Ehad – Mutlak Bir – Mutlak Sıfır/1

HÜVE (z ekseni) ALLAH (çoğulsuz TEK İSİM) EHAD. O tekillikli bir boyutta ÇOĞULU olmayan (teklikli) EHAD (Matematik TEK)liktir.

Şimdi Ehad kelimesi üzerinde duralım. Allah’ın 1 tek olması demek >>> cebir işaretiyle hem +1 (pozitif bir Allah) ve hem de -1 (negatif bir Allah DAHA) var anlamına gelirdi. Yani pozitif ve negatif iki ALLAHhaşa-.

Devam edelim: şimdi de kök içinde +1 Allah gibi, bir de kök içinde -1 Allah (Soyut bir Allah) ve bu soyut Allah’ın da bir POZİTİFİ ve negatifi olunca, dört ALLAH ortaya çıkıyor -haşa-.

Yani +1 / -1 / +1i / -1i, etti mi dört??? Bu dört tanrı anlamına da gelmez mi? Bu paradoksu nasıl aşacağız? Mesela +1 Allah ile -1 Allah’ın toplamı sıfır, çarpımı -1 Allah!!! -Haşa-.

Paradoksu Allah veriyor ve yanıtlıyor: LEM YELİD, VELEM YULED… İşte bu aynı zamanda yukarıda yazdıklarımın KENDİSİDİR. Yani dört tane 1 EHAD olduğunu ama/olamayacağını anlatıyor.

<> (-1)n = -1 veya 1’dir, yani her zaman 1 değildir. i n = i, -1, -i, 1 değerlerini alır, n sayısına göre. (-i)n de aynıdır, yani geriye sadece 1n = 1 kalıyor.

Ve candaş ÇÖZDÜ.

Hans von Aiberg, 13/08/2003 (170/5)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü oku – sonraki bölümü oku

allah-+1-1+i-i-final

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar