Dabbet yeşilliği – Siyonizmin Türkiye üzerindeki oyunları – Teknoloji: Vestele karşı hamle

<> slm & slm sevgideğer kaptanımız

<> slm slm hocam, hoşgeldiniz

selam selam.

Eğer cennetin rengi yeşil olmasaydı, şu yeşile kalayı basardım. Eğer tüm iletişimler elektromagnetizma temel kuvveti üzerine kurulmasaydı, şu radyasyona kalayı basardım.

<> 🙂

Bu ikisi beni sizden ayırıyor bu sıralarda…

Pekiyi ne olmak isterdim? Zümrüt yeşili renkli ormanlarda Tarzan-3 olmak isterdim. Yine yeşil yine yeşil dedim. Fakat bu huzur veriyor.

Hiç kristal aynaların ya da prizmaların kenarından yansıyan yeşil ışığı gördünüz mü… Hani yeri rengin yeşil olanı… İşte o yeşil. Hem çok güzel hem de beni sizden ayırıyor.

Tüm renkleri göremiyorsunuz. (Tüm renkler=Beyaz) Sadece yeşili görüyorsunuz.

Sözünüzü tutamıyorsunuz, vaad ettiğiniz saatlerde chat’e giremiyorsunuz. Girseniz bile bir tuşa basmak 1080 saniye oluyor. Çıka çıka tek bir harf çıkıyor. “Vazcayıyorsunuz.” Ama aklınız hep candaşlarda…

“Zamandaş olmak” bile Allah’a şükretmek için yeni bir vesile…

Sonra yeniden dünya dağdağası… Fransızlar Türbanı yasaklıyor! RTE, İsrail Başbakanı Ariel Sharon’a randevu vermiyor. Kıbrıs AB için “ENGEL SINAVI” diye size dayatılıyor.

Sonra politikadan hiç ayrılmayan “İhale” oyunları… 3 Milyar Dollar bedel biçilen TEKEL’in sigara bölümüne Japonlar 1 milyar teklif veriyor, diğerleri vermiyor! Çünkü Philip Morris “İçeriden bunu kapatmaya çalışıyor”. Yani ihale/özelleştirme iptal edileCEK!

Sinsi konsorsiyum var: Aydın Doğan, AKP ve yeşil sermayelilerle gizli işbirliği konsorsiyumu imzaladı. Bu şu demek: “Koç + Turgut Yılmaz” sermaye grubu, bünyesine doğrudan Ülker+Halk+Albayrak ve 159 adet Müsiad üyesini aldı.

Hangi ihale/özelleştirme gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, kesinlikle AKP‘nin yeşil ortaklarına DOĞAN eliyle peşkeş çekiliyor.

Ülker şimdi de KENT (Tahincioğlu grubu) eliyle 300 milyon Dollar’a Tekel Alkollü içki özelleştirmesi için teklif verdi. Tabii Ülker=AKP ve Alkollü içki… Yani topu Kent’e atarak, alkol pazarındalar. ŞEREFE! Buna kadeh kaldıralım.

Gelelim VESTEL’in karşısına dikilen teknolojilere… Koç Beko’yu (Zaten Avrupalı idi) sattı, İsrailli AB ortaklara… Vestel’e karşı dikilmek için… Hatta Vestel o kadar BAŞARILI oldu ki, Microsoft da (Panic) Atağa kalktı. O da kendi depolarında sakladığı ileri teknolojileri sunmaya başladı.

Buzdolabınız artık ne kadar domates yediğinizi bilecek ve azalınca size bildirecek. Nasıl bildiricek? Mesela sahipleri malum süper marketlerde Manav reyonundan geçerken Cep TV’nizde bir mesaj: “Şu anda Domates standının önündesiniz. Mutfağınıza 4 adet domates gerekli”

Şaka değil! Bu 2004 içindeki Bill Gates atağı… Erken davranırsanız yılbaşında bu teknolojiyi kapabilirsiniz. Yani paraya kıyarsanız ve progresif bir insansanız, bunu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Tarzan ile bunları konuşuyorduk iftarda… (Tarzan da benim gibi sonradan müslüman bir bilim adamı) Kola Turka’nın David’i gibi değil elbette… Sahici Hanif ve çok ileri bir deha… Gözleriyle capcanlı ufo ve ufonot gören ender şanslılardan biri… Tabii bunu gördükçe de soyunacak kadar radyoaktivite yükleniyor ve tam anlamıyla tarzanlaşıyor.

Evet, candaşlar, gelelim bizim hep sürüncemede kalan konularımıza. Nereden başlayalım? Hangi konuyu işleyelim? Veya bana soracaklarınız var mı? Çünkü bayağı (Masal) dediğim olay birikti.

Hans von Aiberg, 09/11/2003 (198/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (197)  oku | 198 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

teknoloji-mutfak

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar