Heiberg aile arması – Düşman bağlar – Zeytin ve Güvercin

Soldaki kalkanın ambleminin piktogram (hiyeratik) kriptolojisinin çevrimi şu: “ŞER!”

(Hani OSMOS yoluyla Chaos’da etkili olmayan; fakat buraya/cosmos’a geçince ETKİLİ olan ŞER!)

Elbetteki SAĞDAKİ ise öteki BAĞI yani SELAM (BARIŞ) diyenleri simgeliyor. Sağdaki kalkanda neler var? Bir güvercin, bir de ZEYTİN dalı veya zeytin bitmeyen yerlerde DEFNE dalı…

(Zeytin sadece AKDENİZ kuşağında yetişir, diğer yerler /California haricinde/ Zeytin’i bilmez.) Örneğin: İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu + Karadeniz ZEYTİN‘i bilmez. (Ancak bakkaldan alabilir, kendisi ekemez.) Ege+Marmara+Akdeniz kuşağı dışında tüm Türk dünyası (Ortaasya dahil) tereyağı, içyağı kullanır.

(Güneydoğulular beni doğrular mısınız?) Mesela Palandöken eteklerinde ZEYTİN var mıdır? Allahuekber dağı eteklerinde?

<> defne için bu geçerli mi? yani heryerde biliniyor mu? Var mı?

Evet, defneyi ise tüm dünya bilir. Meyvesi olmayan bir tür ZEYTİN+gil gibidir. Balık gibi yemeklere de iyi bir tad ekler (ama yaprakları yenmez, serttir). Ayrıca baharatı da olmaz! Buraya kadar söylediklerime itiraz var mı? ??

Gelelim dinlerin söylencelerine: Nuh tufanı kopar. 40 gün tufan+6 ay gemi konacak bir YER aramakta… Sanki sular hızla çekiliyor gibi… (Tevrat ve İncil’den anlatıyorum)

Nuh, gemide gıda stokunun bittiği an, AŞURE yapar! Bu son yemekleridir; başka da yoktur. Kalan tüm hububat ve bakliyatları karıştırıp, on besinden aşure yapar ve bu son yemektir.

Ya sonra? Hızla acıkan yaratık, obur kargadır! Nuh onun bu biyosferik zaafını bildiğinden; aç kalan kargalardan en zindesini “Biyosferik DİL/Esir hologramıyla) bir KARA aramak için gönderir.

Tufanın asit suları cesetleri parçalamıştır. Leş kargası, orada kendine bir ziyafet çeker ve BULDUĞU karayı unutur. Tevrat’a göre Nuh “Nankör kuzgun”a beddua eder. Onun yerine Güvercin gönderir. (Zülkarneyn hatıratında ise seagull kuşu? ????

<> martı

Evet doğrusu bu: MARTI! Ecevit’in güvercini; Kabalah kitabının GÜVERCİNİ değil!

Martı’nın İngilizce diğer adını bilen var mı? (Önemli bir sır için anlatacağım.) Hani İspanyolca La Paloma olmayan kuş!

Bakınız, araştırınız, inanılmaz bir şey göreceksiniz. İngilizcede ayrıca SANSKRİTÇE olan bir MARTI daha var! Fransızcasına bakınız.

<> mouette?

O da değil! Pekiyi bir şey daha size yol gösterecek: Dolphin dersem ne demek?

<> yunus balığı?

Onun ikinci bir ismi DAHA var mı? Yunus’un ikinci ismi?

<> yunus, porpoise

Üçüncü ismi?

<> zinnun

:))) Sanskritçeden sadeleştirerek >>> Arm (kara, toprak parçası, land.) Gideon=?

Armu-Gideon=Leşkargası. Ceset soyucu! Mezar soyguncusu. Yani İngilizceye “Operasyon/ameliyat yapan cerrah anlamında giriyor”.

Daphne Pigeon=? Ceset soymayan bir kuş!

<> pigeon=güvercin

Evet güvercin. Ama, Daphne ne? Veya Daphnée? (ilk e harfinde aksan var)

<> Defne güvercini?

Doğru. Yani Armageddon’un kuşu ve karşılığında bir de DEFNE “Martısı” var. (İngilizce tüm dillere açık olduğundan, sanskritçe dahil her kelime çifter-beşer var.)

Bu konuya girmemin nedeni “TEVRAT’INVARSA- YANLIŞI/YALANI” inceden inceye analiz ederek bulmaktı. Ama YOK! Sadece MARTI ile güvercin yer değiştirmiş görünüyor. Bu biliyorsunuz, BARIŞ sembolüdür.

Hans von Aiberg, 07/09/2003 (184/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 184 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

184-03-nuh-guvercin-dal

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar