Haniflik – Dabbet nimeti – Allah ile dostluk – Haniflikte eşitlik – Aiberg’in dünyası – Melamilik

<a> 22-Hacc/31: Kendisine ortak koşmaksızın Allah’ın hanifleri (O’nun birliğini tanıyan müminler olun). Kim Allah’a ortak koşarsa sanki o, gökten düşüp parçalanmış da kendisini kuşlar kapmış, yahut rüzgar onu uzak bir yere sürüklemiş (bir nesne) gibidir.

<a> 98-Beyyine/5: Halbuki onlara ancak, dini yalnız O’na has kılarak ve hanifler olarak Allah’a kulluk etmeleri, namaz kılmaları ve zekat vermeleri emrolunmuştu. Sağlam din de budur.

[] Kanal korumasından dolayı [A]nın bağlantısı kesildi

<> [a] de bugünün kurbanlarından 🙁

<> Uzun bir metni paste edince oluyor

Olsun bekleriz gelmesini… Bizde terk yoktur. İleri geçmek yoktur, rekabet yoktur.

Allah’ın huzurunda ben ve mesela [R] HANİF olduğumuz sürece EŞİDİZ. Eğer randevumuz Sabıkun’da gerçekleşirse göreceksiniz, bir alttaki Cennet gibi kat kat değil, Eşit.

Tepemizde sadece İbrahim makamının tutunduğu Arş nuru var. İbrahim-İdris-Yahya dışında oradaki tüm HANİFCANDAŞLAR eşittir.

Oraya randevu veriyorum. (Gelemiyebilirim, ama benim nefsim oradaki SİZLERİ istiyor.) Sizlerle buluşmayı istiyor. Nefsimin keyfi böyle istiyor.

[S]-[P] ile tanışmak istiyor nefsim, ORADA

<P> inşa ALLAH efendim

<S> inş

Nefsim [İ] ile uzun stratejik sohbetler istiyor, [Z] ve babaannesiyle yürümek istiyor nefsim.

<i> Ya ALLAH Ya ŞEHİT

Nefsim Elbistan ve Orhaneli’ni o bölgede kurmak istiyor.

<> inşallah hocam

(Dilemekle bunu Allah veriyor hemen.) Nefsim [JP] ile japonca konuşmak istiyor. (Orada her bilgi hazırdır)

:)) Ne kadar bitmez tükenmez isteği olan nefsim var değil mi?

Allah VEHHAB’dır, sınırsız ve ebedi tüm isteklere misliyle hediye eder oralarda… Allah nefsimizi doyursun. Allah nefsimize eziyet etmemizi önlesin.

<> amin

İşte bunlar bir melami dervişinin halleridir. Adı Hans’tır. Hunnes’tendir. Bir de reklam merakı olmasa garibimi hiç kimse tanımıyacak. 😉

Bu tanıtım işini yapan Allah’a aracı olan [Z]’dir. Onun emekleri boşuna gitmesin diye buralara geldim.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 01/03/2002 (063/21)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 063 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

063-21-hanifler-aiberg

Yorumlar