Allahı sevmek nasıl olur – 3 – İbrahim sevgisi – Fıtrat – Haniflik mezhep mi?

Eğer Resulullah o çağlarda ben olsaydım, “Ümmetim illa da ümmetim” demezdim, “Haniflerimden başka ümmet tanımam” derdim!

Keşke deseydi!

5 milyar yıldır cin ve sonra insanlara indirilen tek din vardır İSLAM! Yani ışık hızıyla bozulan en kritik din! İslam hep bozuldu ve bozuluyor! Cinler de müslümandı kuşkusuz, Budistler de, ehli kitab da, bizimkiler de!

Ama bozulmayan (YANİ FITRATINDA BOZUKLUK OLMAYAN) tek islam TÜRÜ ve TİPİ illa ki  H A N İ F  islam’dır!

Bunun dışında İSLAMIN MAYASI BOZUKTUR! Fıtratı yoktur!

Sadece Hanif dinin FITRATI vardır.

Süt akşama bozulur, bir kaç saatte ekşiyebilir! Ama ona fıtrat (maya) katar da yoğurt yaparsanız, dayanıklı tüketim maddesine girer!

İslam SÜT kadar mübarektir, fakat FITRAT tutmaz bir türlü!

Fıtratı olan tek İSLAM türü -5 milyar yıldır- sadece HANİF İSLAM’dır.

O halde FITRAT=MAYA >>>>>>> HANİF’likten başka hiçbir başka islam biçimlerine verilmemiştir.

Ne mutlu Hanif’im diyene ve Ne kutludur bu Milleti İbrahim’denim diyenlere.

BİZLER ÖYLEYİZ!

Bizler İslama rağmen İSLAM olduk!

Hizbullah’a rağmen HANİF olduk!

Ne kadar acıdır ki, “İslama rağmen İSLAMIZ” diyebiliyorum.

<> Hanif mezhep mi oluyor, tam anlayamadım?

İbrahim peygamber sizce bir MEZHEB mi kurdu? Allah “Hanif müslüman olun” derken bize MEZHEB mi emretti? Yoksa DİNLERİN EN GÜZELİ diye tanımladı! O halde Hanifliğe Mezheb değil; din diye bakacağız!

Arkadaşlarımız, size Allah’ın huzurunda en güzel dinin ne olduğunu birazdan yazacaklar. (MEZHEB DEĞİL, TEK DİN.)

<> 6-Enam/161: De ki: “Rabbim, beni doğru yola iletti. Kayyim (Doğru ve eskimez, dimdik ayakta duran) bir dine, Hanif -olarak- İbrahim’in Milletine. O, müşriklerden değildi.

<> 2-Bakara/135: Yahudi veya hıristiyan olun ki, hidayet bulasınız.” dediler. Onlara de ki: “Hayır! Hanif -olarak- İbrahim’in Milletine (uyarız); o müşriklerden olmadı.

Dinlerin (mezheblerin değil) içinde EN GÜZELİ, Allah nazarında ve indinde hangisidir. Ayetle tescil etmek istiyorum.

<> 30-Rum/30: O halde yüzünü, Hanif -olarak- dine, Allah’ın insanları üzerinde yarattığı fıtrata çevir. Allah’ın yaratışında değiştirme olamaz. Kayyim (Doğru ve eskimez, dimdik ayakta duran) din işte budur. Fakat insanların en/ezici çoğunluğu bilmiyor.

Yukarıdaki ayetleri okursan, Hanifliğin MEZHEB değil    D   İ   N    olduğunu görürsün! Hem de Allah’ın TESCİL ETTİĞİ, hiç bozulmaz, fıtratı (mayası) tutmuş yegane din!

Hanif olmak bir ayrıcalıktır. Yahudi peygamberlerinin neredeyse tamamının bulamadığı bir DİN’dir Hanif İslam! Biz bile YENİ keşfettik, 5000 yıl sonra -yeniden/yine-!

Hans von Aiberg, 12/12/2003 (204/03)

Not: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 204 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (205) oku

204-03-fitrat-rum-30

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar