Adalet – Davut peygamberin hatası

DABBET olunca, Kur’an’dan başkası verilmemiş bana!

<> Dabbet farkı >>> furkanı.

Evet [candaş]. Bir sure numarası söyler misin ltf. Rastgele iki numara!

<> 21

<> 78

<> 21-Enbiya/78: Ve Davud ile Süleyman. Hani, halkın davarının yayıldığı ekinler hakkında hüküm veriyorlardı da biz hükümlerine tanıklar olmuştuk.

Kısaca olayı anlatınız. (Nedeni ve sonucu) (Adalet mekanizması anlatılacak) (Olayın başlangıcı ve sonucu ile ilgili ön ve son ayetler.) ADALET mekanizması önemli.

<> 21-Enbiya/79: Onu Süleyman’a derhal kavrattık. Her birine hükümdarlık ve bilgi verdik. Davud’a dağları boyun eğdirdik. Kuşlarla beraber tespih ediyorlardı. Yapmak isteyince yapanlarız biz.

Bunlar YUSUF SOYUNDAN >>>> En son Ali İmran’a bağlanan aile içindeler. (Ne yazık ki VAMP bağındaki Uri Geller de bu bağdan.) Ve 80 ltf.

<> 21-Enbiya/80: Ona, sizi sizin şiddetinizden koruyacak olan zırh yapma sanatını öğrettik. Peki siz şükrediyor musunuz?

 

(Uri, OURİE, Yuri, Uriah vb. HURİ soyundan demek. Veya Uriah.)

Uriah (Uri) kimdir link bulabilir misiniz?

78. ayet anlatmakta -batıni anlamında-.

Kuşların dilinden anlamak >>>>>>> TELEPATLIK (Messenger).

DAĞLARA (ve Demire) BOYUN EĞDİRMEK >>>> PSİKOKİNETİZM. Uri (Uriah vb.) için search. (Ön bilginiz olmazsa, anlatacaklarım HAVADA kalır.)

<> http://www.uri-geller.com

<> http://www.uri-geller.com/uri-biography/uribiog.htm

 

URİ >>>>> TEVRATTAKİ URİ. Rusça Yuri (Gagarin gibi). Uri ve TEVRAT! Önbilginiz olmalı -ki anlaşılabileyim-.

Kök Hourie, ama Uri veya Uriah diye arayınız.

<> Krallar-I’de olmalı

Krallar-1’de olması gerekiyor zaten.

<> Saat: 17, hatırlatmak istedim

Zaten ötekiler bastırdılar başkanım. Tlf. çalıyor ha bire “Chat var mı?” diye. Onlarla birazdan başlayacağız ve geceyarısı bitecek. (Allah yardımcım olsun.) Amin…

<> Amin

Demek ki bunu erteleyeceğiz. Ben kolay bulunur bir şey sandım. (Hayatta search ve surf yapmam, bunlardan yana özürlüyüm.) Küçük bir bilgi yazabilir misiniz URİ için? Neyin nesi? (Koca ayette yer alıyor.)

<> Krallar-I, 4/20 >>> Uri oğlu Gever

<> İşaya 8/2

<> Ezra 8/33

<> 2SA 11:3: And David sent and enquired after the woman. And one said, Is not this Bathsheba, the daughter of Eliam, the wife of Uriah the Hittite?

<> 2SA 11:4: And David sent messengers, and took her; and she came in unto him, and he lay with her; for she was purified from her uncleanness: and she returned unto her house.

<> 2SA 11:5: And the woman conceived, and sent and told David, and said, I am with child.

<> 2SA 11:6: And David sent to Joab, saying, Send me Uriah the Hittite. And Joab sent Uriah to David.

<> 2SA 11:7: And when Uriah was come unto him, David demanded of him how Joab did, and how the people did, and how the war prospered.

Evet Davut as. Betşeba’ya konmak için ADALETSİZLİK yaptı. Komutanı Uriah’ı (Uri) ölmesi için cepheye en öne gönderdi. Uri şehid oldu ve karısı Betşeba da Davut’un haremine alındı.

ADALETSİZLİK, HAKSIZLIKTI BU!

Emirkulunu gönderiyorsun -sana direnemez zaten-. (Senin Allah’ın peygamberi olduğunu biliyor, sana güveniyor.) Cephede birinci adam olarak çarpışıyor ve ölüyor.

Ey Davut, senin amacın ne?

Karısı çok güzel ve sen o kadının dul kalıp senin haremine girmesini sağlıyorsun. Sonra vicdan azabı duyuyorsun. Ve ÖLÜDEN helallik istiyorsun.

Allah senin ismet sıfatını verdiğinden, URİ’yi diriltiyor mezarından. Uri ise:

– “Ey Allah’ın elçisi, beni neden dirilttirdin, ben şehid olarak cennetteydim, beni geri getirttin”.

– “Hakkını helal etmen için Ya URİ! Ben sana adaletsizlik yaptım.”

– “Hakkım helaldir ey Davut, çok güzel bir yerdeyim >>> ALLAH BANA SENİN MEKANINI verdi, senin arsanı -cennetini- aldım”.

Davut ellerini açtı:

– “Ya Rabbi, ey ADL, ey HAKİM Allah! Benim adaletim şaştı. Benden esirgediğini OĞLUM SÜLEYMAN’a ver -ki- dünya alem görsün adalet neymiş?”

Allah bu duayı kabul etti! Süleyman büyüyünce, öyle bir adalet sahibi oldu ki, insanlık tarihi boyunca anıldı durdu.

Hans von Aiberg, 09/12/2003 (202/09)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 202 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

202-09-davud-ve-uriah

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar