Kendini değiştirmeyen millet – Devlet zorbalığı – Unzurna-Raina

<> Yeri gelmişken; alimine değer vermeyen, zulkarneyne kulak asmayan, arzın dabbesini dinlemeyen milletin başına ne gelir, sonu ne olur???

 

YÖNETENLERİMİZLE İMTİHAN EDİLİYORUZ! Bir millet kendini düzeltmezse…

Yani: millet seçtiklerinden sorumludur. Seçtikleri MİLLETİ düzeltmeli İDİ

Yönetenler, yönetenler, yönetenler…

Yönetenleri seçen biziz, ama “UNZURNA” özürlüyüz. Yani denetleyemiyoruz, yönlendiremiyoruz.

<> Enfal-53: Nedeni şu: Bir kavim (toplum), kendinde olanı değiştirinceye kadar Allah, ona nimet olarak bağışladığını değiştirici değildir. Allah şüphesiz işitendir, bilendir.

<> Enfal-38: O inkar edenlere de ki: “Eğer vazgeçerlerse geçmişte (yaptıkları) şeyler bağışlanacaktır. Ama yine dönecek olurlarsa, önceki (toplumlara uygulanan) sünnet, muhakkak (onların başından da) geçmiş olacaktır.

Evet bu ayet, bizim YÖNETENLERE UNZURNA olarak müdahale etmemizi istiyor.

Ama biz sabıkalıyız. Bizde PROTEST ruh yok! Kaderciyiz! “Allah böyle istedi” der üzerine yatarız.

Oysa Allah ne diyor bak

Bir kavim (toplum), kendinde olanı değiştirinceye kadar Allah, ona nimet olarak bağışladığını değiştirici değildir. Allah şüphesiz işitendir, bilendir…“.

… (toplum) kendinde olanı değiştirinceye kadar Allah, ona nimet olarak bağışladığını değiştirici değildir.

<> Bakara-104: Ey iman edenler, “Raina” demeyin. “Unzurna” deyin ve dinleyin. Kafirler için acı bir azab vardır.

<> Saf-5: Hani Musa, kavmine demişti: “Ey kavmim! Benim size gönderilen Allah elçisi olduğumu bilip durduğunuz halde, beni neden incitiyorsunuz?” ONLAR BOZULUP SAPINCA ALLAH DA ONLARIN KALPLERİNİ EĞRİLTTİ. Çünkü ALLAH, FASIKLARDAN OLUŞMUŞ BİR KAVME HİDAYET ETMEZ.

Toplum YÖNETİMİNİ ele almadıkça, Allah o toplumun nimetini de (refahını, konforunu) DÜŞÜK TUTAR, hatta hiç vermez, azaltır yok eder. Çünkü ALLAH, FASIKLARDAN OLUŞMUŞ BİR KAVME HİDAYET ETMEZ.

Fasık=Hortumlayan, milletin parasını karapara olarak çalan çırpan, haksız kazanç ve kişisel servet edinmek için HÜKÜMETİ kullanan

Bana yönetenlerini söyle, sana hangi milletten olduğunu söyleyeyim. Bana yöneticini söyle, sana NE OLACAĞINI söyleyeyim.

Zorbalık başa geçmiş durumda… Kişisel servetlere el konuyor artık! Türkiye tarihinde hiçbir TV kanalı 30 gün kapanmadı! 5 gün bile kapanmadı. Bundan sonra bir suç uydurup, SÜRESİZ kapamayı düşünecekler.

Bu basit örneklere bakarsak, ÇOĞUNLUK (Taliban da çoğunluktur Afganistan’da) matematiğinden yola çıkarak “ZORBALIK” yapıyorlar, tam bir oligarşi yerleşimi var.

Din ticareti yapan aile şirketlerine tüm Devlet imkanları açıldı. Türkiye’nin %13’ü orman!… Bunun da %16’sı KİŞİLERE satılıyor -ki kesilecek ve oraya yerleşim bölgeleri yapılacak-. Bu kişiler de yine ARAZİ mafyasının ta kendisi… Bireyler alamayacaklar bile…

Hans von Aiberg, 20/08/2003 (174/02)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.


önceki bölümü okusonraki bölümü oku

174-02-yoneticiler-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar