Zipzap – Hanif çekirdek – Allah’ın adının anılmasına izinli evler – Temizlik

<P> Tarzan candaşa da selam selam.

Söyledim başkanım saygıyla eğildi. Sizi hem o hem de Jana tanıyordu. Burada KİMSE sıradan değil. Rastgele başkan seçmedik, her şey Allah tevafukuydu. Onun için saygıyla eğiliyorlar. Sizin konumunuz çok ciddidir başkanım. Siz bu evin/sitenin AİLE REİSİSİNİZ. Bundan ötede “Tarihe yazılmış önemli şahsiyetsiniz”.

<P> ALLAH razı olsun. ALLAH’ım utandırmasın… Sizlere layık olmayı bana nasip etsin.

Allah sizinle birliktedir, Allah sizi kısmen şehid kılmıştır. Allah’ımız şeytanın herşeye bulaşmasına izin verir ama İKİNCİ KEZ -hem de 4000 yıl sonra- gündeme getirilmiş HANİFLİK atağı için, izin vermeyecek!

Haniflik EKİLEN bir tohum olmaktan ziyade, İBRAHİM atamızın ektiği fakat “UYUYAN CANLI bir tohum idi”. Mevsimi geldi ve açtı. Bu DABBET toprağından YUKARI çıktı.

Buraya kadar korunmuş durumdayız. Ama bundan sonra “Yaprak açtıkça, parazitler, zararlılar türeyecektir”. ÇEKİRDEK Hanifler -eğer Hanif ise- ALLAH tarafından korunDURULmuşlardır. Çekirdekten sonraki dönem elbette süne zararlıları ve kımıllar bize saldıracaklardır.

Biz KORUNMA limiti içindeyiz. Bizim koruyucumuz hep ALLAH idi ama, İKİNCİ KEZ  ö z e l l i k l e  bizleri koruyan YİNE ALLAH! Bu tıpkı iki kez iman etmek gibi, iki kez selam vermek gibi…

Tüm insanlara Ruhundan üfleyip kendi suretinde yaratan Rabbimizin, İsa as. (3M‘nin Mesih’i) a ayrıca RUHÜL KUDÜS’ünden üflemesi gibi, HANİF ÇEKİRDEK  k o r u n m u ş t u r  !

Buna emin olunuz ve bu şevk/coşkuyla davaya daha güvenli (Selam’dan selamet türevi) daha girgin olunuz.

[Candaşımızın] önerdiği gibi, EVİN temizliği de önemli…

Bu site Allah’ın adının anıldığı evlerden EN ÖNEMLİSİ (Çünkü tek HANİF müslüman) EVDİR! En kutsal evdir. (Kutsal olan ben değilim, kişiler değil; Kutsal olan EVDİR.)

<> beytul aqdas

İlla ki Allah’ın kendisinin zikredilmesine      i     z     i     n      verdiği evdir.

Diğer evler (Nur evleri vb.) İZİNSİZDİR! Nur 36. ayet bunu söylemektedir.

<> 24-Nur/36: Allah’ın, onların yüceltilmesine ve isminin zikredilmesine izin verdiği evlerdedir; onların içinde sabah akşam O’nu tesbih ederler.

O halde bu ev kutsaldır ve KUDDÜS demek >>> TERTEMİZ demektir. O halde bu ev temiz olmalıdır.

Bu sitede elbette -kendi nefsimizden değil- ALLAH’IN emri marufu olarak TEMİZLİK yapmak zorundayız.

<> 22-Hac/26: Bir zamanlar İbrahim için, o evin yerini, şöyle diyerek hazırlamıştık: Bana hiçbir şeyi ortak koşma;, evimi, tavaf edenler, kıyamda duranlar, rüku-secde edenler için temizle.

Resulullah Bedir’e giderken, SEÇTİ ve götürdü şehidlerini…

Kur’an’ın ruhunda vardır TEMİZLİK! Kur’an’a bile Temizlendirilmişlerden başkası el süremez/onu yorumlayamaz.

Hans von Aiberg, 09/11/2003 (198/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 198 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

198-04-nur-36

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar