24 dakika – İsra ve Miraç – Zaman – Hologram – Mahşer – Karanlık enerji – Hawking ve Öklidyen Yol Entegrali – Sultan güç

(Dünyanın her yeri ile merkez Spil arası her zaman 24 dakikadır. Bu hız ile ilgili değil, uzay yürüyümü daima 24 dakikadır.) Yani Mir’ac da 24 dakika sürdü.

24 dakikayı bir yerden daha hatırlıyor musunuz? Jody Foster’in filminden söz etmiştik. Astronom bir kızı oynuyordu. Mesaj geldi (dış uygarlıklardan) bir uzay gemisinin biçimini verdiler.

<> Contact mı?

Galiba Contact idi. O gemi imal edildi, sonuçta bir tek saniyede geri geldi. Kimse gittiğine inanmadı ama bir tek şahidi vardı: “Kamera 24 dakika boyunca çalışmış” dendi. Bir tek saniyede nasıl 24 dk. çekim yapılır ki. 😉

İşte bu nedenle, 24 dk. dediğimizde bir “Hız bölü yol” formülü değil, standart bir sayıdır bu.

(Tarık için 24 dakika, Dabbe için 18 dakika (yani bir saniyeye 1080 saniye genleşme))

Efendimizin yatağı soğumamıştı, çünkü 24 dakikada uzay yürüyümü gerçekleşmişti. Dikine Mirac kısmı ise sadece 18 dakika, toplam 42 dakika. İşte bu miracın tamamıdır.

1 gün=365 000 gün olduğundan, her gün ise 24 saat olduğundan, bundan sadece bir tek saati alıp, onun 42 dakikasını hesapladığımızda, Mirac’ın dikine MENZİLİNİ de bulursunuz.

Yani bir gün bin yıl (365000 gün) ise, o bir tek gün ise 24 saat ise ve sadece bir tek saatin tamamı yerine 42 dk. aldığınızda, orantı kurarak Mirac’ın DİKİNE mesafesini bulabilirsiniz. (Buna tachyon hızı da deniyor)

[] 365 000gün / 24saat / 60dk x 42dk = 10 645 gün = 29 yıl

[] 24 dkk >>> 6 083 gün = 16 buçuk yıl

[] 18 dkk >>> 4 562 gün = 12 buçuk yıl

Biliyorsunuz ki aslında evren bir MAHŞER düzlemi, iki boyutlu. İşte bu iki boyutluda UZAY YÜRÜYÜMÜ (yani uzay size yürüyor, siz hareket etmiyorsunuz) gerçekleşebiliyor. (Ayeti hatırlayınız, Mescidil Haram ve Mescidil Aksa)

Evreni şişiren (mahşeri KÜRE denen hologram haline getiren) ise Z dikmesi (üçüncü boyut Mir’ac sultan gücü dikmesi)

Evren aslında REEL olarak ÖKLİD ama şimdiki HOLOGRAM biçimiyle Riemann küresi. Yani evrene ÜF’lenmiş şişiyor.

Bu işin en ucu, daha geriye gelirseniz, buna karanlık madde gölge madde deniyor, yani o dolguya veya o HOLOGRAM akılarına gizli madde deniyor. Evrenin %93’ü bu görünmeyen maddeden oluşuyor. (Bu HOLOGRAMDIR biz fark etmiyoruz) Hologramı oluşturan ise acceleron denen itici güç.

Bu derin bir konu, bunu gelecek chat(yarın)de açalım.

<> 1 gün 1,000 yıl için ve 1 gün 50,000 yıl için İsra 17/1 ve 53/1-18; 22/47; 32/5; ayrıca 70/4; 97/3,4

Acceleron, hızlandırıcı güç birimi. (Karaenerji yani hologramı oluşturan şablon enerjisi) Belki bu WEB’de vardır, çünkü çok yeni bir kavram.

<> Karamadde yüzünden evren sünger gibi olmalı değil mi?

Karamadde bir görünmeyen HEYKEL gibi (Hologram) yani o hologramın akılarını dokuyor. Sünger gibi olan ise Süper uzay. (Ya da kuantum köpüğü)

<> ok, tşk ederim, karıştırmışım

<> http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1179649/posts Now three University of Washington physicists are suggesting the two discoveries are integrally linked through one of the strangest features of the universe, dark energy, a linkage they say could be caused by a previously unrecognized subatomic particle they call the “acceleron.”

Tamam candaş bulmuş bile. Fakat asıl bulan kim biliyor musunuz?

<> dark energy = dark matter değil mi?

Evet her maddenin E cinsinden bir karşılığı vardır. (E=mc² gibi)

Bunu kim buldu? Yani akseleron’u? Size bir ipucu: ÖKLİDYEN YOL İNTEGRALİ’ni bulan biri. Çünkü Akseleron bu matematik yöntem ile hesaplanıp bulunabilirdi.

<> G. Cantor?

<> Feynman?

<> Riemann?

Hayır. Hani Kip Thorn’a karşı bahis kaybetmişti?

<> Hawking

Evet, Hawking. Öklidçi yol integralini dünyada ilk ve tek hem de yeni bulan kişi Hawking’dir.

[] http://physicsworld.com/cws/article/news/2004/jul/22/hawking-loses-black-hole-bet

Onun da mı linki var? Hayret.

<> http://www.impactlab.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2565

Bu nedir biliyor musunuz? Öklidçi yol integrali demek mahşerin düzlemine aktarıssemavat yerine bir SULTANGÜÇ koymaktır. (Unutmayınız sadece bu evren/hayal yani hologram içermektedir ve Riemann gereği aktarıssemavat (gök çapları Riemann üç boyut dilimleri) yerine SULTANGÜÇ içermektedir. Yani KUTU gibi sandık gibi bir evrenin integralini alıyorsunuz.)

Sözünü ettiğim Akseleronlar bile bileşiktir integrali alınabilir ama axion denen en küçük hologram birim parçalarının integrali alınamaz. (Differansiyeli ise özel bir yöntem ile alınabilir.)

Aksiyonlar, bunlara neredeyse Külli Şey’in diyebilirsiniz, ya da ŞEY’ler, değil ama en yakın örneği. Onlar her yerde var. Onlar evreni (aslında mahşer meydanını) üç boyutlu gibi ŞİŞİREN etkinin ta kendisidir.

Gördünüz mü! Mahşer ve şişme kuramlarını dünyada ilk ve tek ben anlattım. Elbette bundan hempa’m mrscp’nin de haberi oldu, o zaman Riemann gibi değil; Einstein gibi değil, Lorenz gibi değil, HANS gibi düşündü ve ÖKLİDYEN YOL İNTEGRALİNİ hesapladı.

Böylece benim sayemde “BAHSİ” de kaybetti. Ama çok dürüst olduğundan “Yenildiğini” kabul etti. (Aslında ben yenmiş oluyorum gibime geliyor)

Sanırım yoruldunuz. Yarın geronimo sizi yine burada bekliyor ve ben Allah’a sizleri emanet ediyor, RZİ diyerek veda ediyorum. Geronimoooooo.

<> Teşekkür ederiz hocam

<> hg slm slm kaptanımız

<> Allah rahatlık versin, RZİ

-Sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 30/08/2004 (248/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 248 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (249) oku

248-07-evren-balon-gibi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar