BİR GÜN MUTLAKA!.. Cem Yağcıoğlu

10358149_1141660652526190_1182414695826433751_n
Şu an müthiş bir algı operasyonu yapılmakta ve operasyonun kod adı; teröre karşı birlik!. bundan sebep ülkenin her yerinden temiz yüzlü çocuklar seçildi!..
Teröre karşı birlik güzel de, yıllardır terörle beslenenlerle.. terör sayesinde siyasete girenlerle ne gibi bir birlik sağlanabilir ki..
Medya, 'işid' denen Holywood yapımı bir korku imparatorluğu yaratmaya çalışıyor.. koca-koca devletlerin, süper güçlerin baş-edemediği!. ve son yılların eğitim sisteminden türeyen 'yarı aydın' ve türevleri bu algıya yenik düşüyor.. inanıyorlar açıkçası.. burada da inanıyorlar.. İtalya'da da, İran'da da..
çünkü eğitim sistemi, plajda insanları tarayanları azmettirenlerle, işid'i yaratanların elindedir.. siz bakmayın koca-koca profesörlere, öğretim görevlilerine..
hepsi, hemen hepsi sistemin hizmetindedir.. burada da.. Fransa'da da.. Nijerya'da da.. (istisnalar elbette hariç, onların sayesinde ayaktayız)
Sosyalizm kılıfı tüm ayrılıkçıların ve de aykırı düşüncelerin kalkanı durumuna indirgenmiştir; genç beyinler geçmişte emperyalistlerle mücadele etmiş abilerine.. ablalarına özendirilmekte ve lakin sermayenin güç savaşında piyon durumuna düşürülmektedir!..
yoksa koca-koca medya imparatorlukları.. gerçekten göz-yaşı döküyor mu sanıyorsunuz!. bu kadar sosyalizm hayranı.. ya da özlemi içindeler mi sanıyorsunuz!..
vicdanları kanırtıyorlar..
En büyük düşman 'medya'dır!. bugünkü medya -gerçi geçmişten bugüne- korku imparatorluğu yaratmak isteyenlerin sosyal yüzünü temsil etmektedir!. hiç bir doğru, medyadan servis edilmez!..
milyon dolarlık kalemlerin 'sözde' sizden yana görünen vesveselerine aldanmayın!.. küresel sermayenin sac-ayaklarından en önemlisini temsil eden 'medya', halkın çıkarına yazacak 'hiç kimseye' milyon dolar ücret vermez!..
ama 'yarı aydın' bu ayrıntıyı anlamaz.. iki cümleye tav olur!.. diğerleri aptal olurken.. o akıllı!..
oysa eğitilmiş cehalet, insanlığın karşısındaki en büyük tehlikedir..
bu sebepten adım başı üniversite açıyorlar.. zihinleri 'algı operasyonları'na açık hale getirmek için..
medyanın en büyük düşmanı 'sosyalizm'dir!.. bundan dolayıdır ki; medyanın sosyalist vicdan peşinde olduğuna inanmayınız!.. inananları uyarınız.. maddenin tabiatına ters bir durumdur..
işid.. eşittir, yeni dünya düzeni askerleri..
pkk.. eşittir, yeni dünya düzeni köpekleri..
'vahşet', normalize edilerek -dizi ve filmlerde- işid ve benzerleri hayatın içine sokuluyor.. savaş.. eşittir, vahşet!..
ve halk, saf tutmaya zorlanıyor..
ülkemizden örnek vermek gerekirse, son 'SURUÇ' katliamı ile Türkiye ve pkk-pyd ortak bir mücadeleye itiliyor.. yani büyük israil projesine yeni bir cephe açılmak isteniyor..
ve bu ihanete karşı çıkanlar 'vicdan'sızlıkla.. ve faşist olmakla suçlanıyor-suçlanacak!.. medyanın son görevi bu algıyı hakim kılmak ve sermayenin planını işlemek!..
hdp'yi ana akım parti yapan medya şimdilerde Türkiye'nin sonunu hazırlamaya çalışıyor!.. ve o çok güvendiğiniz kalemler bunu çok iyi biliyor!..
Bugün bu ülkede 'sosyalist' bir yapılanma yoktur!. kendilerine sosyalist diyen.. ya da sanan gençler sosyalizmin ne manaya geldiğini iyi okusun!. medyanın destek verdiği hiç bir düşünce, gerçeğini temsil etmez..
devşirilmiş ve etki ajanlarıyla beyinleri yıkanan gençler sosyalist mücadelenin en başta emperyalizme karşı çıkmak olduğunu öğrensinler..
barzani'ye.. ahmet türk'e abd'de ne işin var diye sorsunlar!..
selahattin demirtaş'a karşı medyanın sevgisi neden bu denli fazla diye araştırsınlar.. bu medya hdp'ye neden bu denli destek veriyor diye sorsunlar kendilerine..
sosyalist adam!. akıllı adamdır, kimsenin dümen suyunda hareket etmez!.. ve bugün, bu ülkede sosyalizmin, kürt ayrılıkçılığının saklandığı.. gizlendiği bir arenaya dönüştüğünü görüp ona göre şekil alan adamdır!..
bölücülükle.. sosyalizm bir araya gelemez!..
halkların kardeşliği.. eyvallah.. ama halkların ihaneti; işte ince çizgi ve ayrım buradadır!..
tarih; ihanetle bir yere gelmiş bir topluluk yazmamıştır!.
Irak'ın.. Suriye'nin.. İran'ın ve Türkiye'nin vatansever devrimci güçleri, bu ihanetin hesabını elbet soracaktır!..
kürt faşizmi, tarihin çöplüğünde yerini alacaktır!..
ve Irak'lı.. ve Suriye'li çocukların sessiz çığlıklarını.. ve yersiz-yurtsuz konulan, fuhuşa itilen, hayatları karartılan genç kızların çığlıklarını duymayıp.. medyanın duy dediğine kulak kabartan uzaktan kumandalı vicdan sahipleri de..
siz de yanacaksınız!.. bir gün mutlaka!..
Cem Yağcıoğlu 23-07-2015 15.30

Yorumlar