Yeni/Altın Çağcılar – Medyum, mecnun meczup – Şeytan Cinler – Misak elçileri Hızır ve Yahya – Vedaizm

<> selam ve selam kaptan hoşgeldiniz

ss hasretlik MİH, hoşbuluştuk gönüldaşlık mekanında.

<> yeni çağ felsefesi adı altında iletilen medyumik bilğilere ne diyebilirsiniz? Teşkler; Kryon adını duydunuz mu; son zamanlarda medyumik kanaldan bilği adı ile gelen bilğileri soruyorum

“Yeniçağ, Altınçağ”, bunu mu soruyorsunuz?

<> evet

1. Altınçağ HİND reenkarnasyon ve Nirvana Zirvalarına göre karanlık çağ (Demirçağ) döneminin bitişinde çıkacak olan Maitrea’nın gelişiyle başlayacak olan YUGA (Year’in sanskritçesi)dir. Kali=Yılan, Yuga=Çağ.

Buna inanan 1 milyar Hindu dışında Post Modern, Batı Yogi ve budistleri de inanır. Bunlar dünyada önemli bir sayıya ulaşmışlardır.

Türkiye’de bunları Metapsişik Dernekleri ve özellikle Bülent Hanım’ın “Mevlana” derneği inanmaktadır.

<> hayır sevgili hans; bülent hanım ufo felan zırvası içinde ben onu kastetmedim

Medyum bilgileri mi?

<> evet yeni çağ medyumları diye bir sürü kitap var ve bunları sordum

Medyum kelimesinin Kur’an’da iki karşılığı vardır:

1. Mecnun

2. Meczub

İlkinin kökeni >>>>> CİN kelimesinden meCNuN; ikincisinin kökeni de CaZiBe yani bedensiz varlıkların Cezbesine/cazibesine=Çekim alanına kapılmış ARACI insanlardır.

<> evet sanırım sorgulamak istediğim bölüm bu

Bunlar enerji boyutu canlılarıyla madde boyutu canlıları (İnsanlar) arasında kapıdır. Hanif grubumuz “Medyumların Cin suresinde anlatıldığı biçimde” insanları aldatan varlıkların uşağı olarak tanımlar. Mesela ayrıca, efendimiz için Allah, “Sen bir meCNuN değilsin” diye açık senet vermektedir. (Sen bir MEDYUM değilsin demektir.)

<> peygamberler de bir nevi medyum değil midir; cebrail de o kanaldan bilgi getirmedi mi

 

Medyum/Mecnun/Meczub ŞEYTANİ bilgileri getirir. Resuller ise RAHMANİ bilgileri…

Altınçağ/Yeniçağ’ı gerçek Maitrea’yı ise SADECE ve SADECE  K U R ‘ A N  belirler. Örneğin >>> “Andolsun ŞAFAK’A” gibi yeminlerle… Şafak=ALTINÇAĞ’dır. (İmsak vb. ağaran gün demektir ve farklıdır. Övülen ŞAFAKTIR.)

<> altın çağda gelecek bilği nedir o zaman

Şafak aynı zamanda “Allah Nurunu tamamlayacaktır” ayetinin BAŞLANGICIDIR. Verdiğim ayetler (Mecnun’dan başlayarak, Şafak, Nur vb) Allah’tan başka HİÇBİR KUVVETİN bunları başlatmaya yetkisi olmadığını bildirmektedir.

<> 52/29: Artık hatırlat, öğüt ver. Rabbinin nimetine yemin olsun ki, sen ne kahinsin ne de cin çarpmış.

<> önemli olan sevgili hansın dediği gibi bir kapı varmı yok mu sonrası tartışmaya açık olmalı tam olarak nedir

O Kapı CİN SURESİNDE var: Cinler kendileri itiraf ediyor: “İnsanları ALDATMAKTAYDIK, onlardan bazıları (Medyumlar) CİNLERE sığınmakta ve cinlerin azgınlığını artırmaktaydı” diye bu bedensiz varlıklar kendilerini ve medyumları tanımlamaktaydı.

<> 72-Cin/6: Gerçek şu ki, insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere sığınırlardı da onların şımarıklık ve azgınlığını artırırlardı

Yani ortalık gerçek cinci çemişlerle veya medyatik adıyla medyum memişlerle dolu.

<> burası kesin ancak sevgili hans sana nasıl söylediklerini bilimsel olarak tam anlamasam da kalben inanıyorsam bu kanaldan gelen bazı bilğilerde o kadar yakın. kryon kitaplarını okur musun

Kur’an sadece TELEPATLARI desteklemektedir. Kimine RÂSUL bile demektedir. Telepatlar cinci değildir.

<> akasa yayınlarından çıkıyor

(Akaşa/Akasya bir Hindu-budist inanışıdır.) Budha ve Brahma, bir Akasya ağacının altında bağdaş kurmuştur. Bu ağaç Buddha (Vedd) ve Brahmaputra’nın ilahi gücünü kendinde toplamaktadır. İlk insan çifti bu ağaçtan akasya çiçeği yiyerek tanrısallaşmışlardır. (Onların ilk insan çifti)

Aynı ağacı (Akaşa) yine Yahudiler (Bakınız Accasia) de kendilerine ŞİAR edinmiş ve kutsamışlardır. Dolayısıyla “Akaşacılıkta” Siyonist + Hindu veriler vardır.

Oysa Siyerdeki bir çok veride Akasya ağacının lanetli olduğu bildirilmiştir. (Yahudileri Hz. İsa’dan saklayan ağaç diye Hadisler de vardır.)

Akaşa yayınları, enternasyonal bir klübün türkiye dalıdır. Yasemin Boran isimli bir MEDYUM tarafından üstlenilmiştir. Madam Boran diye yazıları da bulunan bu kadıncağız, Gufran Erkılıç’ın (Ki çok iyi niyetli bir astrologdur) boşadığı eşidir. Eşiyle (Gufran) rekabet uğruna MEDYUM olmuştur.

Sosyetedeki bir tek seansı (Üç yıl önce 500 milyon TL. idi) Milyarları bulmaktadır ve 30 kişiden aşağı grup oluşturmadan Madam Boran o toplantıya gitmeye tenezzül bile etmez.

Yasemin Boran bir medyum mudur? EVET! Ama kaynağı YALANCI cinlerdir. O cinlerin doğruyu söylediğine inanmaktadır.

Maitrea ise gerçekte vardır. Ama Hintliler bunu dejenere etmişlerdir. Eğer Hint resimlerine bakarsanız, Maitrea’nın MASMAVİ GÖZLÜ olduğunu göreceksiniz. Yani Milyarlık Hint toplumunda olmayan RENK!

Maitrea HIZIR efsanesinin (7200 yıllık) bir çıkarımıdır. Maitrea’nın anlamı Mitra dininde HIZIR’ın kendisidir. Yani Hızır kavramı saptırılmıştır. Mitraizm bu sapmadan türemiştir ve hatta, hristiyanlık öncesinde Roma’nın dini (isthar ile birlikte) olmuştur.

Gerçek mitra ise MİSAK TAŞIYAN anlamına gelmektedir. Tra=taşımak, Traffic’de buradan gelmektedir. Almancası Tragen=Taşımak gibi.

Maitrea’nın aslı şudur: Ma(sk)+Tre+A.

A ise bu kelimeyi İKİ TANE yapmaktadır.

Hanif inanışta >>>> Misak elçileri Hızır+Yahya olmak üzere bir ÇİFTTİR. Birisi ötekinin ŞAHİDİDİR. Misak doğrudan HIZIR’dan alınmıştır. Şahit ise YAHYA’dır.

İkincisinin diğer adı >>> MAİTREA’dır ve MASMAVİ GÖZLÜDÜR! Hintliler bunu nereden biliyordu? (Veya hiç beyaz görmeyen sakalsız kızılderililer, sakallı ve masmavi gözlü Quetzalcoatl’ı beyazlar orayı keşfetmeden önce resmetmişlerdi.)

Mitosların dayanağını merak ediyorsanız, hepsi Nuh suresindeki BEŞ PUT isminde biter. Bunların tamamına Kerrubi denmekteyse de, Her biri aslında peygamberdiler, ama insanlar onları putlaştırdılar ve lanetlendiler.

VİDD/VEDD >>>> Vedacılığı, Budacılığı

Şuva/Şivacılığı

Yeuk, Yeuke

Yağus vb.

bunların beşi birden ESKİ DİNLERİ temsil eder.

<> Nuh/23: “Sakın ilahlarınızı bırakmayın; ne Vedd’i ne Suva’ı, ne yağus’u, ne Yeuk’u ve ne de Nesr’i” dediler.

 

Veda=Budha aynı zamanda Brahma kelimesinin kendisidir. İki din birbirinden türemiştir. İlk haline Vidd’çilik/Vedacılık dendi. Sonraki Budhacılık/Brahmanlık diye iki türev DİNE bölündü. Yani her Budist ve/veya Hindu aynı zamanda DİĞERİ’dir.

Hinduizmde kadın unsuru da vardır. (Shiva) Ama Budizm salt erkek tanrılara sahiptir. (Şiva dışında tüm diğer putlar vardır.)

Hans von Aiberg, 18/01/2004 (216/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (215) oku | 216 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

2016-01-maitrea

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar