Anne-baba etimolojisi – Farklı akan zaman – Hacklenme – Siyonizm ve Kıbrıs

<> 50-Kaf/38: Yemin olsun, biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri altı günde yarattık. Ve bize hiçbir yorgunluk dokunmadı.

<> Kuran’da gümüş = “fıddatin-fiddate” sanırım kaptanım. İnsan 15-16-21 (gümüşi rengi ifade etmek için bu kelam tercih edilmiş mi bilemiyorum ama araştırırım)

O metalik demek (parlak metal), nikel falan da içinde, krom vs. Asıl Arapça çok başkadır [candaş]. Kökü Sanskritçedir. Mader anne demek. Madde de anne demek. Material da anne demek. Metal de anne demek. (Mod, Mood, Mode vb. hepsi anne/ana-Anayurt der gibi.)

Sanskritçe POD veya FOD ise (babayı temsilen ve de ayağı temsilen) BABA‘yı çağrıştırır. (Baba ocağı gibi) POD/POT/FOT fodan halinde METAL demek. Toprak ANA ise, METAL ise BABA. Yani Materyal ve Metal ikilemi sözünü ettiğin ayette var. Gümüşden çok METALİK olarak düşünmelisin. (Fiddah-fiddate.)

<> Sizinle  buluşmak çoooook  mutlu bir  olaydır. Teşekürler…

Ben teşekkür ederim.

<s> çoook özlettiniz kendinizi hocam [Not: S kaptanın eşidir]

<> mutabıkız selin candaşımz

Evet, [S]’i sizden ancak birkaç kez fazla gördüm dostlar. Bir tür Askerlik gibi. Hani birileri askerden dönüşümü bekliyorlar gibi. Ama mecburum. Kafdağı sadece Manisa’da var.

<> çoook özlettiniz kendinizi hocam

Bir tür Askerlik gibi. Hani birileri askerden dönüşümü bekliyorlar gibi. Ama mecburum, Kafdağı sadece Manisa’da var.

<> kaptanım izin… duygularımızı ifade edelim

Buyrun. Ben spilberg, ama steven değil.

<> sizi özledik

Evet [candaş] özleştik, çünkü biz kalu bela’da sözleştik. Yani bir kaç salise önce sözleştik. Birkaç salisede birbirimizi özledik. Bunlar felsefe değil REEL RAKAMLAR (rakim).

<> İlginç ama biraz öksüz gibiydik

Ben cezalıydım. (Eyyub efendimiz de sabır çatlatan cezalar ile sınandı) Ben HAANİF’i yanlış programladım. 9 Temmuz’a kadar cezalıyım. WOW yapamıyorum o güne kadar. Sadece Jana, Greek Cypriotları programladı ve şaşırttı hepsi bu. Tek olumlu bu çıktı. Yüzde yüz evet diyecekti Rum tarafı yoksa…

<> bu çooook iyi oldu. slm slm olsun jana

Sonra da 10 yıl içinde 200 bin rum kuzeye yerleşecekti. GİRİT’teki gibi belki de kovulacaktı Türkler. Girit bir faciadır. Yarısı TÜRK idi. Bir tek kalmadı! [S] Hanım’ın babası bile Giritli. Varın düşünün.

<s> evet, ne yazık ki yurtlarından olmuşlar

Ve Magosa (Famagusta) arkasında ve de dip Karpaz’da Yahudi üsleri kurulacaktı. Sizlere İngiliz üslerinden (özellikte Dikelya’dan) söz etmiştim. Belki kocaman haritalarda gördünüz, Maraş bölgesinin olduğu gibi batısı SOVEREİGN BASE. Yani İngiliz egemen üssü değil. YAHUDİ ASILLI İNGİLİZ ÜSSÜ!

O günlerde siz o haritaları bulamadınız ama artık KABAK gibi belli. 4000 YAHUDİ ASILLI İngiliz KUZEYDE mal sahibi olarak yaşıyor.

Bunlar yeni şeyler değil! Hep oradaydılar. Şimdi değil 4000 kişi 4000 Yahudi aile oraya (KKTC) geliyor. İsrail hemen direktif verdi: Derhal KKTC “tanınır gibi” oldu. Çünkü DİREKT irtibat zamanı geldi. Bizi ilk olarak İSRAİL tanıdı dersem şaşar mısınız?

<> şaşmayız

<> Kıbrıs benzer bir tehdit bekleme ihtimali olduğu için.. Bakınız

[] http://web.archive.org/web/20040316031204/http://www.pubinfo.gov.nc.tr/girit1.htm

<> http://www.lib.utexas.edu/maps/atlas_middle_east/cyprus.jpg

Velakin Jaffa (yafa) portakalı satacağı için İsrail KKTC’nin portakallarını GÜNEY’e yönlendirmek şartıyla bizi tanıyor. Üçbacaklı Mafia’nın (Ki elemanları yani ayak takımı RUS) oradaki sahipleridir onlar. Dünyanın KARAPARA çeviren ve bunu AKLAYAN tek ülkesi Güney Kıbrıs’tır! Rus Mafyası yanlış kelime. Ama bıçkınların tamamı Rus. (Bu yüzden Rusya VETO kullandı)

Bu saatten sonra politika yapmayalım, işimize bakalım.

<> pardon

Politikayı BAŞKA BİR CHAT’e erteleyelim demek istedim, onun için “Bu saatte” dedim. Pardon demenize gerek yok candaşlar 🙂 O işi doğrudan JANA başardı. Tekbaşına Jana d’Arc…

Deprem oldu. (Çünkü Crax yedim.)

<> :))

O halde Pazar buluşmak üzere. (Öteki chat günü ise Salı) Sırtım feci ağrıyor! İlla ki biraz exercise yapmalıyım.

<> geçmiş olsun efendim

<> iyi geceler hocam

<> slm slm hg geçmiş olsun hocam

<> pazar gündüz var mı hocam

[Candaş] istediğine göre GÜNDÜZ DE CHAT VAR!

Bazı dostlarımızın eşleri veya yakınları bana kızıyordu, “Geç saatlere kadar eşimi/oğlumu/kızımı esir alıyorsun” diye, umarım bundan sonra kızmazlar.

<> Allah’tan bol şifalar dilerim

Sırtımın ağrımasının nedeni bilgisayar hastalığı, bilirsiniz işte… Hep oturunca ağrılar başlıyor…

<> siz dinlenin ltf. size kıyamayız

<>  Geronimoooooo geldi prof.

Hoş-bye dostlar, sizleri şimdiden özlüyorum…

<> Teşekkür Ederiz Hocam İyi Geceler

Hans von Aiberg, 29/04/2004 (220/08)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 220 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (221) oku

220-08-kibris-ing-usleri

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar