Cehennem azabı sonsuz mu – Münafıklık – Yalan – Canlı Kuran

<> cehennemde azap sonsuz mudur? (ateist, münafıklar için) sonsuza kadar sürecek mi yani

Cehennem aslında İPTAL edilmesi gereken bir yapıya sahiptir. Eğer ŞEYTAN olmasaydı ve insandan şeytanlar olmasaydı, Cehennem Siccin dahil geçici olarak üst katları kapatılacaktı.

Şeytan’dan aşağısı ate-ateist değildir; (Çünkü onlar inanmadıkları herşeyi görmüş olacak ve inanacaklardır.)

Şeytan imanlıdır, Allah’ı İNKAR etmez, TEK olduğunu da bilir. Yani Allah’a oğul yakıştıranlar veya Efendimizi -adını koymadan- ikinci bir tanrı ilan edenler, ŞEYTAN’DAN DA AŞAĞIDIR.

<> 8/48: Şeytan onlara, yaptıklarını süslü gösterip şöyle demişti: “Bugün size galip gelecek kimse yok, ben yanınızdayım. “Fakat iki topluluk yanyana gelince iki topuğu üstüne çark edip şöyle dedi: “Ben sizden uzağım. Ben sizin görmediklerinizi görüyorum, ben Allah’tan korkarım. Allah’ın cezası çok şiddetlidir.”

Bunların tümü iman etselerdi veya olmasalardı, Cehennem yine kaçınılmaz olarak EBEDİ bölümler içerecekti.

M Ü N A F I K  ise işte aslında EBEDİ cehennem bunlar için tutuşturulmuştur.

Şeytan, ateist, başka her dinden kafirler vb. OLMASAYDI, bu kez sadece MÜNAFIKLAR için  e b e d i  cehennem FARZ olacaktı.

<> 4/145: Şu da bir gerçek ki ikiyüzlüler, ateşin en alt katındadırlar. Onlar için bir yardımcı asla bulamayacaksın.

[Candaş] sana bayılıyorum. 🙂 KUR’AN SENİNLE KONUŞUYOR, anında bulduruyor kendini! TAM YERİNDE AYETİ yazıyorsun. Böylece benim ASLA nefsimden konuşmadığım, tüm sözlerimin sadece Allah kelamı olduğu sayende tescil oluyor.

<> Biz gibi canlı

Üstelik Kur’an’da CANLILIK yanında devasa bir özellik daha var:  Y A L A N  hiç yoktur Kur’an’da… :)))) Dolayısıyla benim sözlerimde de YALAN dışarlanmış oluyor.

Gönül rahatlığıyla inanarak okuyunuz beni! Ben kur’an’ım! Kur’an da ALLAH’IN KELAMI, KELİMESİ/SÖZÜDÜR!

O söz başımıza gelmiştir!

<> 4/87: ALLAH: O’ndan başka tanrı yoktur. Gerçekleşmesi mutlak olan diriliş gününde sizleri biraraya toplayacaktır. ALLAH’tan daha doğru sözlü kim olabilir?

<> 52/33: Yoksa, “onu uydurdu” mu diyorlar! Hayır, iman etmiyorlar.

<> 52/34: Eğer doğru sözlü iseler, onun benzeri bir hadis/söz getirsinler.

Evet ayet benzeri bir HADİS bugüne kadar kimse yazamadı.

Nasıl yazsınlar ki? Yukarıdan aşağıdan sağdan okuyorsun, digital/bineer vb.

Öyle bir yazacaksın ki, hem cinler hem insanlar okuyacaklar.

Öyle bir yazacaksın ki, Ademce/İdrisçe/Nuhça/İbrahimce hepsi birden içinde olacak! Ve hepsi bir tek cümle olacak. (Kehf ve Rakimi de tamam olacak)

Nasıl yazarız bunun bir benzerini?

Bu kese altın ile satın alınan emevi abbasi hadis uydurmaları değil ki…

Bir bilmece düşünün (Kare bilmece) sadece soldan sağa ÇÖZDÜĞÜNÜZÜ düşünün. Tüm kareler dolmuş oluyor.

Bir de bakıyorsunuz ki, Yukarıdan Aşağıya kısmını çözmeniz gerekmiyor. Soldan sağa bölümündeki kelimelere hiç benzemeyen yepyeni YUKARIDAN AŞAĞIYA kelimeler görüyorsunuz.

Kur’an bundan da öte, ÇAPRAZ’ı da çözer (Yukarıdan sola, aşağıdan sağa gibi) Üstelik KÜB gibi üç boyutludur. (KEHF=KÜB).

<> ka’b, cube, ka’be, kap, kafa, kep, kippa, kefe, küfe…

Evvvet, ders yarın 20.00’ye ertelenmiştir. 🙂 Yani servis aracı gelene kadar (24.00) buradayım.

<> 🙂

<> 23 kişi olduk bu arada

Zaten herkesi burada görünce 17 kişiyi aştığımız anda ders önceliği bize geçti. Engineer dostlarımız da anlayışlı insanlar.

Cehennemi anlatıyorduk: Temelli kimler kalacaktır diye.

Dedik ki, Cehennemin en altından itibaren yani en azaplı katmanlar giderek yukarı tırmanır. Cehennemin en üstü ZEMHERİR soğuğudur. (Soğuk ile azap) Allah’ın son günahkar müslim kulları da buradan Cennet’e alınır.

Bunun altındaki Teslis yapan Hristiyan zümre “Yukarı” geçer. Onların boşalttığı katmana da Musevi kafirler terfii eder ve azapları oldukça hafifler.

<> 76/13: Koltuklar üzerine yaslanarak otururlar orada. Ne güneş görürler orada ne de kavurucu soğuk…

Onların boşalttığı katmana da önceden hak dini olan sonradan bozulan Vedd ve diğer dört putun adının sayıldığı dinlerin mensupları çıkar. Onların boşalttığı katmana da ateistler çıkar.

Ancak SİCCİN denen bir yer vardır ki, Şeytan ve ona uyanların sicillerinin tutulduğu bir yerdir. Siccin’den yukarı ÇIKIŞ yasaktır. Siccin tencere kapağı gibi kapatılmıştır.

Siccin’in altında ise Siccinliler gibi (Cinden ve insandan şeytanlar gibi) EBEDİ kalacak olan >>>>  M Ü N A F I K L A R  vardır.

<> 83/7: Doğrusu, kötülerin yazgısı Siccin’dedir.

Münafık kategorisine inanılmaz kişiler girmektedir: Politikacılar, çıkarcılar, Ali İmran suresindeki MEZHEB kurucuları ve yayıcıları, Vergilerimizden MAAŞ alan islam papazlarımız. Bir de Kur’an’da anlatılan Münafıklık -eğer tevbe etmezlerse- tanımı içinde yer alan suçlardan sorumlu olanlar >>> EBEDİYEN CEHENNEMDE kalmaktan başka bir de AZAPLARI hafifletilmeyecektir.

<> 3/105: Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın.Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır.

Evet, mezheb savunucuları, dinlerinden çok mezhebi sevenlerin de hükmü MÜNAFIKLIKTIR. İmam ne kadar tevbe ederse etsin, her ay gidip o maaşı alıyor ya, ömrü boyunca aynı suçu işliyor. Yani hem bize MÜSLÜMAN görünüyor, hem de DEĞİL. (Çünkü papazlık ve ruhbanlık İslamda ebediyen yasaktır/haramdır) Gözleri bir açılsaydı, gidip doğru dürüst bir iş bulur çalışırlardı. Yan gelip ALTIN biriktirmezlerdi.

<> 2/86: Onlar, ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir. Bu yüzden azapları hafifletilmez ve kendilerine yardım edilmez.

Bu dini bozanların tamamı MÜNAFIKTIR, mesela Hadis uydurup, ayetlerin hükmünün yerine geçirenler. Dini siyasete alet edinerek, parti kuranlar ve hükümet edenler. Meskenet damgası yiyenler!

Hans von Aiberg, 05/01/2004 (211/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 211 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

211-03-cehennem

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar