Dabbet

Hamd hoşbuluşturana selam hanifcandaşlarıma selam.

Sanırım İhlas’ın “kul + hüve + Allahü + ehad + Allah…” bölümünde kalmıştık ve EHAD ile VAHİD isimlerinin üstünkörü bir analizini yapmıştık.

Bundan keyf aldınız mı? Yani sırları açarken, mutlaka ayrıntı gerekiyordu, bunu AZ da olsa, yedide-bir de olsa yapmaya çalıştım.

Sizlere ters gelen bir şey var mıydı? Veya Kur’an’a ters gibi durduğunu sandığınız bir yer var mıydı?

<> rakim ve Semii Basir ilişkisi de çok güzeldi.

Kur’an güzeldir de ondan candaşım. HERŞEY içinde… Her ayrıntı mevcut bizi bekliyor. Hepsi şu evindeki/elindeki bir cilt Kur’an’da… ALLAH’IN KELİMELERİ NİÇİN BİTMEZ. Gördünüz mü?

<> Ehad ile Vahid farkını anladık.

Evet kocaman bir farktı bu! Bunlar evren tarihinde İLK kez yazılıyor. Hiçbir yerde hiçbir zaman okuyamayacaksınız. Hepsi yepyeni, KUR’AN YENİLEŞİYOR çağlar geçince…

Her şey İLK kez yapılıyor: DABBET bunun için yaratılmıştır (49’u birden).

Dabbet >>> MELAMİ kelimesinde saklıdır, yerle bir demekten öte, YERİN DİBİNDE (Depth anlamında), yani mütevazılığı da aşmış, YOKOLMUŞ demektir.

Bunun için benim kıymetimi bilmeleri çok zor. Kasıntı, kibirli, hiddetli, hırçın olanların kıymetini biliyor insanoğlu… Ben “in the deep” olarak asla değeri bilinemeyecek biriyim.

Dedim ya TESLA gibi “Yahu bu adam kimdi, öldü gitti?” diyecekler emin olunuz! Bendeki bilgiyi değil, gizemliliği, esrarı öne çıkarıp, TESLA gibi ansiklopedilere yazacaklar -Hanifler hariç-. Gurdjieff gibi “gizemci, majisyen” diye söz edecekler.

Oysa DABBET olmak bir imtihandır/fitnedir… Hans’ın aktüalitesine, magazinine yönelerek, TESLA gibi, İLMİNİ anlayamayacaklar.

Ta ki, Haniflik gibi, bir gün 3M meclisi kurulduğunda beni hatırlayacaklar.

<> Araf-184: Düşünmediler mi ki, o arkadaşlarında cinnetten eser yok. Mübin bir UYARICIdan başkası değildir o.

Evet benim de cinnetli olmama imkan yok. Zülkarneyn’ler bundan arındırılmıştır.

Hans von Aiberg, 20/08/2003 (174/01)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.


önceki CHAT’i okusonraki bölümü oku

dabbet

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar