Emir alemi – Gümüş kordon – Berzah – Alak – Oku – Rab

<> Emir alemi?       

<> Gümüş kordonla bağlı?

Evet, Emir alemi ve Gümüş Kordon ile ilgili…

Ceset asla oralara gitmedi ve gitmeyecek de… Orası sadece KALİL bir yerdir. Rabbin EMRİNDEN‘dir. Yani RUH denen BÜTÜNe aittir.

Ayet ne diyor? “Sana RUH’tan (Ruhlardan değil) SORARLAR!” Orada BİR BÜTÜNÜZ! Soul sister/soul bross’uz.

<> İsra/85: Sana ruhtan sorarlar de ki Ruh Rabbimin emrindendir size ilimden yalnızca az bir şey verilmiştir

Yine “MELEKLER ve RUH O’na (Z boyutuna) 50 bin yıl olan BİR GÜNDE varırlar!”

Bu karadelik tekilliğinin tünel biçiminde açılmış şeklidir. Yani RUH’un menzili/gümüşkordonu bir TÜNEL gibi uzun. Karadelikten girip bir anda 50 bin yıl ötedeki bir akdelikten çıktığınızı düşünün.

Tünelin UZUNLUĞU bu! Ama aynı zamanda karadelikler ve akdelikler BİTİŞİKTİR. Yani SIFIR mesafede ve zamanda ÖTEYE çıkabiliyorsunuz.

Demek ki Gümüş Kordon hem bu kadar toleranslı bir uzunluk. Hem de parmağınızı göbek çukurunuza değdirdiğiniz kadar KISA (adeta yok); onun için asla Gezici durugörü denen Z boyutu bedensiz astronomisi veya durugörüsü dışında ASLA görünmez!

Yine bir bayan kendine parmağıyla dokunduğunda, ALLAH’ın RAHİM adı dolayısıyla 50 bin yıllık bir mesafeye parmağını değdirmiş oluyor. Erkeğe gelince: Zaten kendi organı İÇ-DIŞ olmuş bir RAHİMdir/Vajendir.

Cinsel buluşmada, 50 bin yıllık bir yol katedilerek BERZAH‘a ulaşılır (Rahim ağzı), oradaki RUH‘a ulaşılır. O transfer edilir. İşte bizi leylekler böyle getiriyor!

<> :))

Bu konuları ileride İÇ-DIŞ ve TERS-YÜZ denen maddelerimizde anlatırız. Biz yeniden BERZAH‘a dönelim.

Baba ve Anne (Adem ve Havva tek idi, yeniden birleşmek için cinsel bağ kuruyorlar.)

Bu KOZMİK buluşmayı gerçekleştirdiğinde Berzah’ın ardına geçen SEÇİLMİŞ! O buluşmayı sağlıyor! Bunun  ardından, o aşılanmış yumurta MUALLAKTA (Boşlukta) HORN HOLE’a doğru taaaaaaaaaa 50 bin yıllık bir yol katediyor.

Yukarı tırmandığı anda ona muallağa tırmanan anlamında ALAK deniyor! Alak’ın tırmanması demek RUH’tan bir buz kalıbı olan kendi RUHUNU (yani nefsine ait olanı) alıyor.

A L A K  buydu işte!

Pekiyi İKRA neydi? Rabbimizin RUH‘u gönderme parola/işareti. Diyor ki, doğacak adaya: “OKU” RABBİNİN adıyla. O seni ALAKTAN YARATTI.

Devamını siz yazın ltf.

<> 96-Alak/1: Yaratan Rabbinin adıyla oku/çağır!

<> 96-Alak/2: İnsanı, embriyodan/ilişip yapışan bir sudan/sevgi ve ilgiden yarattı.

(Çağır değil, yanlış.)

<> 96-Alak/3: Oku! Rabbin Ekrem’dir/en büyük cömertliğin sahibidir.

<> 96-Alak/4: O’dur kalemle öğreten.

<> 96-Alak/5: İnsana bilmediğini öğretti.

Burada zaten ilk sure bitiyor. Teşekkürler.

Şimdi BERZAH aleminin işareti var: OKU diyor. İkra diyor.

Bİ >>>>>> BERZAH demek. (49 anlamdan biri)

BERZAH’DA OKU ÖNCE diyor!

İSMİ RABBİKE >> senin Rabbinin adıyla..

Bunu neden TEMBİHLİYOR?

Çünkü KALUBELA’daki SÖZ’Ü HALEN O GÖNDERİLECEK (bebek) RUH! sahip. Yani bilinçli olarak hatırlatıyor.

Kalu Bela’daki söz’de Allah’ın hangi ADI vardı?????

<> Rab

Evet Rab!

Burada ne diyor? “OKU RABB’inin adıyla!” diyor!

Uğurluyor 50 bin yıllık bir yola… ÜÇ KARANLIĞA!

Birincisi BERZAH’dan ihraç karanlığıydı.

İkincisi transfer karanlığı. (Herkes TARIK SEMASINI BİR KEZ gördü -en az-.) İkinci karanlıkta da SORUYOR: “Oku Rabbin KEREM sahibidir”.

Orada ne okutuluyor? ADEM’in çamuru boyunca TÜM EVRİM’İN olmasına ilişkin CANLI doğası… Bu ikinci karanlık da ADEM’in ÇAMURDA (salsal) KALDIĞI KARANLIĞIN ta kendisidir!

(Cennet aydınlık ama daha RUH‘undan üflenmemiş XXXYYY çamuruna dolayısıyla Adem bilinç itibariyle halen KARANLIK içinde.)

 

<> 39-Zümer/6: Sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. Ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir. Sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. İşte Allah! Budur sizin Rabbiniz! Yalnız O’nundur mülk ve saltanat! İlah yoktur O’ndan başka! Hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!

Hans von Aiberg, 19/09/2003 (190/06)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 190 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

190-06-uzak-yakin

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar