Gen etimolojisi – Gnomlar – Remil – Aydaki yüz

Cenin kelime de CeNiN >> CaNN ile ilgilidir. Dikkat ederseniz bir kaç türlü yazdım.

Embrio bildiğimiz anlamı. Bunun dışında Genom ve Genon ve de GNOM dedim. Geleceğin parabiyoloji bilim dalında bu üç kelime çok önemlidir.

Gen’den gelen genomu zaten biliyorsunuz. Ama Genon (Cin Cenini) ile Genome (Nominal olan Binome gibi genom) farklıdır. Genone’dan BABY doğar; Bunun olgununa Genom veya kısaca GNOM denir.

(Gnom için search ltf.) Ben de hüplemeye gider.

Geldim. Gnome bulamadık mı? GNOM başlığı altında arayınız.

[] http://web.archive.org/web/20030528154407/http://www.fairiecollection.com/doyle/doyle.html

Fairy=Peri değil.

<> www.astronautix.com/lvs/gnom.htm

<> http://www.embl-hamburg.de/ExternalInfo/Research/Sax/gnom.html

Linkler GNOM adı verilmiş bilimsel veriler. Ama gnom yok içlerinde. Benim dediğim goullies’lerden CİNLER. GNOM meşhuuuuur bir kelimedir, nasıl bulamıyoruz yine hayret ettim. Link yok mu? Gnome de oluyor.

<> Gnome (Etymology: French, from New Latin gnomus) Date: 1712: 1: an ageless and often deformed dwarf of folklore who lives in the earth and usually guards treasure; 2: an elemental being in the theory of Paracelsus that inhabits earth

Resim var mı? Örnek bir resim verirseniz tek bir link yeterli.

[] http://web.archive.org/web/20031206070954/http://gag.dk/Store/113.htm

O maske, canlıları da çekilebiliyor. Bunu etüde alırsak çok sayıda gnom resmi var.

[] https://www.google.com/search?q=gnom+creature&tbm=isch

Bunlara en yakın cin ırkına da Goullie (Gülyabani) deniyor veya ghoulli. Al GOL (umacı) takım yıldızı da var. Türkçede Gulyabani diye linklerde olabilir.

<> ghoul

<> Yüzüklerin Efendisi filminde bolca yer verilmiş.

Evet çünkü bu yaratıklar gerçekten var.

[] https://www.google.com/search?q=ghoul+creature&tbm=isch

Konunun en en en başı Daniel idi. Onun REML (Aslı NEML) remilinin Kur’an’a nasıl transfer olduğu idi. Bu konuyu unutmaksızın, izleyen chat’te ZEBUR ile birlikte sonuca bağlayacağım…

Bugünkü evren(ler) turumuz bu kadar. Çünkü öğlen 14.00’den beri Chat başındayım. Kalıbı biraz dinlendirmeliyim. (Biraz diyorum, temelli dinlendirmek mezarda oluyor.)

<> Gitmeden, bizim mail mail grubdaki resim, Ay’daki büst o resim mi, yoksa Marsta mı o tepe?

Onu anlattım. BÜST diye Kur’an’da (Cinlerin kur’anında) yazılı. Ama dediğim gibi bu dilin içinde sanskritçe olmadığından TAM anlayamıyorum. Ya o dağı oydular/biçimlendirdiler veya Gömeç’deki Atatürk tepesi gibi TESADÜFİ bir olay. Dağ tıpkı Atatürk biçiminde.

<> Çünkü web’de; “Mars’ta hayat var” diyen hadisçiler o resmi gösteriyorlar.

Elimizde AY‘daki BÜST olarak tek o resim var, çünkü Ay’ın tamamının resmi çekildi. Benzeri yok. Tek o var! Gölge nereden vurursa vursun, göz, burun, ağız ve yüz hiç kaybolmuyor. Belki çok daha mükemmel bir şeydi ama, milyar yıllarda aşınma ve deformasyon olmuştur.

Yani BÜST olduğuna göre, çok daha MÜKEMMEL bir şey olmalıydı. Mars’ta da var buna benzer bir şey. Gerçekten var. İkisi ayrı şeyler. Marsdakiler PİRAMİD dağlar biçiminde.

Resimlere bir ara bakarım ve sonucu yazarım. Şimdi herkes uykusuzluktan şikayetçi. Onun için geronimoooooooo dememi dört gözle bekliyorlar -nezaket icabı-.

Dedim bile. Bye. RZİ.

<> Yaklaşık 14 saattir yazıyorsunuz. Teşekkür ederiz, harika bilgiler için.

Sizler Harikasınız.

<> Zülkarneyn 16 good bye

🙂 Bye-bye.

<> hayırlı geceler hocam

Hans von Aiberg, 26/12/2003 (209/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 209 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (210) oku

209-08-gnom

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar