Haniflik – Dabbet nimeti – Allah’ın isminin anılmasına izin verdiği yerler – Allah ile dostluk – Futuroloji – 3M – Hanif kelimesinin korunması

<> ALLAH razı olsun dr.

Allah’ımızın anıldığı evlerdeyiz ki Allah zaten Hoşnut. O’nu anıyor, zikrediyoruz ve tesbih ediyor münezzeh kılıyoruz. Allah sizden hoşnuttur.

Allah sohbetimizde, Chat room’da.

İbrahim Allah’ın dostudur, Biz de İbrahim’in. Dolayısıyla Allah ile karşılıklı dostuz. Hisssetmiyor musunuz?

<> evet

Allah bizi seviyor.

Seviyor diyorum. Seviyor bizi… Kullarını seviyor…

HANİF kelimesinin sadece bize saklandığını ve şimdiye kadar İbrahim’den sonra kimseye verilmediğini Mighty/Messenger hattından öğrendiğimden beri (Evvelki gün) Allah ile girift oldum.

Messenger söylemeseydi, bunu HİÇ aklıma getiremezdim.

BİZLERE SAKLANMIŞ HANİF KELİMESİ

İBRAHİM MİLLETİ KELİMESİ

ve yeryüzü tarihinde İLK KEZ BİZLER KULLANDIK. Millenium’a doğru ve sonrası.

Bu Allah’ın bir lütfudur. Hissedin, Allah SİZLERE SAKLADI bunu. Sadece bu Chat room’a… Hissedin…

Hissettim. Secde edeceğim. Ali İmran’daki gibi 113’de “Onlar geceleyin Allah’ın ayetlerini okurlar ve secde ederler” uyarınca secde edeceğim.

[] Hac/31: O’na ortak koşmayan, Allah için Hanifler olarak. Kim Allah’a ortak koşarsa, artık o gökten düşmüş de kuşlar onu kapıp götürüyor ya da rüzgar onu uzak bir yere atıyor gibidir.

[] Beyyine/5: Onlar , Allah’a kulluk etmek, Hanifler olarak Dini ona has kılmak namazı kılmak zekatı vermek dışında bir şeyle emrolunmadılar. İşte eskimez, bozulmaz dosdoğru din budur.

[] Nisa/125: Diyn bakımından, Güzellikler sergileyerek yüzünü Allah’a teslim edip HANİF İBRAHİM MİLLETİ’ne tabi olan kimseden daha güzeli kim olabilir ki? Allah İbrahim’i DOST edinmiştir.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 01/03/2002 (063/20)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 063 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

063-20-Allah-rizasi-korunmus-haniflik

Yorumlar