Niyet – Rabbim İlmimi artır duası

Çok iyisin. HIZIR’ın vekili gibisin. Hızır gibi yetiştin, sağol. Bu kitap İNSANLIĞA yazılıyor. İNSANLIK KÜLTÜRÜ ve eseri olarak… Yerel olarak değil…

<> 10 yıl bekledik

<> Bekliyoruz hocam kitabınızı.

<> Dağıtım ne zaman?

Paketlenen hemen gönderilecek… Ama bayramdaki misafir akını, iki gündür Cenaze işleri ve TV’cilerin bitmez tükenmez pazarlıkları yüzünden kitap aslında biraz gecikiyor. Kapağı çizdim ve İstanbul’dan geldim chat’e oturdum. (Bir saat geç başladığım gün.)

Onu söyleyeyim de reklam olsun: Aynı zamanda ben RESSAM’ım. Kitaplarımın kapağını da ben çiziyorum. (İkisi hariç)

<> Maşallah

Birşeyi örnek olmak istiyorum:

İnsan aklı evrenden geniş. İnsan NİYET edince her şeyi yapabilir.

NİYET farzdır:

1. “Rabbi Zıdni İlmi” bir niyettir.

2. Niyet kelimesinin tam karşılığı demin sözünü ettiğim “Plan-proje, taslak, kroki” demek.

Misal=Model, bilimsel analoji vb. demek. Modality, modular demek Misal. Belli bir mod ile çözümlenir Misaller çünkü… Hele ki o misalleri ALLAH bizzatihi veriyor… Onlar İLAHİ modeldir.

Vaktim olsaydı sizlere Nur-35’in 49 anlamını birden yazardım. Daha biz üçüncü anlamında kaldık galiba…

<> Holograma gelmiştik

Evet Allah’ımızın tasviri ve nitelemesi olan Hologram’da kalmıştık. Allah kendi taslaklarını “Hologramize” eder. Kur’an’daki misallerin tümü de HOLYGRAM=Kutsal biçimlerdir.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 24/12/2001 (036/20)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 036 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

036-20-niyet-rzi

Yorumlar