Ölmeden Nefsini öldürmek – Haniflik farkı – Dabbet – Kuran – Selam selam

Şu huşunuz var ya, ben diyorum ki, sizin nefsiniz can çekişiyor. Bu demektir ki Allah sizlere ömür veriyor, [P] başkan gibi aslında ölmüş iken yaşıyorsunuz. Hans gibi üç kurşun ile ölmüşken yaşıyorsunuz.

Bunun nedeni belli: Ben nefsimi mümkün olduğunca öldürdüm. Gözüm arkada çöplükte kalmadı, bir de baktım ki “Ahıret yerine” yine çöplüğe gelmişim.

Çöplük pis diyecek oldum, “Çöplüğün altı TERTEMİZ” dediler. Dabbe oldum yeşile bulandım. Üzerimde ise eşekler çöplükte kül içinde debeleniyorlardı. Ben mi debeleniyorum, eşekler mi daha çok debeleniyor?

ALLAH HERBİRİNİZİ ŞEHİD ETSİN asla ölümü tattırmasın. Toprak altında çürütmesin. Size YEŞİL BEDENLER VERSİN. Melek asakir’i ardınıza versin. Önünüze sıratel Müstakıym’ı kursun.

Allah tek eyleminizi OKU, tek hobby’nizi Kur’an kılsın. İKRA KUR’AN’I, ki nefsin ölsün. İkra Kur’an’ı, ki MÜTTEKİ olasın, Alim olarak can veresin. Ve can vermeyip Karasancak altında MİH olasın. Ve MİH’in gittiği yerde Allah’ın VECHE HU! ile birlikte olasınız.

<> amin

Haniflik size en en en en büyük nimettir. Bunu yakaladınız mı, ihlas ile Allah’a dini has kıldınız mı, Siz Allah’ın en büyük nimetine, NAİM CENNETİNE yazılırsınız. En büyük Hobby’ler ülkesine, sonsuz hobbyler ülkesine, Sabıkun’a mukarrep olursanız, Allah cemali ile size gülümseyecektir.

Ve siz o an Allah’ın “SELAM” demesine “SELAM” diye karşılık vereceksiniz.

“Selamen selame!”

<> amin

Acıktığınızı biliyorum. Bu ruhun gıdasıydı. Nefsinize de biraz prim verirseniz, size medyun olur. Siz ona borçlu ve uşak olmazsınız.

Nefsi mutmain olmanın tek yolu, HANİF’liğin konuşulduğu bu evlerdir. Burası mescidden kutsaldır. Yani Allah’ın evi değil MAKAMIDIR, bu makama hoşgeldiniz candaşlar.

<> hoşbuluştuk

Allah ile hoşbuluştuk candaşlar. Ne mutlu ki O Allah’ımızın kuluyum. Buna doyamıyorum. Milyon kez söylüyorum ve halen doyamıyorum. 1965’den beri doyamıyorum. Doymam mümkün değil. Ne şereftir RABBİMİN kulu olmak. Hey farkında mısınız?

Size bir şey söyleyeceğim ki şaşıracaksınız: “SİZ ALLAH’IN KULUSUNUZ!” Allah aşkı nedir diye soranlara bir yanıttır bu!

Bakın Allah aşkı neymiş? İşte bunları OKU’makmış ve okuduğunu idrak ile anlamakmış. İşte İlahi aşk size/bana!

Boşverin artık Hasankaleli edebiyatlarını okumayı!

Sonraki chat Salı gecesi Allah inşa ederse; inşaAllah. Belki bundan daha önce olur, inşaallah diyenin böyle bir BONUS‘u var. 😉

<> Vay canına siz Aiberg misiniz? Sohbetlerinize ben de katılsam olur mu? Yani sadece izlemek için?

Buna ben karar vermiyorum. Bu Şuranın işi. Açık kimlik bildiriminden sonra elbette aramızdasındır.

<> Sizinle tanışmak çok güzel.

Karşılıklı…

<> Bu güne kısmetmiş.

Ben önemli biri değilim. Sadece Kur’an’ı iyi okuyorum, hepsi bu.

<> Hiç de öyle değil. İmza Dabbet. Buna hayranım.

 

Hayran olunacak tek mercii Allah’tır. Tüm senalar onadır. Biz onun yansısıyızdır inşaallah.

<> 37: Şüphesiz ki, bu söylenende kalbi olan ve şuurla kulak tutan kimse için uyandıracak bir ihtar vardır.

Bugünün özeti: ALLAH AŞKINI, “Kanal” içinden, oluk içinden çekip aldık! Şahdamarı denen mecradan. İlahi aşkı başka yerde aramayın. Yoksa bunun geyik muhabbetiyle meclislerde miskinlere dönersiniz.

Anlatmayın ilahi aşkı, YAŞAYIN. Ben küçük minik bir örnek ile bu yaşam biçimini anlattım. Başka bir aşk istemez.

Aşkıyla çarpar kalbimiz. Korkuyla titrer kalbimiz. Sorar kalbimiz: Aşık mı olayım, korkayım mı? Yazı tura atmayın. AŞK*İTTEKA ikisini birbirinden ayırmayın. Ayırmazsanız TEK BİR ŞEY olur. Aşk da içinde, korku da, sevgi ve saygı da, barış ve hoşgörü de.

Allah bize Makamı İbrahim de “Selam diyecek, biz de selam diyeceğiz”. Vakıa’nın bu ayetini unutmayın.

<> 56/26. Ancak bir kelam: Selamen selam

Allah bize asla “Selamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve bereketühi” demiyecek. Allah’ın üzerinde bir ALLAH daha yok ki! Yani Allah “Benim yukarımdaki asıl tanrının selamı, rahmeti ve bereketi üzerine olsun” der mi?

<> 25: “Allah selam yurduna (cennete) çağırıyor ve dilediğine de bir doğru yola hidayet buyuruyor”.

Böylece bugün, selamlardan birinin ALLAH‘tan, diğerinin KULDAN olduğunu anlıyoruz. Bunun üzerine bir de üzerine anlamında ALEYKÜM demek BOŞ sözdür. Orada boş söz yoktur, tek sözle Selam selam vardır.

Ben çift selamı kısaca ss” veya SELAM candaşım SELAM diye, başına ve sonuna ekleyip veriyorum…

Benim hazırlanmam gerekli, bu gece çetin bir teknik toplantı var. (ABD saatiyle)

<> Allah yardımcınız olsun!

Amin. Amacım illa ki öğrencilere en ucuzu iletmek. Her holding bunu yapmaz. Ama yaptırdım işte!

<> Paranormal holding!

Benimki Zorlu Holding. 😉 Bayağı zorluyor beni. 😉 Karşılıksız teknolojide upgrade için koşturuyorum. Wiener, Jessup, bunlar savaş yılları içinde en az 80 upgrade buluş yaptılar.

Manisa tarzanlar diyarı. Tarzanlarıyla ünlü. Biri öldü, diğeri (jr) gitti. Burada tek Tarzan ben kaldım. Nöb. Tarzan bandımı/kolluğumu takayım bari. 😉

<> 🙂

Gero

nimo.

Hosça-bye.

RZİ.

<> ss, hg Allah razı olsun.

<> hayırlı akşamlar hocam

Hans von Aiberg, 09/05/2004 (226/14)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 226 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (227) oku

226-14-nefsi-mutmain

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar