Peygamberimiz –  Dinin kemale ermesi – Haniflik

BUNA RAĞMEN, İÇİMİZDE EN YÜKSEK AHLAK SAHİBİDİR -bundan kuşku bile duymayınız-. O’na canım feda olsun, selatüselamlarım her namazda ve dışında onunladır, o benim efendimdir.

Allah resulüne -çağdaşları olup da- İTAAT ETMEYEN bizden değildir. (Çağ dedim, çünkü şimdi Sünneti Muhammedi ve Hadis denen Emeviye dini var.) Artık bu çağ ve din, O ÇAĞ ve din değil ki.

Ayrıca Resulullah’ın dini KEMALE ermemişti. Allah’ımız O’nu İBRAHİM gibi HANİF olmaya, az müşriklik yapmaya emir çıkarmıştı.

Ne zaman KEMAL oldu? Yanıtı şu ayette: “Ekmeltü…” =Kemale erdirdim: Kafirler bugün SİZİN DİNİNİZDEN ümidi kesmişlerdir. Onlardan değil benden korkun. Bugün sizin üzerinize dini KEMALE erdirdim (ekmeltü burası) bundan Razı olup adını da İSLAM (Barış) koydum! (Maide 3 içinde bir bölüm)

<> “elyevme yeissellezıne keferu min dıniküm fe la tahşevhüm vahşevn* elyevme ekmeltü leküm dıneküm ve etmentü aleyküm nı’metı ve radıytü lekümül islame dına

<> Kur’an’ın son ayeti…

Evet gerçekte son ayet. O gün KEMALE erip olgunlaştı Resulullah! O güne kadar İslam karşıtı muhalifleri Resulullah’tan ÇOK TAVİZ almışlardı (bu bir zayıflıktır).

Tek tek insanları müslüman yapmak için görülmemiş tavizler veriyordu. (Abese suresinde Ebu Süfyan‘a dalkavukluk için Maktum’a abusluk yapması bir TAVİZ örneğidir. DİNDEN TAVİZ VERİLMEZ.)

Allah NASR ile O’na artık tek tek insanların değil; kabile kabile akın akın MÜSLÜMANLARIN geleceğini haber verdi. Resulullah bunları göremeden vefat etti (son sureydi bu). Ve Allah O’nu ve bizleri o gün KEMALE erdirdi.

Kemaleyn gibi çifte kemal sahibi olmak da GÖZDEN KAÇAN (hani “umulur ki” ayeti var ya)…

RESULULLAH İSLAMİYETİNİ, İBRAHİM MİLLETİ HANİFLİĞİ ile kemale erdirenlere MÜJDE veriyordu ayet! BU MÜJDENİN MUHATABI BİZİZ! Çünkü “SENİ KEMALE ERDİRDİM” demiyor ayet, “SİZLERİ” diyor. Ali İmran 104, 110 ve 103 ila 115 ayetler.

Allah buyuruyor: “Müslüman olarak Canverin! Ama…” deyip ekliyor: “İçinizden iyiliği (hanif dini) emredip bu bozulacak İSLAMI (her din bozulmak için yaratılmıştır -haniflik dışında- KÖTÜLÜKTEN men edecek bir GRUP çıkmalıdırYani MÜSLÜMANLAR içinden BİR EKSTRA grup ayrılmalıdır” diyor Allah!

O sizlersiniz! SADECE SİZLER. Anneniz babanız eşiniz değil, SİZLERsiniz. Onlar da SİZLERE katılırsa felah bulurlar, yoksa felaket gelir.

Hans von Aiberg, 19/08/2003 (173/13)

Not: <> veya [] ile başlayan satırlar, [ ve ] arasındaki kesimler sayın Aiberg’e ait değildir, sohbet esnasında onunla konuşan kişilere aittir veya sonradan eklenmiştir.


önceki bölümü okusonraki bölümü oku

gezi-parki-siddetsizlik-hi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar