Melekler

<> Meleklere iman konusundan bahseder misiniz? Meleklere NEDEN iman etmemiz gerekmekte?

Kısa yanıt: melekler GÖRÜNMEZLER (Allah gibi). Allah’a imanın yanında MELEKLERE de aynı MANTIK ile iman etmek zorundayız. Allah bizlere ve bizim yanımızdaki ham halde bulunan tüm meleklerin ruhlarına da “BEN SİZİN RABBİNİZ değil miyim” diye sordu. Hep birlikte HERKES EVET dedi.

Melekler de oradaydı ve sınavları olmadığı için ONLAR hatırlıyor, ama biz son nefesimize kadar HATIRLAMAYACAĞIZ! Melekler zaten orada vardı ve biz ŞAHİT olmuştuk varlıklarına… Ama İŞLEVLERİNİ bilmiyorduk. (Öyle ya, o melek bizim mahalle bakkalı mı olacaktı? diye sorabilirdik.)

Allah(verici)’dan, taşıyıcı (kurye dalga) ve Kitap (mesaj) Alıcıya (Resuller) bu Z dikmesinden iniyor. Melekler taşıyıcı dalga (postacı), taşıdıkları MESAJ (kitap), alıcıya veriliyor (resulullah). POSTACILARIN mektup açma, okuma, düzeltme, yırtma vb. gibi YETKİLERİ yoktur. Bu postacı melekler ÖLÜMSÜZ olduklarından, “Bizim postacı mehmet efendi öldü” de diyemiyoruz. Yani mesaj mutlaka yerine geliyor, adrese teslim ediliyor.

Meleklerin asli görevi bu: sadece göksel kitaplar değil; tüm insanlara ULAK (birebir Allah rızkı vb.yi bize) indirirler, ÖZEL ve kişisel meleklerimiz vardır.

Kiramen katibin‘den çocukların hayatını kurtaran meleklere kadar; ve de bizim doğumumuza yardım ettikleri kadar, her BİRİMİZİN ayrı ayrı canını alan MELEKULMEVT Azrail‘e kadar… Meleklere iman etmezsen ne olur! Kitap inmedi dersin! İnsanların canını Azrail almıyor dersin. (Ben de epey gülerim vb.)

Melekler tüm evrenlerin TAMPONUDUR. Tüm alemler (sonsuz sayıda evrenler) o dolguyla doludur. Meleklerin olmadığı iğne ucu kadar yer yoktur. (ARŞ HARİÇ) Tamam mı candaşım? (Özetledim)

<> rüya ve ilhamlarımızın oluşturuyorlar diyebilir miyiz?

(Evet o da dahil.) Allah dilemeseydi HANS kulunu BU ZAMANDA BU COĞRAFYADA SENİN hidayetin ile BİRLİKTE kılmazdı. Şükürler Allah’adır. Şükür ve Hamd olsun ŞEKUR ve HAMİD Allah’ımıza…

Hans von Aiberg, 17/08/2003 (172/07)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.

önceki bölümü okusonraki bölümü oku

meleklere-iman-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar