Bozulan Selam dinleri –  Hiç bozulmayan en güzel din Haniflik – Es-Selam Allah – Selam vermek – Peygambere has işler

Unutmayınız candaşlar, asla MÜSLÜMAN olduğunuzu söylemeyin, hep ve daima HANİF müslüman olduğunuzu kıvançla belirtiniz.

<> 5-Maide/65: Şüphesiz el kitap ehli iman etse idi, ve itteqa etse (mütteqı olsa) idi, kefrederdik/örterdik onlardan kötülüklerini, ve dahil ederdik onları NAİM CENNETe.

[] 5-Maide/66: Şüphesiz onlar, iqame [QıYaM/QaYyiM] etseler idi, el Tewrat’ı, ve el İncil’i, ve Rablerinden kendilerine indirileni [Kur’an’ı], besenirlerdi/yerlerdi (nimetlenirlerdi) üstlerinden ve ayakları altından; ve onlardan muqtesıd (ıqtısadlı) bir ümme(t) vardır; ve onlardan çoğu(nun) yaptıkları (işledikleri) kötüdür

 

Her semavi din MÜSLÜMANLIKTIR, ama Allah indinde tek müslümanlık var:  H A N İ F  ‘liktir.

<> Mecusilik de, Sabiilik de Müslümanlık.

Evet, mecusilik özellikle İslam dinidir. Allah (Hürmüz) ve Şeytan’ı (Ehrimen) birlikte tanrı kabul eder.

<> 5-Maide/69: Şüphesiz iman edenler, ve hadular, ve sabiiler, ve nasraniler; {onlardan} kim, iman eder {ise}, Allah’a, ve ahır güne, ve amel eder/işler salıh olarak; o halde havf/korku yok onlara ve onlar hüzünlenmezler/üzülmezler (mahzun olmazlar).

<> 22-Hacc/17: Şüphesiz iman edenler, ve hadular, ve sabiiler, ve nasraniler, ve mecusiler, ve şirk koşanlar; şüphesiz Allah, qıyamet günü onların arasını fasıl eder. Şüphesiz Allah, külli şey’in’e Şehid/Şahid’dir.

 

Ahuramazda dini, İSLAM dinidir. Vedd dini (Budizm) islam dinidir. Bunlar şamanizm ve paganizm değildir, çıkışları islamdır. Taoizm, bu da ilk kuşak islamdır. Buddhacı cinler bile var. Minat denen put bile İSLAM sembolüdür. Böyle yüzlerce İslam var.

Ama bana öyle bir islam söyleyin ki, Allah’ın indindeki TEK VE EN DOĞRU ve EN GÜZEL DİN OLSUN! Allah İbrahim’i dost edinsin! Bana bu dini belgeleyin ltf.

<> 4-Nisa/125: Güzellikler sergileyerek ve özü-sözü doğru bir halde Ibrahim’in milletine uyarak yüzünü Allah’a teslim edenden daha güzel dinli kim olabilir! Allah İbrahim’i dost edinmişti

Neden sadece İbrahim dost edinildi Rabbi tarafından? Neden bu kadar peygamber EDİLMEDİ? EN GÜZEL İSLAM DİNİNİ BULDUĞU İÇİN. En güzel İslam dini ne demek?  H A N İ F  demek…

 

<> “la ilahe illallah”

<> 30-Rum/30: O halde yüzünü bir hanif olarak dine tut, Allah’ın insanları kendisi üzerine yarattığı fıtratına Allahın yatışında değişme yoktur, dosdoğru sabit din odur. Fakat insanların çoğu bilmezler.

[] 30-Rum/30: O halde, iqame et vechini, hanif olarak el din’e (Hanif Diyn’e); {ki Hanif Din} Allah’ın fıtratı’dır; {Allah’ın fıtratı} odur ki, el nas’ı onun üzerine fatr etmiştir. Allah’ın halq edişi bedellenemez / değiştirilemez. İşte budur Qayyim Din. Velakin, el nas’ın ekserisi / ENÇOĞU bilmez!

Evet işte bu mücbir nedenlerden dolayı ALLAH indinde tek bir İslam var >>> HANİF İSLAM DİNİ.

Siz o dinin mensubusunuz. Bunun için İbrahim atamıza ve geçmiş MİH ile gelecek MİH’e selam selam deyiniz. Haydi durmayın.

 

<> selam selam

<> 2-Bakara/130: Nefsini beyinsizliğe itenden başka kim, “İbrahim Milleti”nden yüz çevirir? Biz onu dünyada seçtik. Şüphesiz o, ahırette de salıhlardandır.

Selam >>> Allah’ın adıdır. Allah’ı zikretmekten mi kaçıyorsunuz?

<> selam selam

 

NAİM (Sabıkun) Cennet ehli birbirine selam selam der.

Diğer aşağı sınıf ise “Allah’ın selamı üzerine olsun” der.

CÜMLE baştan yanlış!!! ES-SELAM zaten Allah’ın adı. “Es-Selam’ın selamı üzerinize olsun” ne demek? Sanki Allah bir paketmiş gibi, Al bu paketi dercesine…

Selam Allah’ın adı olan Es-Selam’dır. (Al Salaam) Allah’ın SELAMI olur mu? Bir düşünün tuhaf değil mi? Hans’ın hans’ı der gibi.

O halde asla kendimizi Allah yerine koyup (şirk budur) “Esselamü aleyküm….” demeyiniz.

Bizim bu klasik saçmalıklarla yolumuz ayrıldı. Biz birbirimize selam verirken, Allah’ın ES-SELAM adını iki kez yineliyoruz. “Allah’ın Allah’ını senin üzerine (aleyküm)” diye saçmalamıyoruz.

<> (Es-selamü denmez, Kuran’da sadece selamü aleyküm geçer)

Ve Allah der ki: “Benim selamım=Selametim barışım şu şu şunların üzerine olsun”. Bu ALLAH’ın bir cümlesidir, sen onu taşıyamazsın.

Mesela Allah bir tektir, “Ben de bir tekim” diyemezsin. Beni NET anladınız mı?

<> evet

Anladığınızı biliyorum, ama GELECEK için de bunları yazmak için soruyorum.

<> “Selamün aleyke”nin kimlere kullanıldığını keşke bilselerdi.

Evet selamen aleyke >>> Selam üzerlerine olsun >>> Bu kelimeyi sadece ALLAH kullanabilir. BİZ ALLAH mıyız?!

Sadece sana mahsus olmak üzere gece namaz kıl! Ben kılmıyorum, çünkü ben PEYGAMBER MİYİM?

Sadece peygamber eşlerine ve refakatçiylerine mahsus olmak üzere CİLBAB giysinler. Benim eşim cilbab giyemez! Ne ben peygamberim, ne de eşim peygamber karısıdır.

<> Ayrıca cilbab tanınmaları için giydikleri pelerin, türban değil, peçe hiç değil

İslam aleminin neredeyse tamamı CİLBAB giyiyor, hem de kara çarşaf haline sokmuşlar, çift kat peçe takmışlar. Yuh be! Yuh ki yuh! Herkes peygamber olmuş, eşleri de peygamber karısı olmuş, yani annelerimiz olmuşlar, tövbe yarabbi!

Ve tüm klasik öğretilerde herkes Kur’an’ı çözdüğünü söyleyegelmiş. Hiçbiri Kur’an’ı bilmiyor.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/08/2004 (241/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 241 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

241-04-selam-dinleri-haniflik

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar