Namaz – Kaza – Vitir – Yatsı – Cemaatle namaz

<> Hans’ın bilmediği 5 vakit namaz, onu da KAZAya koymaz. :=)))

Evet namazlarımı asla kazaya koymam, dikkatli şoförümdür, kaza yapmam.

<> 🙂

İki rekat iki dakika sürmüyor günün iki yanında ve tüm gece toplam 6 tane rekat… İnsaf, o da mı KAZAYA kalsın???? 6 rekat namaz beni hiç kesmiyor. İlla ki fazladan kılıyorum. 6 farz yanına mesela 40 VİTİR rekat yapıyorum.

Tabii sabah namazından başka da imamlık yapamıyorum. (Farzlar iki rekattır, arkamda duracak kişiler dört kılacağına göre…….) Bana sadece sabah namazı imamlığı düşüyor.

<> evet

Bizim Cami cemaati onun sırrını çözemediler…

“Hoca” diyorlar, “Uzun uzun sabai makamdan Kur’an okuyorsun” (Sesli ya) “niye yatsıyı da sen okumuyorsun?”

Benim cevabım belli: “De get la!”

<> 🙂

İkindi ve Yatsı’yı 1968’den beri hiç kılmadım. Onun yerine bol bol vacib’i kıldım. İlk zamanlar yüze kadar gidiyordum.

Sünnet namazlarının vakti olmaz. Üstelik Allah diyor ki: “Sadece sana mahsus olmak üzere namaz kıl”. Yani gece namazlarının SÜNNETİ olmaz…

Gel de anlat şimdi? Ha/vet de geç. ;=))

Ben gece 4+4+2 yerine çoğunlukla 30-40 çalışıyorum. Bilgisayar başında bu HAREKETSİZ saatleri gidermenin ve ağlamanın en güzel yolu NAMAZDIR.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 24/12/2001 (036/21)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 036 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

036-21-namaz

Yorumlar