Vesvese – Yaratılış – Hannas – Akıl hastalıkları – Nefs – Cinler

Cin ve insanların ortak paydası >>> NEFS’leridir.

Meleklerin (ve de Allah’ın) nefsi yoktur. Melei Ala limitindeki Meleklerin de elbette nefsi yok. (Meleklerden kim “Ben de varım” derse onu cehennemle cezalandırırız” ayeti sırrınca) NEFSLERİ yoktur.

Ama onlara teğet olan ŞEYTAN cinsinden yani Hannas doğasındaki cinlerin nefsi vardır. Böylece onları Şıhablar kovalar. (Şahaplar kozmik ışınlardır.)

Allah’ımız, atmosferimizi bir tavan yapıp göğü korumuştur ve bunun üzerine gitmeye çıkmaya kalkan cinleri şıhablarla taşlar.

Şahablar Higgs bozonlarının başlangıç haline denir. Bunlar herhangi bir (ELİF)nokta(sın)dan aniden ortaya çıkarlar.

Eğer meleklerde NEFS olsaydı, demin sözünü ettiğim ayet uyarınca CEHENNEMİ görürlerdi.

Gelelim şeytanın öyküsüne:

Yeryüzünde cinler hükümran iken göklere çıkamadıklarından yeryüzünde sayıları katrilyonu bulmuştu. Birbirleriyle sürekli savaşım halindeydiler.

Bunlardan bir anne babanın ÖZEL bir çocukları oldu. Cinsiyetsizdi. Erkek görünümündeydi fakat CİNSİ yoktu.

Meleklerin de CİNSİ yoktur bilirsiniz. Ona melekler ilgi duydular.

Çünkü meleklerden sonra yeryüzüne cinler HALİFE olmuştu, ama kan dökmekten başka bir şey yapmıyorlardı.

Nedense melekler bu CİNSİYETİ olmayan üremesi olmayan çocuğu bir bayrak gibi seçip taşıdılar.

Onun öteki özelliği de şuydu: Anne ve babası elektrik yüklü (cin) oldukları halde kendisi NÖTR idi. Yani ona hiçbir cin zarar veremiyordu. (Elektrik şarjlarıyla savaşır cinler.)

(Bunun anlamı şu: Nasıl ki sinir tellerimizde piyon elektriği varsa ve bunlar bir etkiyi iletirken + ve – olarak yer değiştirebiliyorlarsa) cinler de birbirlerini merdut (birbirlerini yakma veya çarpma) için elektrik yüklerini ters çevirerek kan dökerlerdi.

(Aramızda hekim candaş var mı?)

<dr> var

Piyonlardan kısaca söz edebilir miyiz? (Sinir elektriği olan pion’lar). (Akson ve dendritler ile sinapslar KİRLİAN NEFS bedenin bizdeki akım sisteminin adıdır.)

<dr> evet, Na ve Ca kanallarının açılıp kapanmasıyla hücre içi elektrik potansiyelleri değişir ve akım oluşarak sinirsel iletiyi taşır sinir hücresi eski haline döner.

Evet dr. Ve bu arada ileti geçince yeniden mesela pozitif elektriğine döner pion.

Şimdi bu sistemi doğrudan cinlerin (ki nefsimiz aynı sistematik ile çalışır) çarpmasına veya aralarında savaşmalarına uygulayabiliriz.

O kadar hırslı ve bencildirler ki (Adı üzerinde ateş doğası) Tıpkı bizim içimizden bir delinin Başkan olup nükleer başlıklara zevk için basması gibi, başlıkları hareket ettirmesi gibi, cinler de HANNEFS’dendir.

Yani cinler Akil olamamış ya da insan erginliğindeki “Akıl hastalıklarıyla erginleşme yöntemini” süreğen hale getirmişlerdir.

Yani cinler üstelik ilimsiz olduklarından ve SAFİ NEFS olduklarından AKIL unsurunu en az düzeyde edinmişlerdir.

Her anları duygu, intikam, nefret, hased, kibir. Hep böyleler. İnsandaki vekar halimlilik (hilm), olumluluk ve ılımlılık yoktur. Ateşten (Nar=Enerji) yaratıldıklarından tezcanlı, atak (panik ataklık da dahil) sürekli psikozlar ve neurotic arazlarla paranoyalarla dolu bir yaşamları vardır. (Şükür ki insanız)

<> Acil çıkış; annem yat diyor :(( rabbi zıdni ilmi

🙂 Bazen hiç annem olmadığına şükrediyorum. Şimdi eminim bana bile “Haydi yat artık” derdi. Eminim babam olsaydı “Bu saatlere kadar internette ne yapıyorsun? Tlf. faturalarını çocuklarının rızkından kesip ödemek sana yıkışır mı?” derdi. Hele bir de Eşim yanlışlıkla başka bir karakterde olsaydı? (Bana destek yerine köstek olmak gibi)…

<> Bana da kızıyorlar ama neyse 🙂

<> Ne eşler ne çocuklar ne de dünya işleri onları ALLAHın zikrinden alıkoymaz!

Cinlerden söz ediyorduk.

Tamamen akıl hastası gibi bir uygarlık!!! Toplu savaşlar ve intiharlar sıradan çerez yemek gibi işlerdi. İnsanlarla dalga geçmek (İnsan yaratıldıktan sonra) alaycılık, düşmanlık, dedikodu…

Yani kısaca NEFS‘in tüm hastalıkları doğrudan onlarda var!

Sabırsızlık başlıca kayıpları. Sabır diye bir şeyi bilemezler, her şeyi anında isterler. Getirmezlerse öldürürler veya ölürler.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 05/08/2004 (242/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 242 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

242-05-melek-seytan-nefs

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar