Argo dili kökeni – Nuh tufanı – Jade – Tektit

JADE, camgöbeği gibi saydamsı bir taştır. Bu tektoniklerin oluşmasındaki şiddet hareketlerinin uyguladığı basınçlarla oluşur.  Bu taş için Latince ismiyle TEKTİT’e bakınız. (Aslı Jade >>> yazıldığı gibi okunur, ceyd değil.)

Tektit nedir?

<> [chatlerden:] “Camları/Lumbozları ise tektit denen bir maddedir. Wanenium, tektit ve borazan taşı (Bu üçünün alaşımına IUMIUM adı verilecektir). Tarık malzemesidir.”

Web’den search ediniz. Bunlar benim verdiğim İLERİ bilgilerdi. Web de hiç tektit (Türkçe arayınız) geçmiyor mu? Himalaya etekleri (Aksai bölgesi ve Sıkkım krallığı) bunlarla doludur. Lut gölü cıvarında ve Baalbek harabelerinde bu tektitler bulunmuştur.

<> [chatlerden:] “Toplanan bu elektromagnetik-aşırı yakıt (Philadelphia Deneyi’ninkine eşit) kubbenin tam altındaki ve dibe kadar gelen bir TEKTİT (Cam, saydam cam) SİLİNDİR içindedir.”

Benden search etmeyiniz, WEB’den arayınız… Mesela Tübitak vb.

<> henüz webde yeralmamış galiba

Tektit şu anda biliniyor.

<> çok var fakat türkçe yok, ing de az.

Acaba tectite diye mi bakılacak?

<> tektit diye çıkıyo fakat almanca çok fazla

<> spelenyumun türevi

<> meteor, kristal, edelsteen gibi bir şeyler yazıyor almanca

<> Tectite tibetana…. nera himalayana. Informazioni medianiche informano: “L’energia della Tectite tibetana è. così pura e alta che dà automaticamente protezione….

<> thought to derive from meteorites. see also: natural glass

<> tektite: Avustralya ve diger bazi yerlerde bulunan ve atmosferin disinda olustuguna inanilan cam gibi yuvarlak cisimler.

[] http://web.archive.org/web/20030818185609/http://www.musee.ensmp.fr/gm/699.html

<> tectite=gök taşı

[] http://en.wikipedia.org/wiki/Tektite

[] http://web.archive.org/web/20030919174932/http://www.britannica.com/eb/article?eu=73429

[] https://www.google.com.tr/search?q=tectite&tbm=isch

[] http://web.archive.org/web/20030822061357/http://www.astrosurf.com/lombry/meteorites-pics.htm

[] http://www.meteoritestudies.com/protected_TEKTITES.HTM

[] http://geology.about.com/od/meteorites/ig/meteorites/Tektites.htm

[] http://www.meteorite.fr/en/forsale/tectite.htm

[] http://www.meteorites-for-sale.com/tektites-for-sale.html

İnanmıyorum, tektiti bulmuşsunuz? Gördünüz mü, bir daha WEB’de yok demeyiniz. Böyle önemli bir taş ve borazan taşı. (Borax diye ayacaksınız.) Bunlar KOZMİKtirler.

Tektit’i niye aradık biz? JADE taşı olduğunu göstermek için. YEŞİM/Firuze değil! Cudi isminde TEKTİT‘in adının saklandığını göstermek için.

Demek ki CUDİ >>>>> TEKTİT dağı da demekmiş. Demek ki çok büyük bir sıkışma sonucu olan bu tektit taşı, sadece HİMALAYA’larda bol miktarda var. Ve ona VEDD (Buda) JADE adını veriyor.

Hans von Aiberg, 19/09/2003 (191/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 191 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

191-04-tektit

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar