Allaha uzanan tüneller – Arkadaş olarak Kuran

Tüm CORN HOLLER (CORN=KARN=BOYNUZ) ise bir üst TÜNELDE SONA ERERLER.

Sona ermek şudur: iki boynuz (Corn) birbiriyle dar noktada birleşirler. (En dar noktaya BERZAH=BOĞAZ denir.) Ama SONUNCU ve ANA tünel tek başına bir BOYNUZ‘dur, karşılığı yoktur, tekildir.

Dolayısıyla YUTAN bir karşı kutbu yoktur. Tersine sadece kusan (saçan, emisyon eden, üfleyen) bir TEKİL statüsü vardır. Onun adı (tüm Super-Hyper Uzayları kapsadığından) HORN HOLE‘dur.

Corn Hole’lerin tamamı bir tek HORN HOLE‘da biterler. Onun Kur’an’daki adı NEFHİ SUR‘dur. Tüm ruhlar bu TÜNELİN içinde yer alır.

Biz bu İÇ TÜNELDEN ana rahmine üflendik. (Orada idik, orası Kalu bela). Ölünce hesap defteriyle yine oraya gideceğiz. Henüz doğmamış ve ölmüş tüm BİLİNÇLER oradadır. Onun en dar yeri (Berzah) bizi bırakmamaktadır. Darlığından değil;

1. Tekil oluşundan,

2. Hep emisyon ettiğinden (üflendiğinden, yutmadığından) tekrar dünyaya kaçmak, dönmek, reenkarnasyon mümkün değildir. BERZAH onları engeller ve yeniden dünyaya üflenemezler. Ariter/Atar damar hep atar, TOPLAR değildir. Ya da toplardamar, atar damar değildir. YÖNLERİ farklıdır.

O en dar yer ise İSRAFİL’İN AĞZIDIR. Bir sesten ibarettir. Basit bir ses, bir cep telefonunun bir tuşuna bastığında çıkan ses kadar bir ses, ama evrenin öztitreşimini yakalayıp evreni bir kristal akvaryum gibi parçalayan bir ses. (Soprano örneğini anlatmıştım.)

HORN HOLE bizim Allah’a söz verdiğimiz İÇ TÜNEL. ALLAH ORADA tecelli etti. Biz GÖZÜMÜZLE ŞAHİT OLDUK. (Eşhedü enla ilahe illallah). Sonra bizi Horn Hole’dan Corn Hole’a (dünya seması), oradan ÜÇ KARANLIĞA, ana rahmindeki karadeliğe üfledi. Kozada kaldık. Bir gün akdelik açıldı ve IŞIĞI gördük. Bu doğumdur.

Horn Hole, Corn Hole ve tüm Hole’ların sonucu şudur: Hablilverid ve Hablillahi. Hablilverid (Şahdamarı) tünelin DIŞ YÜZEYİ’dir. Allah ise bize şahdamarımızdan yakındır. (İçindedir). Bizdeki tünelin İÇİNDE ALLAH var. Allah Aortunuzun içinde ve siz Allah’ın içinde…

<> Mecazi olarak mı demek istiyorsunuz?

Hayır TAMAMEN GERÇEK VE BİLİMSEL. Bizler kalbimize şu kadar cm uzağız. Allah bize ondan da yakın.

<> 50-Kaf/16: Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz ona şah damarından daha yakınız.

Teşekkür. Kur’an’a bayılıyorum. Kur’an, yani benim canım, canımın içi arkadaşım. Hasretlim, o kitap olmaktan çıkıp, kabrimde CAPCANLI bir arkadaşım olacak. O günü özlüyorum. Kur’an ile sarılıp ağlaşmak istiyorum, sevincimle.

Kur’an benim canımın ta kendisi arkadaşım, Kur’an berzah içinde. Berzah ise ayet ayet KURAN içinde. Kur’an’ı çok sevin, çok daha sevin. “O kağıt değil” diyorum size. O ARKADAŞIMIZ. Kabir arkadaşımız. Haniflerin NURU olan yalnızlığımızı giderecek mükemmel arkadaşımız.

Kur’an varsa yanınızda, sımsıkı sarılın ve GÖĞSÜNÜZE bastırın, kalbinize sokarcasına. Yemin ediyorum en ümitsiz hasta bile ŞİFA alacaktır. Kur’an bir tane dostum. Biricik dostum kabrimde. O Allah’ın sözü. Sarıldığım sayfa, kitap değil ALLAH’IN kelamı. Allah’ın Mütekellim’in kutsal DİYALOĞU.

Allah’ın kelimeleriyle SEVİŞİYORUZ BURADA. ALLAH’IN KELİMELERİNE SARILDIK. Allah benim dilimde. Ben Allah’ın KELİMELERİNDE. Utansınlar Kur’an’ı muska sananlar. Utansınlar. “Oku” diye inen kitabın canına okuyanlar utansınlar.

Kur’an’ın en layık olduğu biziz. Bizim en layık olduğumuz da Kur’an. Biz Hanif’iz. Biz Kur’an’ı hakkıyla okuruzdan öte KUR’AN İLE ARKADAŞIZ. Allah ve İbrahim gibi biz de Kur’an ile dostuz.

Kuşkusuz Resulullah’ı çok seviyorum, ona kurban olurum. O bir insan, fakat Kur’an ALLAH KELAMI. ALLAH‘ın bir diyaloğu, yani İNSAN değil. Yani Allah’tan bir NİMET.

Dolayısıyla Resulullah kusura bakmasın. Resulullah’a kurban olurum, ama Kur’an’ı Resulullah’tan daha çok sevmek durumundayım. Çünkü ALLAH KONUŞMASI‘dır Kur’an. ALLAH KONUŞUYOR.

Beni lütfen anlayın, ALLAH  K O N U Ş U Y O R . Onun adı Zalikel Kitab.

Kur’an hepimizin NURU olsun ve dostu olsun. Dünyamızdaki TEK REHBER. (Allah konuşuyor. “Başka bir hadis’e mi inanacağım?”. Bu bir ayettir.)

Hans von Aiberg, 2002-01-18, chat 047

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [ ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.

047-allaha-dogru

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar