Yaratılış – Tüneller – Solucan delikleri – Tünellerin özellikleri – Corn hole’ler

Öte yandan bir de yıldızlardan çöken karadeliklerin ardındaki WORM HOLE tünelleri. Bunun anlamı şu: Bir ucu karadelik girişi ve çıkışı akdelik. Aralarında yüz trilyonlarca ışık yılı varken aynı ZAMANDA bir kapının ön ve arkası gibi BİTİŞİKTİRLER. Bunlarla istediğin yere ANINDA gidersin.

Ayrıca CORN HOLE; bu da tüm evrenleri birbirine bağlayan bir ÜST tünel.

<> Bu trilyonlarca mesafenin içinde ne vardır?

Yanıt: Bir tabaka kağıt alıyoruz. En uzak iki noktası var. Köşegen yani. Bu iki nokta arası katrilyonlarca ışık yılı uzaktır birbirine. Gitmek ne mümkün?

Ama bir karadelik uzayı öyle eğiyor ki, kağıt ortasına düşen bu ağırlıkla bükülüyor ve birbirine UZAK, EN UZAK iki ucu birbirine değiyor. Mesafe yüz katrilyonlar iken birden bire SIFIR METREYE iniyor. Bir tek adımda Evrenin en ucuna gidiyorsun.

O yüzden “Arada ne var?” sorusunun yanıtını bunun içinden çıkaracaksın… Yani dış uzayda galaktik evren var. Çooooook uzak, ama eğri uzay olunca ikisi birbirine değiyor. Bir kapı inceliğinde karadelik yutuyor (Kapı açılıyor) arkadaki akdelikten ÖTEYE çıkıyorsun. Hani katrilyonlarca ışık yılı öteye…

Eğer burası EVRENİN ÇAPINDAN büyük ise o zaman sen PARALEL EVRENE TAŞMIŞ oluyorsun. Öyle ya, söylediğim mesafe evrenin çapından büyük ise, sen öteki evrene genleşmiş oluyorsun.

<> Eski zemberekli saatler vardı. Zemberek hem up uzun hem de uzunluksuz olabiliyordu. Tünelin içi buna benzeyebilir mi?

(Elbette.)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 18/01/2002 (047/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 047 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

047-03-tunel-uzak-yakin

Yorumlar