Melekler

Bu melekleri anlamak için SAF ve SAFİYAT (sad) ile ilgili ayetlerden bir kaç örnek yazar mısınız? SAFİYYUN VE SAFFAT DA DAHİL

Sanskritçe SET >>> ARAPÇA SAD (Harf ismi gibi). Anlamı takım set etmek, bir şeyleri SET (tümce, cümle) haline getirmek vb.

<> Saffat-65: O saf saf dizilenler elbette biziz.

<> Fecr-22: Rabbin gelip melekler saf saf dizildiğinde,

<> Saffat-1: Yemin olsun o saf bağlayıp dizilenlere/o saflar tutturup sıraya dizilenlere-o kanatlarını açıp toplayarak uçanlara,

<> Nur-41: Görmedin mi, göklerdeki ve yerdeki şuurlular da bölük bölük olmuş kuşlar da Allah’ı tespih etmektedir. Her biri kendine özgü duasını, kendine özgü tespihini bilmiştir. Allah, onların yapmakta olduklarını çok iyi bilmektedir.

<> Sad-1: Zikir/öğüt/uyarı dolu Kur’an’a yemin olsun ki,

<> Nebe-38: O gün, Ruh ve melekler saf bağlayıp kıyama geçerler. Rahman’ın izin verdiği dışındakiler konuşamazlar. O izin verilen, doğruyu söyler.

Bu son ayetten anlıyoruz ki: RUH (sudan ayrılmış buz kalıpları >>> RUHLAR) ve MELEKLERİN elbisesi + yapısı + dokusu AYNI!

RUH‘un melekten tek farkı şudur: Melek elbisesini giymiştir. RUH (insan, canlı ve cin ruhları) ise sadece NEFS+CESET elbisesi giyerler.

Bu farkı iyice EZBERLEYELİM. Meleğin elbisesi TAKYON, Ruh’un ise bunun üzerine + nefs + beden’dir. OK?

Hans von Aiberg, 12/08/2003 (169/5)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

169-05-bodies-layers-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar