Zaman aberasyonu – İstismar

Sss (EsSelam), hoşbuluşturana hamdolsun.

<> slm slm hocam, hoş geldiniz

Şerefyab oldum.

Hiç de “normal” olmayan bir gün yaşıyorum, umarım bundan sonra bir aksilik olmaz.

KONU????  Veya soru?

<> gündüzden kalan soruları başkanımıza teslim ettim Kaptanım.

Gündüz yeşile yapıştım. :((( Oysa çok iyi bir chat çıkarıyorduk. Sanırım 35 dakikalık bir yazım KAYBOLDU. Buna çok üzüldüm. :(((

<> Yazılanları kaçırdık

Mirc kapanmadı, disconnect olmadım, ama yazdıklarım KAÇTI-uçtu. Sanırım “Yağmur” ayetiydi.

<> Topraklayacak kimse yok mu yanında?

 

Pusulam vardı, bir salak almış! Almış eğlencelik yapmış. Anahtarlık niyetine…. Densiz o kadar çok ki, hem de evinize geliyor ve size selam veriyor, yatıp kalkıyor. Sonra da sormadan compas’ı alıp gidiyor. ŞIMARIKLIK bu! Kalp hastasının ilacını alıp gitmek gibi bir şey. Genç olduğu için bir şey söylemedim.

“Sana istediğin kadar pusula alırım, olayı büyütme!” dedi.

<> Hata sende hans, her yüze gülene yelkenleri indiriveriyorsun

Evet hata bende, dün onun haline acıyıp, yatak verdim. (Aksi halde kumsalda sabahlayacaktı)

Sabahleyin giderken de bir “HATIRA” almış! “Zaten iade edecekmiş”. miş miş miş… “Ben uyuduğum için sormaya kıyamamış”, “uyandırmak istememiş”. miş miş miş… Ve ben de basit bir pusulayı çok “BÜYÜTMÜŞ” oluyorum. Ne kadar mal mülk düşkünüymüşüm. :((( Alt tarafı bir pusula, boynumda kolye gibi asılıydı. “Özenmiş” miş miş…

DENSİZLER dünyasında benim ne işim var. Pusula onun boynunda… Yani yönünü kaybedecekmiş, asker veya boy scout gibi, izci gibi, pusula lazım olmuş, bana yaptığını affetmek mümkün değil!

Koca chat onun yüzünden durdu! Yazdıklarım uçtu… Ben de DIRDIRCI olup çıktım.

<> İyi de, o adama acıyıp eve alan kim?

 

BEN tabii. Belli bir saatten sonra eve gidemiyor. Ben de her zaman kanatsız meleğim ya, bana geliyor, yatak veriyorum yatıyor. O uyurken ben de sabaha kadar ZigZag ile chat yapıyorum. Tam ben uyuyorum, o uyanıyor… sıkılıyor, etrafı karıştırıp, bir sürü şey dururken, gelip pusulayı alıp gidiyor. Bir de not yazıyor.

Notta aldığını SÖYLEMİYOR, yoksa ben tedbirsiz oturur muyum?

Şu anda maşallah gibi bir pusula boynumda… :))) Spil dağı dışında her an her yerde bu paranormale yakalanabilirim. Saralı olmak gibi bir şey sanki -Allah korusun-.

<> Amin

Bu toplumu eşantiyona alıştırdılar. Siz vermeseniz de insanlar eşantiyonlarını alıp gidiyorlar -sormadan-. Saat 21’i az geçe kendime geldim. Baktım [candaş] aramış. (Nasıl yanıt verebilirim ki? Ashabı Kehf’e soru sorsan yanıt verebilir mi?) Sağol [candaş].

<> Son çare tel ettim. Sen sağ ol.

Video akışı durunca “telefona yanıt veremem”. Veririm de normal sesin 1080 kez hızlanmışı olan bir ıslık duyulur, hepsi bu… O sesi kaydedip 1080 kez devrini düşürürsen ancak ne söylediğimiz ortaya çıkar.

Ve bu ıslık SES ÖTESİ (süpersonik), yani insan kulağının dışında kalıyor. Ancak bunu kehf ehli deşifre edebilir/duyabilir. Öyle her mahallede bir ehli kehf yok ki! Kozmik yalnızlığıma devam…

Kozmik yalnızlığın bir türküsü var dilimde, her pusula yokluğunda hep bu türküyü terennüm ederim.

Aşık Nesimi… “Kah çıkarım gökyüzüne; seyreylerim alemi! Kah inerim yeryüzüne; seyreyler alem beni….

Nesimi’ye sormuşlar böyle demiş!

Hans von Aiberg, 24/08/2003 (177/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i oku | 177 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

177-01-elma-mermi

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar