Siyonizmin Türkiye planı – Üniversiteler – Ekonomi – Babacan

<> slm slm kaptanım hoşgeldiniz

ss hoşbuluştuk candaşlar.

Hükümet bizimle harb ediyor. Tüm üniversitelerin ödeneğini kesti. Balıkesir üniversitesinde hiçbir öğretmen ek ders ücretlerini ve araştırma fonlarını iki aydır alamıyorlar.

Bu çok aşağılık bir şey. Sanki Birleşmiş milletler Kıbrıs’a ambargo koymuş gibi iğrenç ve aşağılık. Sözleşmeli personel ise birbuçuk aydır maaş alamıyor. Sanki özel bir şirket, batmak üzere gibi davranıyor bize hükümet. Özellikle Unakıtan bunu yapıyor. Bunların hepsi ileride içeri tıkılacak adamlar.

Şu anda haberler iyi değil: Eğer bu hükümet seçime girerse bu kez oyların %66.59’unu alacak. RTE  Cumhurbaşkanı olacak -kesinlikle-. Sözünü ettiğim devalüasyonu  IMF örtmeye geldi -anlamışsınızdır-. Çünkü IMF’ye borcumuz tam 1 milyar dollar arttı. (Durup dururken) Bunun için beyler Türkiye’deler… Piyasayı lafla rahatlatmak için buradalar.

Öte yandan NY borsasında varil başına 40 Dollar oyunu oynanıyor. Amaç (Önce Suriye’yi, sonra da) Suudileri vurmak! Elbette Çin’in ihracat çıkarması ve %9’a varan büyüme hızına bağlı olarak petrol tüketimi dünya çapında %20 arttı. Bunun faturasını ABD Suudilere kesmek istiyor. Zaten petrolcüler öldürüldü Arabistan’da.

Bundan bizim enflasyon etkilenecek -ki etkilendi bile-. Babacan yine SİNSİ tuzaklar kuruyor ve bunu demeçleriyle örtüyor. (BBerg’de bu TAKVİM itibariyle 1 Mayıs diye planlanmıştı zaten.) Hükümet benzine hemen zam yapacak. Sübvanse etmeyecek. Bu da hayatı pahalılandıracak ve enflasyon -yaza rağmen- geri gelecek.

İşte geçen yıl Çırağan sarayında bunlar planlanmıştı. Babacan söylememeye yemin etmişti. Bugün bunu da ima etti demecinde… Bu kadar kasvet yeter mi?

Meclis başkanımızın bize layık gördüğü deyimiyle: şey… şey… şey…

<> TBMM Genel Kurulu’nda 18 saat süren görüşmeler sonucunda bu sabah kabul edilen YÖK Yasası, Cumhurbaşkanlığı’na gönderildi. TBMM Başkanı Vekili Nevzat Pakdil tarafından imzalanan ve akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’ne gönderilen yasayı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in 15 gün inceleme süresi bulunuyor. Sezer, bu süre içinde yasayı onaylayabileceği gibi bir daha görüşülmek üzere tamamen ya da kısmen TBMM’ye iade edebiliyor. TBMM, iade edilen yasayı aynen kabul ettiği takdirde Cumhurbaşkanı Sezer, 15 gün içinde onaylamakla yükümlü bulunuyor. Ancak, Anayasa’ya aykırılık gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurabiliyor.

Mümkün değil candaş, çünkü Anayasa’nın 132 ve 133. maddeleri, hükümetlerin böyle yasa çıkarmalarını engelliyor. YÖK ile oynayamazlar. Anayasaya aykırı karar/kanun çıkarmış oldular. Aslolan Anayasadır. Diğer yasa ve kararnameler buna göre irdelenir. Yangından mal kaçırırcasına sabahladılar, neredeyse iki gün vıdı vıdı konuşup yasayı çıkardılar.

Bu konuda konuşmak yerine konuya gelelim isterseniz. Daha doğrusu sizler takdir edersiniz. Jüri Jüridir! Ne derse o olur. Yargıç, savcı vb. hepsi ona uymak zorundadırlar. Jüri sizsiniz, buyrun.

Hans von Aiberg, 13/05/2004 (228/01)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki CHAT’i (227) oku | 228 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

228-01-babacan-imf

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar