Kiramen Katibin – Hesap defteri – Bir anda tüm ömrün gözünün önünden geçer

Bunları anladıktan sonra geliyoruz KİRAMEN kelimesine: GRAFİKER demektir. (7 anlamından ilki, İkram edilmiş, kerametli melekler demek İDİ.) Demek ki Hologram yazmanlarıdır.

Ressam melek demek yanlıştır. Çünkü onlar 11 boyutlu kayıt yapmaktadırlar. (Holografik kayıt, her yönden, içten dıştan, kokulu, sesli, lemisli=Kıvamlı vb.)

Kiramen KâTiBiyn, İKİ ADET GRAFİKER melek! Neden iki adet?

<> Rakim, kehf.

<> İyi ve kötü ameller için kayıt yapıyorlar.

<> Biri gram, diğeri grafist

<> Biri sağda, biri solda, video kaydı gibi mi?

<> Biri 7 boyut kayıt, diğeri 4 boyut kayıt ediyor.

Biri SAYISAL KAYIT (Günah sevab nicelikleri ve dört işlemi), diğeri GRAFİK (Geometrik) KAYIT. (Kamera, görüntüleme, belgeleme, deftere 11 boyutlu VİDEO kayıt!) Biri DELİL; diğeri de bunun sonuçları olan, günah ve sevabın MUHASEBESİ! Tıpkı filanca ressamın RESMİNE şu kadar DOLAR verdim der gibi… Tablonun BEDELİ (Cunah veya sevab).

Kaydedilen >>>>>>>>>>>>>>>>>> HOLOGRAM.

Kayıt yeri >>>>>> HESAP DEFTERİ.

Biri FOTOĞRAFÇIMIZ; ötekisi MUHASEBECİMİZ.

Kayıt edilen şey >>>> HOLOGRAM (Fiilin resmi)

Konuyu en başta nereden açtık? “Rahmani unutma mekanizmasından.”

Aslında hiçbir şey unutulmuyor. İnsan ölümcül bir kaza/şok yaşarsa, TÜM HAYATI her salisesiyle GÖZÜNÜN ÖNÜNDEN GEÇİYOR. Yani o güne kadar BİR DAHA yaşıyor -uzun uzadıya hayatını-. Şok geçince de şunu söylüyor: “Bir ANDA tüm hayatım-tüm ömrüm gibi TEK TEK -kare kare- gözümün önünden geçti.”

Kitaplarımda buna, “Hesap defterinin DEŞARJI” demiştim. Çünkü melek “DEFTERİ DÜRMÜŞ” gitmek üzere iken, Rabbimiz dilemiş, o kişinin ömrünü UZATMIŞTIR! Ölmesinden vazgeçmiştir. Melek geri dönene kadar bizlerin gözünün önünden “TÜM KAYITLI HAYATIMIZ GELİP GEÇMİŞTİR.”

[] 6-Enam/61: O, kulları üzerinde hükümranlığı sürdürür ve size koruyucular gönderir, sonunda sizden birinize ölüm geldiği vakit elçilerimiz, hiç eksiklik yapmadan, onun canını alırlar.

<> 6/61de “hafazaten” hem muhafaza hem de hafıza mı?

Evet, Bilgisayar dilinde de “BELLEĞE kaydetmek” anlamında. (Video kaydı en yakın kelime.) Muhafız hem koruyan hem de HAFIZAYA yazan anlamındadır [candaş]. (Halife aynı zamanda muHaLeFet eden gibi.)

İşte, Unutmalarımızın veya hatırlamalarımızın tamamından bu iki HOLO-GRAFİKER melek sorumludur. Bilinçaltı ve bilinçüstü yoktur. Hepsi hesap defteridir, orada yazılıdır.

Hans von Aiberg, 14/12/2003 (205/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 205 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

205-07-hesap-defteri

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar