Tarık suresi – Yaratılış – Hipnoz – Şeytan – Reenkarnasyon yalanı – Ruh

<> Hipnoz esnasında bilinç devre dışı, geçmiş yaşanmışlıkları ileten kişisel şeytan (beynin karanlık tarafı) nefs’in bir oyunu mu?

Hipnoz nedir? Hipnoz, bizim bedenimiz üzerinde kurduğumuz bir doğal olaydır. Ancak uykuda diskalifiye oluyoruz.

Hipnoz kendi bedenimizi işgal etmektir. Ancak, bir başkası da (Hipnotizör ya da cin vb.) sizi işgal edebiliyor. O zaman kendi bilincimiz “Geri plana” çekiliyor, ve işgalci kiplik (Modality anlamında) beden denen makineyi, otomobili kullanmaya başlıyor.

Nasıl ki, elektrik akımının bir faz bir toprak iki ucu varsa, insan denen varlığa da biri Melek (Takyon) ötekisi Şeytan (Enerji) iki hat veriliyor. Bunlardan ilki iyi öneride, ikincisi kötü öneride bulunuyor. Biri avukat biri savcı sanki… Ama siz de hakimsiniz, yani önermeleri siz karara bağlayacaksınız.

Ölüm halinde ruh ve melekler bir daha gelmemecesine gidiyorlar.

Ama şeytan dediğimiz faktör, ulvi alemlere gidemiyor. Allah’tan aldığı ahit gereği, ölmüyor ve tekrar tekrar kullanılabiliniyor. Ölenden çıkıp bir süre boşta kalıyor, sonra yeni doğan bir başkasına geçiyor ve yoluna devam ediyor.

Yani melekler ve ruh birer kez kullanılmasına karşılık, Şeytan bedenden bedene geçiyor, Eski Mısırlı oluyor, Fatih Sultan Mehmet’in askeri oluyor, ya da şimdiki bir zenci kadın.

Çok seyrek de olsa şöyle bir ruhsal kısa devre oluyor.

Normalde şeytan boşta kalır ve uzun bir süre sonra yeni doğan birine geçer. Ama öyle bir an oluyor ki, öldüğü ile yeni doğanda doğduğu an üstüste biniyor ve şeytan, bu değişimin farkına varamıyor. Anıları bir önceki bedendeymiş gibi devam ediyor.

Örneğin yeni doğan çocuk konuşmaya başlayınca şaşırtıcı şeyler söylüyor, “Ben daha önce filanca yerde filanca kişi tarafından baltayla öldürüldüm.”

Üç yaşındaki çocuğu ailesi alıyor ve Türkiye’nin bir ucunda, hiç gitmedikleri bir yere götürüyorlar. Çocuk, bebek, yolları tarif ediyor: “Burası muhtarın evi, bu iki kadın benim kızlarım, bu da beni öldüren adam ve baltası….”

İşte bu ruhsal kısa devre sonucu, şu Nirvanacılık (Reenkarnasyon ve ekminezis) almış başını yürüyor. Herkes yeniden doğacağını sanıyor, ta ki evrimleşene kadar.

Ekminezis yani geçmiş yaşamları hatırlamak da hipnoz etkisinde olmaktadır. Hipnozitör sizi zamanda geriye gönderir, telkinle yaşınızı küçültür. Siz de bayağı çocuklaşır, çocuk gibi yazmaya başlarsınız. Sonra sizi doğduğunuz güne, hatta ana rahmine gönderir. (Ters durmaya çalışırsınız.) Sonra daha geriye….

İşte o daha geride şu oluyor: örneğin [candaş] şu anda hatırlamadığı bir yaşamı hatırlamaya başlıyor. “Ben bundan önce Afrikada köle olarak satılmış bir kadındım.” gibi. Oysa, [candaş]’ın bedenine hakimiyeti yerine, önce hipnozcu sonra da onun bizi ilettiği, bizden önceki anılarını bize nakleden şeytanın etkisinde işgal edilmişizdir.

<> Zip-Zap (eski adı ile Zig-Zag) ve gelecekteki adı ile Tic-Toc bünyesinde kaç bilim (ve alt bilim) dalı var, özetleyebilir misiniz?

Dostum, o bilim dallarını Cuma gününden itibaren yazacağım. Cuma gününe kadar sabırlı olunuz, yazıya doyacaksınız.

<> Bu tür olaylar genellikle ani ölümlerde oluyor, çok fazla karşılaştım.

<> Bedeni işgal etmek, tünele hapsetmek mi?

<> RUH olgusunun 19 ile bir bağlantısı var mıdır?

Ruh demeyelim de eksi beden diyelim, biri ceset, biri bilinç.

<> Şeytan için nötrino demiştiniz?

Evet, nötrino onun yayın biçimidir. Cinler elektrik yüklüdür ve vesvese veremezler. Şeytan denen özel tayfa ise, yüksüzdürler. Zaten Hadis şöyle: “Allah her kuluna melekler ve bir de cinden bir yoldaş tahsis eder”.

<> Kur’an’da 17/85’te “Sana RUHtan sorarlar” ayeti var.

Evet o ruh’tur. Yani Xi, Yi, Zi diye anlatılan sanal boyutlardaki ruhtur.

<> “O Rabbimin emrindendir” ne demek?

Rabbimin emrindendir’in 7 anlamı var.

<> i= imajiner sayılar?

Evet imajiner sayılar.

7 anlamdan ilki, imajiner sayılardan oluşmuş olmasıdır. İkincisi de Ruh=Arapça “GİT!” emridir. Yani birine gel derseniz “Taal”, git derseniz “Ruh” dersiniz. (Raha gitti demek) Orada dikkat ediniz, “Ruh=Git, Rabbin EMRİNDEN=Emir kipindendir” de demektir.

Böylece 7 iç içe anlam bulursunuz.

<> KK’de 21 yerde RUH kelimesi geçer ve 17:85’te ise İKİ SEFER kullanılmış, geriye kalan 19?

Ben hangisi anlatayım, siz seçin.

<> Bir yazınızda bu boyutlardan bahsetmiştiniz; xi, yi ve zi boyutu da “Allah’ın bulunduğu görünmezlik boyutu” demiştiniz. Ama Allah için bizler “Her mekandan münezzehtir” deriz, bu nasıl oluyor?

Allah Z boyutundadır demek, boyutun içinde değildir demektir. Yani bir alan, bir saha içine hapsolmaz. Allah boyutların da yaratıcısı olduğundan, boyutlar, uzunluklar onu sınayamaz.

Evren iki boyutlu bir yüzeydir. Yani dünya yüzeyi, bir kağıdın (en çarpı boy) yuvarlatılmış biçimidir. Burada herkes tanışıktır.

Ama siz yüzeyden Küre dışına çıktığınızda Z boyutu yani üçüncü boyut ortaya çıkar. İşte o boyut bize görünmez, Allah’ın doğrultusudur. (Allah işlerini yukarıdan aşağıya doğru yönetmektedir çünkü.)

<> Zi doğrultusu aşağıya mıdır?

Zi şudur: Monitörünüz iki boyutludur, en ve boy. Ama monitör ile gözünüz arasında bir de buna dik Z boyutu vardır. Monitördeki resimler bu boyuta zıplayamazlar.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 03/10/2001 (004/05)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 004 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

004-05-hipnoz-reenkarnasyon

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar