Hud – Ad kavmi gazabı

Böylece Resul ve diğer Kur’an’da adı geçenlerin tamamının İSM’lerinde bir “OPERATÖR” güç var. YUNUS as. gibi.

Bu isimleri kullanarak “OPERATÖR” sayıları bulabiliyoruz. Mesela YUNUS as. doğrudan HUD as. GENLERİNİN taşıyıcısı!

İçinizde Arapça bilen var ise HUD‘un anlamını bana verebilir. Bu arada HUD‘un, AD kavminin nasıl yokolduğuna ilişkin ayetleri de rica edeceğim.

<> 7-Araf/65: Ad (toplumuna da) kardeşleri Hud’u (gönderdik.) (Hud, kavmine:) “Ey kavmim, Allah’a kulluk edin, sizin O’ndan başka ilahiniz yoktur. Hala korkup-sakınmayacak mısınız?” dedi.

<> 7-Araf/72: Bunun üzerine kendisini ve beraberindekileri, yalnız katımızdan bir rahmet ile kurtardık, ayetlerimize yalan deyip iman etmeyenlerin kökünü kestik.

<> 11-Hud/58: Emrimiz gelince, Hud’u ve onunla beraber iman edenleri tarafımızdan bir rahmetle kurtardık, onları ağır bir azaptan kurtuluşa erdirdik.

Nasıl bir GAZAP verilmiş, onu da yazar mısınız? Yani KÖKLERİ nasıl kesilmiş? Deprem mi, tayfun mu, bir ses topu mu? Burada AD kavmine nasıl bir GAZAP verilmiş?

<> 26-Şuara/139: Böylelikle onu yalanladılar, biz de onları yıkıma uğrattık. Gerçekten, bunda bir ayet vardır, ama onların çoğu iman etmiş değildirler.

(HUD ve SALİH as. Nuh’dan önceki peygamberlerdir. Hud, Ademin 1000 yıl içinde doğan oğullarından EN KÜÇÜĞÜ’dür.)

Bu nasıl bir yıkım?

Soru sorarak, araştırmaya teşvik ediyorum. Çünkü artık herbiriniz, mesela bir ELMALI’dan 300 yıl daha ileride müfessirler oldunuz! Sadece farkında değilsiniz.

<> 41-Fussilet/13: Eğer onlar yüz çevirirlerse de ki: İşte sizi Ad ve Semud’un başına gelen kasırgaya benzer bir kasırgaya karşı uyarıyorum!

<> 41-Fussilet/16: Bundan dolayı biz de onlara dünya hayatında zillet azabını tattırmak için o uğursuz günlerde soğuk bir rüzgar gönderdik. Ahiret azabı elbette daha çok rüsva edicidir. Onlara yardım da edilmez.

<> 7-Araf/78: Bunun üzerine onları, o şiddetli sarsıntı/o korkunç titreşim yakaladı da öz yurtlarında yere çökmüş bir hale geldiler.

Bu bir deprem değil! Ne olabilir?

<> 46-Ahkaf/24: Nihayet onu, vadilerine doğru gelen geniş bir bulut halinde görünce: “Ha dediler, bu bize yağmur getirecek bir bulut.” Hayır, o, aceleden istediğiniz şeyin ta kendisi. Bir rüzgar ki, içinde acıklı bir azap var.

<> 7-Araf/71: Hud: “İşte üzerinize Rabbinizden bir azap fırtınası ve bir öfke indi. Siz, benimle sizin ve atalarınız taktığı kuru adlar hakkında mı tartışıyorsunuz? Oysa Allah onlara hiçbir zaman saltanat indirmedi. Artık gözetin, ben de sizinle birlikte gözetenlerdenim” dedi.

<> Rezonans ses

<> sayha

<> süpersonik fırtına mı

 

HUD as. Adem As.ın başını çektiği EVLATLAR kabilesinin EN KÜÇÜĞÜ‘dür.

(Adem babamız, her yıl çift çift ikiz doğmasına vesiledir. Her -mesela- 20 yaşına gelen OĞLU da kendi çocuklarına vesile olur. Onların çocukları da 20 yaşına geldiklerinde bu zincirleme üremeyi devam ettirirler. Bu arada 1000 yıl boyunca Adem’in her yıl çocuğu olur. Aynı zamanda önceki çocuklarından da torunları olmaktadır . Vs. vs. Bunun için Adem KABİLESİ dedim.)

Hud kavmi diye bir KAVİM yok! Çünkü HEPSİ KENDİ (kardeş, torun, yeğen vb’leri). Dikkat ediniz: Hud için “KENDİ KAVMİ” demiyor, “KARDEŞLERİ” diyor. Bunu farkettiniz mi?

Yani burada ÜMMET kelimesi yok! Kavim kelimesi yok! BİRİNCİ DERECEDEN YAKIN AKRABALAR tümü… Farkettiniz mi?

<> evet

<> 7-Araf/65: Ad kavmine de kardeşleri Hud’u gönderdik: “Ey kavmim, Allah’a kulluk edin, ondan başka hiçbir ilahınız yoktur! Hala siz O’nun azabından sakınmayacak mısınız?” dedi.

<> 11-Hud/58: Emrimiz gelince, Hud’u ve onunla birlikte iman etmiş olanları bizden bir rahmetle kurtardık. Biz onları çok ağır bir azaptan kurtardık.

<> 11-Hud/59: İşte buydu Ad. Rablerinin ayetlerine kafa tuttular, O’nun resullerine isyan ettiler. Ve her inatçı zorbanın emrine uydular.

<> 11-Hud/60: Bu dünyada ve kıyamet gününde arkalarına lanet takıldı. Dikkat edin; Ad, Rablerine nankörlük etmişti. Dikkat edin, Hud’un kavmi olan Ad geri gelmez oldu

<> Neden 20 yaş?

(20 yaşı MESELA diye verdim, 1000 yıla kaç tane 20 yıl sığdığını hesaplamak daha kolay. Aslında 13 yaş bir kuşaktır.)

Ad kavmine de kardeşleri Hud’u gönderdik

Demek ki tüm BİRİNCİ dereceden akrabalar iki ana bölümden oluşuyor. GELMESİ GEREKEN dal ve buna karşı çıkarak sistemi bozan öteki kardeş. Yani Kabil ve Habil!

Hans von Aiberg, 12/09/2003 (187/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 187 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

187-03-ad-kavmi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar