Süfyanilik – Namaz ile azanlar – Nankörlük – Dabbet farkı – Ayetlere ikna ile inanmak – Allaha küfredenler

<> 67/9: Onlar: “Evet; doğrusu bize bir uyarıcı geldi, fakat biz yalanladık ve Allah hiçbir şey indirmemiştir, siz büyük bir sapıklık içindesiniz demiştik” derler.

Onlara derseniz: “Baba, amca, bak Kur’an ne diyor?” Cevapları şöyle olacaktır:

Benim dinimi bana mı öğretiyorsun, kafir!

Hadislerde herşey apaçık belli, mezheb imamları herşeyi yazıp çizmiş bitirmişler.

Tarikat şeyhleri, evliyalar, bu dini alın teriyle örmüşler.

Size bunları söylüyorlar değil mi?

<> evet

Siz Süfyani kuşatması altındasınız. Issız bir ada gibisiniz candaşlar! :(((((( Süfyanilik kanseri her yerde, tedavisi 3 asır sonra keskin ve kesin bir ameliyatla bitecektir. Onlar ziyan olacaktır.

Onların yarısı da asker kaçağıdır. (Şimdiki nemelazımcı ve eyyamcılar)

Allah, kafirleri (Süfyanistler) ve münafıkları (Asker kaçakları) perperişan edecektir >>> Kalan üçte-bir eliyle ve karasancak gölgesinde Müslümanlığın barsakları temizlenecektir. Allah’ın yağdırdığı bütün pisliklerinin üzerine sifon çekilecektir.

Cehennem kurulduğunda bütün müslümanlar şaşıracaktır:

Vay canına cehennem bizim için kurulmuş. Kendimizi ibadet etmekle bu cehennemden müstağni sanıyorduk

Allah ne zalimmiş ki beş vakit namaz kıldığım halde beni buraya attı ve çıkarmayacak!

Vay canına >>> VEYL. Cehennemdeki süfyani çukurunun Kur’an’daki  Ö Z E L  adıdır. (Çoğulu “vaveyla”). VEYL kelimesini bulabilir misiniz?

<> Mutaffinin/1: Veyl ölçü ve tartida hile yapanlara!

<> Mutaffinin/10: Veyl o gün yalan diyenlere!

<> Sad/27: Hem o göğü, yeri ve aralarındakileri Biz boşuna yaratmadık. O, küfredenlerin zannı. Onun için küfredenlere ateşten bir veyl var.

(Bakkal amca da gitti güme. :)))

<> Bakara/79: Artık vay o kimselere ki kendi elleriyle kitap yazarlar da sonra biraz para almak için “bu, Allah tarafındandır» derler, artık vay o ellerinin yazdıkları yüzünden onlara, vay o kazandıkları vebal yüzünd…

<> 5/31:…veyleta…

<> Hümeze/1: Veyl o insanları çekiştirip kaş göz işaretleriyle alay edenlerin bütününe.

<> 11/72; 25/28.

<> Maun/4: Fakat veyl o namaz kılanlara ki,5: Namazlarında yanılmaktadırlar.

<> 104/1: Veyl bütün “hümeze lümeze» güruhuna

<> İbrahim/2: O Allah’a ki, yalnız O’nundur göklerdekiler ve yerdekiler. Hüsran haberi şiddetli bir azaptan, o küfre batmışlara…

İşte namaz kılanların hali böyle olacak: “Allah ne zalimmiş, ömrümce beş vakit kıldım, hiçbir sünneti kaçırmadım“. Nasıl ki hristiyanların tüm iyi niyetleri, ibadetleri, “Allah’ı üçledikleri için” GÜME gidiyorsa;  A Y N E N  bizimkilerin de üç vakti beş yaparak kıldıkları güme gidiyor.

Veyl’in çoğulu vaveylanın ise özel bir açılımı var: En çok bağıranlar demektir. “Seni gidi zalim Allah, seni gidi gaddar Allah, beni namazını kıldığım için mi yakıyorsun?”, “Hain Allah orucu yarım saat önce açtım diye mi beni yakıyorsun, Lanet Allah?!“…

İşte, acıdan azaptan değil, veyl (vay ve vah)ları olan vaveylaları Allah’a küfre döneceği için cehennemin o sektörüne VEYL cehennemi deniyor.

Orada Allah’a küfür edeCEKler bulunacaktır. Orada ağzına dünyadayken küfür koymayanlar, hatta Allah’a küfür edenlerin üzerine yürüyenler bizzat KÜFÜR edeceklerdir.

Kul >>>>>>>>>>>>>>>>>> çoğunlukla >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> nankördür.

<> İnsan ne kadar zavallı

Evet. Doğrusu Allah’ın ayetlerini hiç yeterince anlamadılar! Bunları anlatmak ve canlı yaşatmak gibi sevimsiz bir görev evren tarihinde ilk kez BANA verildi.

Allah biliyordu elbette: “Bunlar hiç mi hiç OKUMAYACAKLAR! Bari baştan ben en az yapacakları şeyi emredeyim: İKRA!

Kur’an ineli beri kim kaç kişi bunları anlattı Allahaşkına?

Neden bana anlattırıyor kutsallar! Allah’ın ayetlerini yeterince anlamıyorlar. Yeterince anlatmak görevi neden bende? Bu çok sevimsiz bir görev gerçekten.

Gökteki Ayyuka’dan, yerdeki vaveylaya kadar bana anlattırılıyor. Tarık’tan inip dabbe olan tek kişiyim. Ötekiler yerüstünde kaldılar, ben yerin dibine geçtim, arada bir çıkıyorum, seyrek de olsa yeniden yer yarılıyor ve giriyorum.

Neden ben??????????????????? Why me?

<> “yaqin olMAmak” veya “yaqinen inanMAmak” ile “inanmamak” arasında fark var. 27/82’de “İnanmıyorsunuz” denmiyor

Yakin ve Sabikun KARDEŞTİRLER. Kimi Cehennem’e, kimi Sekar’a, kimi Arasat’a, kimi Cennet’e, kimi de Sabıkun’a YAKİNDİR. İman dereceleridir bunlar. Yakin >>> FULL olarak >>>> Mukarrebun olmaktır…

Hans von Aiberg, 06/05/2004 (225/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 225 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

225-05-veyl

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar