Din adamlarının cahilliği – Kuranı anlamak – Dilbilim – Kuranda Petrol – Haniflik – Süfyanilik

Sanskritçe bilen bir tek müslüman din adamına rastlamadım. Bilselerdi Ğussa*e kelimesinin PETROL olduğunu bilirlerdi.

KHUS >> Sanskritçe bildiğimiz anlamda KUSmak demek.

SAE (Turanca su, İngilizce Sea gibi.)

ĞUSUL, Ğasil, bunları bilmeden AYETLERİ kendilerine göre yorumluyorlar.

Oysa Sanskritçe ANA dilimizdi. Babil’den ayrılmadan önce tek dil kullanıyorduk.

(Kusu >> Turanca kusmaktan ve su’dan türeme) yani bir SIVI vardı daima, bu sıvı dönüşmüş bir PETROL idi. Eğer biraz bilselerdi, biraz anlasalardı mealciler, zaten petrolün ğussa’e olduğunu çoktaaaaaaaan söyleyeceklerdi. (Ala suresi 5 ltf.)

<> 87-Ala/5: fece’alehu ğusaen ahva

<> 87-Ala/5: Sonra da onları kupkuru çöpe çevirendir.

<> 87-Ala/5: Sonra da onu kupkuru, siyah bir çöpe çevirmiştir.

<> 87-Ala/5: Sonra onu kapkara, kuruca bir ota çevirdi.

<> 87-Ala/5: Ardından onu kuru, kara bir duruma soktu.

<> Adamlar süper meal etmişler. (Görülsün [ibret olsun] diye paste ettim).

Haklısınız.

Pekiyi YNÖ neden ĞASİL, ĞÜSUL’ün suyla ilgili olduğunu bilir de, aynı KÖKTEN gelen ĞUSSA‘nın SU-sıvı yerine geçtiğini AKIL EDEMEZ?

İyi ki reel anlamda bir DİN ALİMİ yok.

Din ilim değildir; ilimler, din’in itikadı için ibret dersidir. İlim insanın Allah’ını bilme (kulluk) borcudur. Din bir borç değildir. Din bir mekanizma değildir.

Din Hanif için vardır. Hanif DİN için yoktur! Bu bakımdan Hanifler, Ortodoks ve Katolik Müslümanlardan kesinkes ayrılmışlardır.

Adamların yüzlerinde kar maskesi, arkalarında kelime-i tevhid yazılı, ellerinde tabanca, beyne sıkılan üç kurşun. (Nefsi müdafaa da yok)

Bunlar DİN için var! Bunlar ortodoks ve katolik müslümanlar. El Kaide veya Hizbullah her ne zıkkımsa, bunlar din için var! Bunlar canlı bomba olarak din adına intihar etmek için var! Bunlar Hablemitoğlu’nu öldürmek için var.

Bunun adı DİN, bunlar DİN için varlar. Ama benim için DİN, Allah’ın bana “Lütfettiği” dindir. Yani DİN BENİM İÇİN var! Ben din için yokum! Alsınlar dinlerini başlarına çalsınlar!

Gonca Kuriş’i bunlar kabadayılık yaparak öldürerek DİN’lerini kullanıyorlar. Bunun barış (selam selam) neresinde? Adları müslüman (barışık) demek değil bunların!

Ben müslüman değilim. Ben HANİF MÜSLÜMANIM.

 

<> “la ikrahe fi el dini”

Dinden ikrah ettirdiler beni bile… Haniflik olmasaydı -şayet olmasaydı- yemin ederim ben dünyanın en büyük ateisti olurdum.

Görevimiz bu dini sevdirmek ve kolaylatmak -Allah’ın ölçüleri zaten bu kolaylığa dayalı- işimize geleni okumak, iyi örnek olmak. Yani iyiliği emredip, kötülüğü emretmemek. (104, 114, 110)

<> “Dinde ZORLAMA yoktur” mu diyor ayette, “İKRAH YOK” diyor Allah. İKRAH demek ZORLAMA (Darb, Cebr) demek mi?!

(İkrah > Kerahat=Tiksinmek, iğrenmek, nefret etmek, demek)

Ve başardılar >>> Ben İslamiyetten İKRAH EDİYORUM, NEFRET EDİYORUM. Hele hele canlı yayınlarda tiksiniyorum.

Ben sadece HANİF İSLAMI SEVİYORUM. Protestant İslamı seviyorum. Allah’ımızın sevdiğini seviyorum. Allah’ımızın sevmediğini ise protesto ediyorum.

<> Allah kahretsin onları.

Allah kahretsin -evet- onları. Amerikan askerleri esirlere taciz ve kötü şeyler uyguluyorlarmış. Kıyaslayın bakalım, bir şoförün, bir sivilin -üstelik müslüman- gözlerini bağlayıp beynine kurşun sıkmak, ikisini kıyaslayın bakalım! Görünüz hristiyan Amerikan askeri ile müslüman din kardeşimin yaptıklarını. Sonra ikisini İLAHİ bir mahkemede yargılayın.

<> Baktım mı şeytanı görüyorum onlarda. Ne İsevi, ne Musevi, ne Muhammedi…

Şeytan yanlarında masum kalır. Çünkü şeytan bugüne kadar bir tek kişiyi öldürmüş değildir. (Öldürseydi Adem’i öldürürdü) Ama müslümanlar Kuriş’i Hablemitoğlu’nu şoförü ve gizli mezarlarında yatan sayısız kişileri öldürmekle meşhurdur.

Neyse ki müslüman değilim / HANİF MÜSLÜMANIM! Bu bir denklemdir, bir eşitliktir.

<> elhamdülillah

<> hamdolsun

Ve yeni bir konu arayalım kendimize. Söz sizlerde.

(Bu kez kahve içeceğim, 1 dk. sonra buradayım)

<> Enam/79: Ben bir hanif olarak yüzümü gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Müşriklerden değilim ben.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/08/2004 (241/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 241 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

241-05-din

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar