Süper uzay Hyper uzay – Schrödingerin kedisi – Kubit – Tuhaf evrenler – Belirsizlik ilkesi

Süper Uzay (Aşağı misal alemi) ışık hızıyla titreşmekte olduğundan, NEDEN ve SONUÇ arasında bir ZAMAN aralığı yoktur. OL=ÖL (Neden=Sonuç) aynı anda oluşur.

Hiçbir şeyin nedeni ve sonucu gözlenemez. Gözlenmesi için mesela bir sırada bekleyen evrenin yaratılması şişmesi sonra da orada zaman boyutu ve bunun nedenselliği oluşması gerekir. (Neden-sonuç böyle ayırt edilir.)

Burada GEONlar (Bunlar KEHF HUBK‘larıdır) karakter olarak VEKTÖRELDİR.

Ama yukarıdaki misal alemi ise tamamen statiktir: Dinamik hiçbir şey yoktur. Bir BİÇİM vardır ve sonsuza kadar o biçim aynıdır. Yer değiştirmez, DURUM halindedir ve hiçbir davranışı yoktur.

Bu “DURUM” halinin “Davranışlarının tamamı” AŞAĞI misal alemi’ndedir.

Mesela yukarıda Atatürk’ün HEYKELİ (mumyası, yaratılacak olan 33 yaş hali) gibi bir STATİK tasarım bulunmaktadır. Aşağıda ise, Atatürk’ün cenin halinden-mezardaki ilk haline kadar tüm FİLM kareleri ve bunların DAVRANIŞLARI vardır. Ama ortada HEYKELİ yoktur.

Davranışlar üstüste gelmiştir. Üstüste konmuş bin cam düşünün veya yüz diapozitif, NET ve TEK hiçbir şey göremezsiniz. Yukarıda NET bir şey var, fakat DAVRANIŞI yok.

(Kehf suresindeki, “onları görseydin hemen korkuyla kaçardın” ayetinin açıkladığı HEYKELLEŞME…)

Yahu candaşlar bu konular çok ağır değil mi? Bu daha girişi… Birazdan iyice anlaşılmaz olacaktır. Difransiyelleri nasıl açıklayacağım?

<> lütfen devam edelim

Ama daha GİRİŞ bile yapmadık. Birazdan Kardinallerden söz edeceğim. Çünkü Gizli değişkenler mekanizması doğrudan psişik olgudur. P+K ve ESP deneyleri, rüyalar vb. buradan başlar. OOBE’ler özellikle kardinal sayılardır.

Yani birazdan fizik Parapsikolojiye dönüşecek. :((( Polarizlenmiş şaşırtılmış çiftlerin sonundan Telepati çıkacak!

Şimdi psişik dedim. Sorun şu: DENEYLEYEN deneyi istediği gibi SONUÇLANDIRABİLİR. Çünkü deney ve deneyci bir KÜBİT içindedir. Deneyin sonucunu KENDİ PSİKOLOJİK seçimiyle sonuçlandırabilir. Schrödinger’in kedisini ister ÖLÜ, ister diri tutabilir.

İki deneyci iki kübit demektir.

Kübit şudur: Üç boyutlu uzay ve + zaman boyutu, dördü birden, DÖRDÜNCÜ MEKAN boyutu içindeki bir Kübittedirler. Deneyci de oradadır. Kübit içinde hapistir. Çünkü o kübit kendi NEFS alanı, kendi psişik özgür alanıdır. Düşüncesiyle/zihinsel boyutuyla deneyi etkileyebilir.

O zaman şöyle bir soru çıkar karşınıza: Pekiyi Allah’ın işini elinden almıyor muyuz?

<> Deneyi yapan, zihinsel olarak kendini özne/etken yapar, deneydeki özneyi/deneği ise nesne/edilgen kılar. Dolayısı ile deney artık deney olmaz; yani özgür sınav ortadan kalkar gibi mi?

Evet, deneylenen EDİLGEN dediğimiz kedi de bir NEFS’dir. Ama öyle bir evren vardır ki, -illa ki vardır- kediler insanları deneylemektedir. Yani kedilerin psikolojik durumlarına göre ölü veya diri insan olabiliriz.

Dediğim gibi bu bir KAN GRUBU reml’i (Dörtlüsü).

Sonsuz evren var.

Bu evrende “AT, ot yer, it de et yer”!

Ötekinde tersi: “At et yer, it de ot yer”.

Bitti mi? Hayır! Bir başka evrende “OT, at yer; et de it yer”!

Bir ötekinde “Ot it yer et de at yer”.

Bir diğerinde “Ot et yer, it de at yer”.

Bir diğerinde “Et ot yer, at da it yer”.

Bir diğerinde YEMEK ihtiyacı yoktur, kimse kimseyi yemez.

Bir diğer evrende bir “Ot hem it, hem at yer, fakat Et bir şey yemez”!

vs. vs.

Kardinallere örnek böyle ne yapalım. :(((

<> Deneyciler/bağ sahipleri mi? >>> Hanif bağ/Karşı siyonist bağ?

Hayır çünkü bu iki grup aynı Kübit (Dünya) üzerindedir.

Şimdi bu durumda bir sürü alternatif evren var, paralel evrenler var. Pekiyi Allah’ın rolü nedir? Yani Allah mutlak Kadir ve GALİB olduğuna göre… İlla ki o tek irade bunu dilediğine göre, bu kaos nasıl çözümlenir?

Hans von Aiberg, 28/12/2003 (210/12)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 210 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

210-12-schrodinger-s-cat

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar