Hanif islam, Hadis islam ve Hafif islam farkı – Tesettür – Kuran ve İslamiyet farkı

Artık Hanif ile Hafif de AYRILMAK ZORUNDA. Gerekirse yaprak dökümü bile olsa, ayrılmak gerekebilir. Hafif’lerin hep yanındaydık. Kırmadık. Öğrencilerim “Türban” dediler imza bile verdim. (Üniversitede hoca idim bu kelle koltukta olmak demektir.)

Ama biliyorum ki Nur-31. ayette “Humurihinne=Başörtülerini” demiyor

Ama biliyorum ki Nur-31. ayette “Humurihinne=Başörtülerini” demiyor,

“Saçlarını omuzlarından aşağı uzatsınlar” diyor.

Ama HAFİF müslümanlık gereği, “Hocam Türban islamiyetin emri değil midir?” dendiğinde Koca bir EVET diyordum. Kur’an’a göre HAYIR diyordum.

Ziynet başka takı başkadır. Takı=Cevahir/Mücevher’dir. Mücevher demiyor Allah’ımız “Ziynet” diyor. Müzeyyen=Süs kelimesini bir dilimize dolamışız gidiyor.

Kadın ve erkeğin BİRBİRİNDEN ÇOK FARKLI taraflarına ziynet denir. Erkekte şort bayanlarda bikini (İki parça) bu ziynet bölgelerini örtmeye yeterlidir.

Yani şöyle bir örnek:

Bir bayan, banyo kapısını kilitlemeyi unutmuş, içeriye bilmeden biri giriyor. Refleksle önce bir el önünü, ikinci eli ise göğüslerini kapattırır.

SAÇLAR???????

Saçların neyinden utanılır ki? Saçımdan ne olur ki? Saçım doğum mu yapar? Saçım süt mü verir? Saçımın neresi HARAM? Saçımın neresi seksi? Saçımın neresini ÖRTMELİYİM? NİYE?????????

Eğer kadınlar örterlerse Allah erkeklere de aynı emri çıkarırdı. Çünkü Nur-30. ayet, “Mümin erkeklere deki….” diye başlıyor.

Nur-31. ayet ise, “Kul lil müminati=Mümin kadınlara de ki…” diye başlıyor.

Nur-31. ayet ise, “Kul lil müminati=Mümin kadınlara de ki…” diye başlıyor.

Eğer kadına saç örtmek FARZ ise Otomatikman ERKEĞE de   F  A  R  Z   olur/olurdu… O zaman erkekler de başlarını örtsünler. Eşitlik budur!!!!!!! Allah katında kadının saçı, sesi haram ise, Erkeğin de saçı haramdır.

Yorum bekliyorum.

<> Bikini ve şort dediniz; bikini altı şorttan daha açık değil mi, yani neden şort o zaman?

Şimdi: Erkekler için bir futbolcu şortu yeterlidir. Öylece namaz da kılabilir. Çünkü kadınlarla erkeklerin  F A R K L I  bölgeleri=ZİYNET’tir. Kadın ve erkekte farklı o bilinen bölgelerden ortak olanı ŞORT içinde kalır. Ortak olmayanı (göğüs) ise erkekte saklanmaz, ama kadında “ÜST BİR ÇAMAŞIR” ile örtünür.

Allah ve Melekleri “Erkek, Röntgenci vb.” olmadıkları için, bir bayan kendi başına o kılığıyla namaz kılabilir. Allah erkek değildir, melekler de…. Nefsi yoktur saydıklarımın. Allah’ın da nefsi yoktur. Hatta “Kıyam bi nefsihi” derken bile yanlış söylüyoruz. Nefsi yok ki, bir de kendiliğinden Kaim olsun?…

Allah her yerde, Meleklerim (Kiramen katibin) de. Tuvalette, ben banyoda soyunuk iken. En pis yerlerde ve benimle birlikteler. Allah, erkek veya kadın değildir. Melekler de……..

Allah bu konuda, ayetlerle gazap püskürüyor.

“Oğul edinmekten, meleklerin kızlar olmasından vb.” büyük bir günah olarak söz ediyor.

<> Bize hep yanlış öğrettiler!!!

<> Beynimizi estetik değerleri düşünmeye programlamalıyız yoksa şeytan aklımızı ele geçirir.

Evet, doğru söylüyorsun. Estetik önce yüzümüzdedir. Yüz bir tablodur ve cinsel obje değildir. Yani erkek gibi laf atarsak, hiç bir karşıt cinsimiz için “Öff yavrum ne güzel bir burun amaninn şu kulaklar” falan demeyiz. Çünkü bunlar ziynet değildir. YÜZ estetik bir tablodur. Yüz güzeldir ve ayetlerde kapanması asla istenmez. (Afganistan, Arabistan, Farsistan, Libyaistan vb. hariç.)

Yani görüyorsunuz ki,

1. Hadislere göre İslam

2. Kur’an’a göre İslam

3. HAFİF‘lere göre İslam

<> 7-Araf/185: Peki, bu Kur’an’dan sonra, hangi hadise iman ediyorlar?

 

Hadislere göre Saç konusu “Eğer ki bir kadının, saçının bir teli, bir şimşir (Tarak demek istiyor) üzerinde kalsa ve onu helali olmayan bir erkek görse, kıyamete kadar o saç teli yüzünden Allah ve Melekleri ona lanet eder.”

Buyrun size HADİS. Ebu Hureyre’den. Sahih Mahih denenlerden.

Ben saçımı tarayacağım, tesadüfen bir tel tarakta kalacak, o teli bir erkek görecek, ben yandım ki ne yandım.

?????????????????????

<> Kadınları daha rahat sömürmek için öyle yapıyorlar

<> sapık herifler zaten beyinlerini cinsellik ele geçirmiş

Bu Hadis (Süfyani) İslamiyeti.

Benimkini biliyorsunuz KUR’AN dini.

<> 12-Yusuf/111: Bu Kur’an, uydurulacak bir hadis değildir; aksine o, önündekini tastikleyici, her şeyi detaylandırıcıdır.

HAFİF din ise bambaşka bir şey: “Yaw kadın çamaşırıyla namaz kılar mı?” diye sorar. Çünkü Allah ile “Babamız”ı özdeşleştirmişiz. Allah deyince sakallı kalın sesli, çatık kaşlı, elinde sopa bir simge düşünüyoruz. Kadınların saçlarına düşman olmuş. Seslerine de. Hatta topuklu ayakkabıların çıkardığı seslere de?

Hayır benim Rabbim bunların hiç biri değildir. Bunun için SÜBHANALLAH der melekler hiç durmamaksızın.

Biz ne sanıyorduk sübhanallah demeyi ya? Ne sanıyorduk “Tenzih etmeyi”? Ne sanıyorduk “Tesbih etmeyi”?

Bu bakımdan şu soru çok önemli: İster bana, ister Zekeriya Beyazıt’a ister Yaşar Nuri Öztürk’e soru sorarken size o sırrı veriyorum: Sorunuzdaki tek nüans şu:

a) Kur’an’a göre

b) İslamiyet’e göre

İşte bu nüansı kullanarak iki aynı yanıt alacaksınız.

Bayraktar Hoca’ya, Rahmetli Nurbaki arkadaşıma… Hangimize sorarsanız, soru şeklinden cevap şeklini de siz belirlemiş oluyorsunuz.

<> Kurana ve ayetlere dayanarak bu konuların tek tek aydınlatılması gerek

<> Bence onaylaya onaylaya tek ayetlerden yola çıkmalıyız ki karışıklık anlamazlık olmasın

<> Hocam ayetlere girelim yani tam teşhise gelelim.

<> Ayetler?

Bir dakika ayetler deyip tutturmuşsunuz. Ne ile ilgili ayetler? Namaz ile ilgili mi? Hangi ayetler?

<> Ziynet namaz rekat ile ilgili

<> Namaz ve örtünme…

<> Ziynet, örtünmek…

Beni şimdiye kadar Ayetsiz mi sanıyordunuz?

<> Hayır öyle demedik

Bu kadar 25 yaşından beri emisyon ettiğim bu bilgilerin tek bir kaynağı vardır. Ayetler zaten… Sadece Kur’an yani Ayetler.

İsterseniz “İslam’a göre” diye başlayalım ve size ne evliya menkıbeleri neler neler anlatırım, ne masallar, ne hadisler döktürürüm???

“Kur’an’a göre” derseniz, buyrun başlayalım.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 17/10/2001 (010/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 010 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

010-08-nur30-31

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar