Siyonizmin Türkiye üzerindeki oyunları – Sahte refah – Tesla – Vestel

Eşim ve iki minik kızım için olmadık şeyler yazdı. Sırf belden aşağı… Arama motorlarında dünya alem okudu bunları…

Oysa ben gerçek vatan hainleri olan Hükümet başkanları ve erkanı için en ufak bir şey söylesem, herkes zıplıyor “İleri gittiniz” diyor bana… Bana yapılan tüm tariz ve tacizler haksız. Ama hükümet erkanı bunu hak ediyor. Tüm kurmaylar, MASONİK derneklerin üyesiler…

Türkiye’deki beyaz sayfa/pembe tablo, sadece “ZENGİNLER” için. Halka inmedi ve inmeyecektir. Sadece RTE, bağlı bulunduğu OTOMOTİV ve BEYAZEŞYA dünya patronlarının programını uygulatıyor.

Mesela: İhracatımız patladı ve Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı??????

Hayır. Megane ve birçok otomobil, Türkiye’de ucuz işgücüyle imal ediliyor. Sonra da dünyaya ihraç ediliyor.

Yani adamlar, dünyada bazı modelleri TEK Türkiye’de üretiyorlar. Sonra da BURADAN ihraç ediyorlar! Bu da katrilyonları buluyor. Ama bu paranın %96,4’ü RENAULT’un… Yani Türkiye’ye bir para gelmiş değil! Yüzde üç kadar bir para. (O da iş istihdamı)

Birdenbire beyaz eşyalar da ucuzladı! Ne o? Teknoloji mi ucuzladı? Hayır! Onların fiyatı ta Ecevit efendi’nin anayasa kitapçığından beri aynıydı. Ama ekonomimizi azdırmak için “Loca manüpilasyonuyla” fahiş sattılar.

Yani şimdi bir beyaz eşyayı diyelim 500 milyon liraya mı aldınız (Hem de bilmem kaç taksitle)? O yine öyleydi. O gün çıkarılan ve depolanan model de AYNI! Teknoloji ilerlemedi! O gün milyara sattılar! Şimdi de gerçek fiyatına satıyorlar. Yarıyarıya. Sadece zamanlamayı “AKP” noktasına kurdular.

Bu son hamle ile YASTIK ALTINDAKİ kayıt dışı serveti almaktalar. Biz bunu elbette biraz refah olarak hissediyoruz. Çünkü daha ucuza satın alabiliyoruz. (Geçen yıla göre)

Bu soap bir refah, sabun köpüğü… Bu sizi yanıltmasın.

Zaten enflasyon rakamlarını belirleyen de biz değiliz. Doğrudan Poor & Standarts denen bir loca örgütü, bizim DPT‘ye dikte ettiriyor. Canları isterse enflasyon azıyor, isterlerse düşüyor!

Borsa da öyle! Borsamız milli değildir! Mesela Doğan Holding kağıtları doğrudan LOCA sermayesinindir.

Teknolojik ilerleme çok daha başkadır ve bu loca dışındaki GİZLİ eller (AL_TES) tarafından yapılır. Kaba bir örnekle, [candaşa] bir soru: Sıradan milyonlarca gitar alabilirsin. Ama elindeki CASİO elektrogitar değil; bambaşka bir teknoloji. O farkı görüyorsun değil mi? [Candaş] da o farkı biliyor.

<> kesinlikle

Taa 15 yıl önce yapılmış ve halen dünyada eşi ve benzeri yok. Çünkü o Dancing Queen gibi, 1N gibi, “Gelecekten” geriye getirilmiş bir teknoloji…

İşte teknoloji budur. Marifet TV imal etmek değil! Marifet ona TELE_TEXT (benim koyduğum ad ile HT (Hyper Text Hans Türk’tür!)) ilave etmek.

Böylece HTTP, HTML nedir neye yarar onu görürsünüz. Gördük de! Bu sayede BURADA yazıyoruz. Ama çıkışı basit idi: TV’den Teletekst sayfaları açmak için bir teknoloji…

Aslında anlamalıydık ki, o günkü AL_SET buluşu, (Tersten okuyunuz) bir İLETİŞİM darbesi yapmanın ilk adımı, interaktif TV’nin ilk bebekliğiydi.

<> tesla

(İki tür buluş kategorimiz var: AL_SET ve AL-TES, bu ikincisi doğrudan Tesla’nın buluşlarıdır. Birincisi ise BİZLERİN)…

VESTEL’den söz ettim. Ama Türk TV’lerinden ve internet sayfalarından izlediğim kadırıyla sulandırılmış. Uğursuz adamlar gelip Manisa Organize Sanayii bölgesinde “AÇILIŞ” falan yapmışlar.

Bu işin aktüalitesi… Gelelim virtüalitesine: Neden VESTEL dedim durdum? Neden SPİLBERG teknolojileri dedim durdum? (SpielBerg değil SPİL)

<> spil dağı Manisa

Beyaz eşya falan değil derdimiz… Artık 2004 model bilgisayarlarda kablo yok!

Boşuna mı, grubumuzun parasının bir bölümünü, 3 metreden 30, sonra 300 metreye ve şimdi de 3 ve 30 kilometreye çıkaran BLUETOOTH’u geliştirdim.

Artık herbiriniz, 2004 modelde, elinizde tablet pc gibi 30km içinde kablosuz birbirinizle haberleşebileceksiniz. İnanmıyorsanız, yüz gün bekleyin görün! Tlf.’dan kurtulacaksınız, mouse yok sadece okuyucu kaleminiz var.

Ve yeni bir teknik daha, “TARZAN” kod adlı ulağımıza teslim ettim. Laptop veya notebookların enerji sorunu da vardı. Epeyce ağır PİL yatakları vardı.

Pekiyi, ya enerji TESLA’nın başardığı gibi “Uzaktan kablosuz/kordsuz nakledilebiliyorsa?” Yani 30km içinde iki candaş birbiriyle kablosuz görüşebiliyorsa, birbirleriyle bir enerji alışverişi yapmaktalar. Kbps böyle yapmıyor mu?

Enerji nakledilebilir bir özelliktedir. Tel (wire, optik kablo vb.) gerektirmez. Bunlar enerji ajanslarının ve devlet tekellerinin halkı soymak uğruna “GELİR“dir diyerek, ileri teknolojileri LOCA’lar ile anlaşıp, reddetmeleri tuzağıdır.

Türk Telekom hiç bu soygundan vazgeçer mi? Ya da Brazil Telecom… Telsim’in size sağladığı İLKEL ve ÇOK YAVAŞ gprs+wab özelliği ayda 8 milyon… (GSRS değil, gsrp). ABD‘de 24 saat bedava…

GSRP yeni tekniğin adı. Blue tooth’un çoook ilerletilmiş hali. Herkese bir KİMLİK ve/veya VERGİ numarası verilmiş gibi, HERKESİN de bu kimliğe benzer bir frekansla 30km içinde (ileride dünya çapında) birbiriyle iletişim kurması 2004 yılı programıdır.

[] Not: Bahsedilen teknolojilerin bazıları  bazı durumlardan dolayı engellendi

Artık cep telefonu, tablet PC falan yok. Tüm multymedia (Camera ve digital fotoğraf makinesi ve evde beyaz eşyalara talimat veren ekstralar dahil) tümleşik ve katlanabilir olarak, önümüzdeki yıl VESTEL tarafından piyasaya verilecektir.

Ben öyle istedim, öyle oldu! Var mı itirazı olan? Bekleyin görün!

Gördünüz mü, paranız çarçur edilmiş mi? HAYIR! Tüm insanlığa tarafımca İNFAK edilmiştir.

Hans von Aiberg, 03/11/2003 (197/02)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 197 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

teletext

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar