Paranormal – Futuroloji – Tarihin değiştirilmesi – Adler Mighty – Eshabı Kehf kaç kişidir – Tarih-Tarık farkı – Eshabı Rakim – Elektromagnetik aşırı fırtınalar

<> 18-Kehf/22: (Kimileri): “Üçtür. Dördüncüleri köpekleridir.” diyecekler; (kimileri de): “Beştir, altıncıları köpekleridir.” diyecekler. Her ikisi de gaybi taşlama=bilinmeyen şey hakkında tahmin yürütmektir. (Bir kısmı da): “Yedidir, sekizincileri köpekleridir.” diyecekler. De ki: “Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir; onları insanlardan ancak pek azı bilir.” Artık bunlar hakkında bildirilenin dışında bir tartışmaya girişme ve bunlar hakkında hiç kimseye birşey sorma!

Adler=””Üçtür. Dördüncüleri köpekleridir.” diyecekler;” diyecekler diyor RABBİMİZ

Çünkü O TARİH YAZILMADI, yazılamadı. Alias Adler yerine Alois Hiedler ve Yezid oğlu Adolf çıkageldi. Onun için “diyecekler” diyor rabbimiz… Yazılmamış TARİH olarak…

(Yazılı tarihe Tarih, yazılmamışa da TARIK deniyor.)

Bildiniz mi Tarık ne?

“”Beştir, altıncıları köpekleridir.” diyecekler. Her ikisi de gaybi taşlama=bilinmeyen şey hakkında tahmin yürütmektir.

Tabii ki tercümeler yanlış: Yazılmamış tarih yani yolları çatallanan bahçeler elbette spekülatiftir. Yani olmayana ergi metodu ile ararsınız. Yazılı tarih GERÇEKLEŞEN tarihtir. TEHİR edilen TARİH (Tarık) değildir.

 

<a> reductio ad absurdum

Evet [A]. ;)) Gerçekten Absürd.

Yedidir, sekizincileri köpekleridir diyecekler. De ki: Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir“.

Burada anlatılanlar ise bildimiz Ashabı Kehf.

Bir de  R A K İ M ler var. Yani yıllardır elektromagnetik doğa fırtınalarında kaybolup, 8 saat kadar kehf tünelinde kalıp 3 asır sonraya tehir olunanlar… Ki onların sayısını ALLAH BİLİR.

De ki: Onların sayılarını Rabbim daha iyi bilir; onları insanlardan ancak pek azı bilir“.

İnsanlardan pek azı bilir deniyor ya İŞTE o insanlardan pek azı şimdi SİZLER oldunuz. Böyle buyurun.

Artık bunlar hakkında bildirilenin dışında bir tartışmaya girişme ve bunlar hakkında hiç kimseye bir şey söyleme“.

<k> gizli tutma anlamında?

Orada Rabbimizin “kimseye ağzını açma” dediği kişi Resulullah’dır [K]. Resulullah Alim değildir. Sadece Alimler böyle şeyleri bilir.

Bizler ona men edilenin ARDINA DÜŞEBİLİRİZ, biz ilim ile bilme yükümlülüğünü BAŞARMIŞIZ. Bizlere Hanif denir. Var mı bize yan bakan?

<> :))) yok bence

Baksa baksa Süfyanistler yan bakar. Onlar da ağzının payını alır.

<> siyonistler ve süfyanistler

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 06/03/2002 (065/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 065 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

065-07-kehf-adler-tarih-tarik

Yorumlar