİLOGRAM olur. Çünkü nedende bir kg idi, sonuçta yarım kg’a inecektir, geri getirirseniz BİR KG olacaktır.

Ama enerjinin korunması ilkesi diyor ki: Yok öyle şey, bana katma enerji getirdin, sistemin dengesini bozdun, entropiyi düzene soktun. Oysa ben kaos üzerine çalışan NEDEN ucuyum.

Madem geri geldin, senin m kütlenin E=mc² değeri üzerinden şu kadar enerjin var. Bunun yarısını PARTİCLE olarak kabul ederim, (Yani bebek olarak doğarsın, daha kütlen küçüktür); ama kalan yarısını vibration olarak kabul ederim. (Hani büyüyüp kilo alacak ya bebek ileride onun rezervi.)

Madem sen TERSİNİP geldin, ben de bu yarı ömrün neden ve sonuç uçlarının ok yönünü tersindiririm.

Haklı diyor DOĞA… Çünkü dünya (evren) daha dar, yani enerji daha az dağılmış=daha sıkışmıştır. Nereye sıkışır? Ya bu enerji Zilzal olarak (zaman enerjisi olarak) diğer üç boyuta (mekana) YÜZEY enerjisi olarak yayılacaktır. Enerjinin bir kısmı yüzey üzerinde (elektroskop kürelerini düşünün), bir kısmı dik aşağı boyutta (Dabbe’yi düşünün). Yani ARZ’ı sallayan bir salınım olacaktır.

Bu işin bir paratoneri var: O enerjiyi kim getirdiyse, o zilzalı ya kendisine toplar ve dengeyi korur, ya da düşman biriyse yeryüzünde saçma sapan paranormal depremler olur.

Bir dağılım şekli daha var: Bu nasıl paratoner olacağınızı gösterecektir. Dünyada yalnızca madde (insanlar) yok ki, enerji de var (Cinler). Bunların da bir topoğrafyası var: Adı KAF dağı (Kappa veya Caucasus da deniyor).

7 kafdağı var. (İçsel biçimde.) Bunların 7’si birden o hıza çıkınca GÖKTE, fakat yer gibi görünür.

(Ayet: “Gökte  D A Ğ  gibi bulutları süren de O’dur”. Yine ayet: “Sen dağları yerinde sanırsın oysa onlar BULUT gibi geçer giderler.”)

Bunların ekstrem anlamları hep KAF dağıdır. (Benim kitaplardan anımsadınız mı? Oyuk-dünya öğretisi. Hans Hörbiger’in “Die HohlWelt”i.) ?

<> Evet

Fakaaaaat sekizinci bir kafdağı var, ki o GÖKTE değil, YERDE, magnetik; Dabbe tam onun altında. Bu dağın adı Sebila (Peltek S ile).

<> Spil

Hani var ya; “Sebil gibi, sebili Hayrat”, Sanskritçe “sepla”. Ve 7. dağ burayla teğet olduğundan, yedinci dağ (Sebt, sebit, seven, sieben) bundan dolayı adını alıyor.

Önceki medeniyetler de o dağa Magneta dağı veya Spil dağı demişler. Magnetizmanın farkına varmışlar. Yöreye de Magnesia (Manisa) demişler.

Diğer dağların izdüşümlerin saymıyorum. (Bunlar Zion spiel’i, Turu sina, Arafat vb.) Diğerleri çok kutsaldır. (Siyonizmin adını veren dağ, Hacc edilen dağ, Musa’nın kitabelerini aldığı dağ vb.)

Ama nedense 8. dağın kendisi KUTSAL sayılmamıştır. Yani hacc edilmez, duası yoktur vb. İyi ama MERYEM bu dağa geldi, burada yaşadı, az ileride Kuşadası’nda ise vefat etti!

Hep Meryemana Efes diyorlar. İyi de Meryem sadece ve sadece SPİL’e geldi. Bunu niye söylemiyorlar. (Son dönemi Efes’teydi.)

Pekiyi Meryem’i buraya HANGİ NEDEN getirdi? Kudüs’ten taaaa “buraya” ne işi vardı? (Buraya diyorum çünkü benim konumum tam orası=Burası.)

Meryem neden Spil’e geldi, neden olabilir?

<> Korunmak için

Aslında DAĞ kutsaldı. Bunu kimse fark etmedi. (Hanifliği de farketmediler ya.) Ama ben ilan ediyorum: Lhassa’dan daha mübarek. Diğer 7 izdüşümü gibi, Spil’in de HAKKI var kutsal olmaya. İhmal edilmiş bir kutsallık.

Tabii biz tapalım demiyorum. Hira dağı bile tapacağımız bir dağ değil. Ama Cebrail oradaydı (Hira).

Hans von Aiberg, 03/05/2004 (222/10)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 222 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

222-10-zamanda-yolculuk-ters-evrim

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar