Peygamber adları/kodları – Cifir – Y ile başlayan isimler – Huri geni YY – 1

BALİNA ile olan serüvenini biliyorsunuz. (Yunusların tümü Balinagiller familyasındandır.) Yunus=Bir tür Balinadır. Bunu da biliyorsunuz.

Şimdi Resullerin isminde önemli bir CİFİR sırrı vereceğim:

YUNUS

YUSUF

YAKUB

YAHYA!

(Sanırım Y ile başlayan başkaca da Resul adı yok.)

Bunların dördü de LAKAP, hiçbiri kendi adı değil! ALLAH’ın adları bunlar.

HUD (Balina) peygamberden Yunus (dolphin) peygambere kadar bir SUALTI macerası var!

Yunus >>> Akvaryumda kalma becerisini DEVAM ettiren tek peygamberdi. Ve BALİNANIN karnında  K A R A N L I K T A  kaldı! Su ve karanlık!

YUSUF >>> KUYU’DA SUDA KALDI ve KARANLIKTA kaldı. ZİNDAN HAYATI DA KARANLIKTAYDI. Kuyuda ve zindanda UNUTULMUŞ gibiydi. Suda ve Karanlıkta kaldı.

Ve sırada YAKUB var, ama onu İSRAİL diye açacağım için, şimdilik es geçiyorum.

Son olarak da YAHYA >>>> VAFTİZCİ (su) YAHYA (St.John the Baptist). Ve YAHYA da karanlıkta kaldı. (Halen ölmediği için KEHF alanında -ta ki Hızır’ın ölümüyle BİZE göre karanlıkta/kendine göre muhteşem bir yerde- kalmakta.)

Bakalım İSMAİL ve İSRAİL nasıl bir AYRIM içindeler. Öncelikle, İBRAHİM gibi İSHAK ve İSMAİL’in üçünün de YAHUDİ (veya Arap) olmadığını artık AYETLE biliyoruz. O [İbrahim] bir ırkın içinde yer almıyor. Ondan ARAP ve YAHUDİ türüyor! Bunları biliyoruz değil mi? Yazmama gerek var mı?

<> Hayır

OK. Teşekkür. Ayette İbrahim’in ırkının NASRANİ ve YAHUDA olmadığı açıkça bellidir. İsterseniz Ayeti yazınız.

<> 3-Ali İmran/67: İbrahim ne yahudi ne de hıristiyandı ancak hanif bir müslümandı müşriklerden değildi.

Evet. Yani Yahudilik ve Hristiyanlık O’nun TÜREVLERİ‘dir. Kendi kaynağı değildir. Böyle olması için babası Azer’in YAHUDİ veya HRİSTİYAN olması gerekirdi.

Hans von Aiberg, 12/09/2003 (187/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 187 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

187-07-yunus-yusuf-yakub-yahya

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar