En küçük atomaltı parçacık hangisidir? –  Ters çekim – Piramitlerin inşası – Hilbert uzayı

<> bu durumdu piramitlerin inşa esası levitasyon mudur?

Evet bu konuda bazı taşların ilginç yönleri vardır: YÜRÜYEN TAŞLAR ile ilgili fotoğraflar Web’de mutlaka vardır. Bunlar arkalarında iz bırakarak YÜRÜMEKTEDİRLER.

Hindistan ve Pakistan’da Meru ayinlerinde çocuklar sadece işaret parmaklarını altına soktukları dev kayaları 5 çocuk ile kaldırabilmektedirler.

(Bundan da Pakistan şeyhleri çoook para yemekteler. Olayın din ile ve şeyh hazretlerinin kerametiyle ilgisi yok, çünkü Tac Mahal’den beri bu resmen biliniyor.)

Beş çocuk bir ton kayayı parmaklarıyla kaldırabiliyorsa, Piramitlerin de bir tür UCUZ teknoloji (Büyü gibi ileri teknoloji diyebileceğimiz) Levitation = Antigravitasyon ile taşındığını söyleyebiliriz.

(Daha önce El Balkhi, Einstein vb’nın yazdıklarını da yorumlamıştım.)

<> Piramitlerin inşaası Nuh tan öncesinden midir?

Nuh’tan sonra; Musa’dan önce! Piramitler dünyanın 12 yerinde var. En çok bilineni Gizza piramitleri… Bunlardan eski Pogodalar var. Bir o kadar eski İnca piramitleri var.

Piramitler bir yanda dursun, gelelim HİLBERT uzayına! Planck sabitinin üstünde enerji diskret (kesikli, paketçik) olarak zuhur eder.

Burada ölçü >>> Planck sabitidir.

Planck sabitinden küçük evrene HİLBERT uzayı deniyor. 11 boyutlu evrende, DÖRT BOYUT, planck sabitinin  Ü S T Ü N E  çıktığı için bize eşlik ederek, tarafımızca GÖRÜLEREK, genişleyen evren ile birlikte AÇILMIŞLARDIR.

Diğer yedisi ise HİLBERT uzayında rulo (tünel/horn Hole) biçiminde kıvrılı kalıp, dışarıya çıkamadıkları için AÇILAMAMIŞLARDIR. (Andolsun YEDİ MESANİ’ye ayetinin sırrı bu.)

Planck sabiti ise Kur’an’da bir çok yerde geçer. Birini ben vereyim: “Zerre kadar ve bundan >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  K Ü Ç Ü K  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> hiçbir şey (Külli şey’in gibi) olmasın ki, Rabbinden gizli değildir, biz onları teker teker saymışızdır”.

<> 10/61; 34/3

Zerre burada elbette >>> QUANT’tır, yani Planck sabiti olan çapın yukarısıdır.

Zerrrenin çapı >>>>>>>>>>>>>>>>> Planck çapıdır. Buradan mikro kozmos başlar (Zerreler alemi) ve taaaa makro kozmos (Ayette bundan büyük denen) olan kainat, yani kürreler alemi, ama ZERRE kadar

ve bundan >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> K Ü Ç Ü K >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

diyor ya ayet, bu küçük ise HİLBERT uzayından başka bir şey değildir.

Birçok ayet dolaysız misallerle PLANCK ve HİLBERT uzaylarını -alimlere- haber vermiştir…

<> 10/61: Bir iş ve oluşta bulunsan, Kur’an’dan bir şey okusan; herhangi bir iş yapsanız, siz ona dalıp gitmişken biz üstünüzde mutlaka tanıklarız. Ne yerde ne gökte zerre ağırlığınca bir şey, ondan daha küçüğü de daha büyüğü de Rabbinden uzakta/gizli kalmaz; tümü apaçık bir Kitap’tadır.

Jeep geldi, kasabaya hava kararmadan alışverişe gitmem gerekiyor. Evde yiyecek bir şey kalmadı. Jeep de yolda kalmasa bari… dökülüyor… Beni bekliyorlar, ayıp olmasın. Gerçi onlar yarım saat önce geldi, ben suçlu değilim.

<> Elinize sağlık kaptanım teşekkür ederiz.

<> Güle güle hocam

Aniden geronimoooo demeden son not: Pazar gündüz ve gece chat var. Geronimooooooooo

<> byeeee

<> slm slm

Hans von Aiberg, 03/10/2003 (195/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 195 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (196) oku

195-08-levitation

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar