Ölmeden Nefsini öldürmek – Haniflik – Kolay din – Zorlaştırılan din – Namaz – Teyemmüm

Benden herhalde nefsi öldürmek için “Bir tutam hindibağ otu, bir nebze karabiber…” diye bir reçete beklemiyordunuz herhalde!

<> 22/54: Bir de kendilerine ilim verilmiş olanlar muhakkak rabbından gelen hakk olduğunu bilsinler ve ona iyman etsinler de kalbleri ona saygı duysun ve çünkü Allah, iyman edenleri doğru bir caddeye çıkarır.

Ben çayı hak ettim, geliyorum. (V City ile tlf konuşuyorum.) Bu arada sizler ilgili ayetleri (Meleklerin sayıları, asker oldukları vb.) yazana kadar bitirip gelirim inş.

<> 3-Ali İmran/124: İnananlara: “Rabbinizin size gönderilmiş üç bin melekle yardım etmesi size yetmeyecek mi?” diyordun.

<> 3-Ali İmran/125: Evet, eğer sabrederseniz, sakınırsanız ve onlar de hemen üzerinize gelirlerse Rabbiniz size, nişanlı beş bin melekle imdat edecektir.

<> 8/9: O vakit siz, rabbınızdan istimdad ediyordunuz da size ben işte ardı ardına bin Melaike ile imdad ediyorum diye icabet buyurmuştu.

<> 35/1: Hamd Allaha, o Gökleri, Yeri yaratan ve Melaikeyi kılan fatıra: kanadlı kanadlı elçiler, ikişer üçer dörder, halkte dilediği kadar ziyade eder, hakıkat Allah her şey’e kadirdir

<> Ahzab/9: Ey iman edenler, Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın! Hani, üstünüze ordular gelmişti de biz onların üzerine bir rüzgar ve sizin görmediğiniz ordular salmıştık. Allah, yapmakta olduklarınızı iyice görmektedir.

<> Tevbe/26: Sonra Allah, resulünün üzerine de müminlerin üzerine de sükunetini indirmiş, ayrıca sizin görmediğiniz orduları göndermiş de küfre sapanlara azap etmişti. Kafirlerin cezası işte budur.

<> Bakara/249: “Sayıca az nice topluluk vardır ki, sayıca çok nice topluluğa Allah’ın izniyle galip gelmiştir. Allah sabredenlerle beraberdir”.

<> Enfal/50: Bir de meleklerin, kafirlerin canlarını alırken yüzlerine ve arkalarına vura vura: “Tadın bakalım yangın azabını!” dediklerini görmeliydin!

<> Furkan/25: Göğün bulutlar ile yarılacağı meleklerin de bölük bölük indirildiği gün;

<> Muhammed/27: O halde melekler onların yüzlerine ve arkalarına vura vura canlarını alırlarken nasıl olacak bakalım!

Vaav, ayetler çok güzel seçilmiş. Hamdolsun Allah’ımıza ki bize O Kur’an’ı ilim kitabı diye verdi ve bize onu en pozitif Hobby olarak armağan etti. Kurban olurum O Allah’a!

Ayetlerde geçen melekler “NEFSİNİ ÖLDÜRMEMİŞ ve/veya ŞEHİD olmamış kimselere görünmez. Bunun için:

1. Dosdoğru bir MİH vatandaşı olacaksın;

2. Amelin ve ilmin ile şehidliği isteyeceksin. (Şehid olan öldüğünü anlamıyor.)

NEFS nedir? Sen (Ruhun+özkimliğin+bedenin.) NEFSİN madem senin özkimliğin ise, senin ADRESİN ise, ve sen gerçekten “Ya Rabbi canımdan başka sana vereceğim bir şey yok!” diyerek “Allah Allah” diyerek HAKLI bir davada (Sufyani davasında değil, tam karşısında) canını verdinse, işte bu demektir ki Allah’a ÖZKİMLİĞİNİ öldürüp hediye ettin. Sana şehid diyorlar o zaman!

İyi ama ya bu kişi beş vakit namazında falan ise… Evet o şehid ama HANİF‘in şehadeti gibi olamaz! O bir büyük sevap aldıysa, siz sadece ilm ve amel ile BİN KEZ şehid olabilirsiniz.

Yani büyük sır şu: Siz bir savaşta ölmeden de MİH‘in başkaldırısına erişip orada savaşabilirsiniz. Sizinki katmerli şehitlik olacaktır.

Beş vakit namaz????

“Hocam sen de taktın namaza! Fena mı işte daha çok namaz kılıyor!”

“Fazla namazdan ne çıkar?”

“Hocam, Maun suresinde ayet var, diyor ki: Gördün mü namaz kılmaktan men edeni?”

“Hocam sen insanları namaz kılmaktan men ediyorsun, bu ayet sana gelmiş!”

“Hocam uyan!”

Hayır dostum, hayır. 5 vakit namaz dediğin (yasak oluşu bir yana), 40 rekat uzun uzadıya törenlerle dolu, törelerle dolu (Namaz dışı dualar vb.) Kimse bu 40 rekat namazı KILMAK istemiyor. Allahaşkına bir bakınız, İslam aleminin üçte ikisi namaz kılmıyor, ötekiler de esneye esneye alışkanlıkla kılıyor.

Allahaşkına elini vicdanına koy: Ben mi MEN EDİYORUM namazdan? Yoksa zor diye uzun diye kılmayanlara namaz budur diye yutturanlar mı insanları namazdan kaçırtıyor namazı MEN ettiriyor?

Sizler de elinizi vicdanınıza koyun! Ben mi men ettiriyorum? Ben mi dini zora sokuyor ve nefret ettiriyorum? Ben mi İbrahim atamızın dini sevdiren, dini kolaylaştıran kolayımıza geleni yaptıran üç vakit ve ikişer rekat namazını, ben mi sizi zora soktum? Ben mi bu mübarek dini size men ettirdim? Ben mi namaz kılmaktan men ettirdim?

<> hayır

Ben günde en az bir kez banko yıkanırım (yazın üçten fazla), ayrıca namaz abdesti alırım ve sürekli abdestli olmak için bütün bunların üzerine bir de TEYEMMÜM alırım. Var mı HANİFTEN daha temiz???

Şu anda mesela namaz abdestiniz yok mu? Git saksıya kadar, teyemmüm al ve ABDESTİN SÜREKLİ olsun. Teyemmüm ki, insanlar CÜNUP gezmesinler diye Allah’tan bize en kolaylatıcı HEDİYE! Suyu arayana kadar git duvarın tozundan teyemmüm al!

“Hocam yaşantım gereği su bulamıyorum, güsulsüz geziyorum. Bazen üç gün üst üste böyle geziyorum”.

Teyemmüm al ve bundan kurtul Allahaşkına! Teyemmüm bunun için var.

Bana izin veriniz: Abdestim olduğu halde bir teyemmüm alıp geleceğim.

Bitti.

Niye yazıyorum bu teyemmümü? Yahu özellikle gençler/gençkızlar günler boyu öyle geziyorlar. Buna bir son vermek için yazıyorum. Ben ortaya çıkana kadar 14 asırdır yutturdular.

Haniflik ve nimetlerini getirdim: İşte teyemmüm! 1400 yıldır insanları cünup gezdirdiler! İnsanın ömrü şu kadar yıl, yarısını “Su törenleri” yüzünden pis gezerek harcıyor. Yalan mı? İftira mı? Başımızdan geçmedi mi?

İnat değil mi, bir teyemmüm daha alacağım. Geldim.

<> doğru kaptanım

<> Üniversite ve askerlikte bu sıkıntıları çok çektik çoook. Su da bulamayınca namazı terk etmek zorunda kalmıştık ki taaa su bulana kadar…

Bunun sevabını sana devrediyorum [candaş]. O teyemmüm tüm geçmişimizi yıkadı. Cennet nehirleri görülmez. Ama teyemmüm diyerek akar da biz görmeyiz!

SÜNNETULLAH fıtratımız buydu dostlar.

<> 5-Maide/6: Ey o bütün iyman edenler! Namaza kalkacağınız vakit yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi ve başlarınıza mesh edib her iki topuğa kadar ayaklarınızı yıkayın, cünübseniz tas tamam yıkanın, eğer hasta veya seferde olursunuz veya biriniz hacet yerinden gelir veya kadınlara dokunursunuz da suya gücünüz yetmezse o vakit de temiz bir toprağa teyemmüm edin: niyyetle ondan yüzlerinize ve ellerinize mesh eyleyin, Allahın muradı sizi sıkıntıya koşmak değil ve lakin o sizi pam pak etmek ve üzerinizdeki ni’metini tamamlamak istiyor ki şükredesiniz.

Hans von Aiberg, 09/05/2004 (226/13)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 226 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

226-13-kolay-din-muzzemmil-20

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar