Allah evrene karışır mı – Yaratılış – İç ve dış boyutlar – Zigzag – Cinlenmek – Cin ırkları

<> Allah bize müdahale mi ediyor, yoksa buna göre yasalar mı koymuştur?

Allah 4 boyutlu uzay zaman evrenine “Ol” demiş ve bir daha da karışmamıştır. Ama içeriden (7 saklı boyuttan, şahdamarı denen tünel tipi quantlar içinden Hawking’in tersine) bize karışıyor. Zaten canımızı da 11 boyutlu evrende içteki açılmamış olan 7 boyutlu alıyor, öldürüyor ya da bize en yakın dost oluyor. İçimizi dışımızı, sadrlardakileri biliyor.

<> O zaman “Allah dilerse bizi bırakır”, bir misal mi, doğrudan müdahale midir?

İçeriden (Açılmamış 7 boyutludan) müdahaledir. Ama açılmış olan 4 boyutluya HİÇ Mİ HİÇ müdahale etmez. Yani artı ve eksi iki yük vardır, yarın da şuna bir meksi martı ekleyeyim demez. Ol dediği gibi herşey OLDURULMUŞ duruyor. Allah hiç bir şeye karışmıyor. Ama hiç bir şeye.

[] Sünnetullahta [Allah kanunlarında] değişiklik olmaz

<> Hawking 7 boyutlu olaya karşı mı çıkıyor?

Hayır, o kitabını yazdığında, 11 boyut olayını yetiştirememiştik. (Zigzag’ı kastediyorum.)

Ayet şu: “Kaldır başını göğe bak.” “Bir de dön kendi içen dön kendine bak.”

İlki 4 boyutlu uzay-zaman, ikincisi 7 mesani (Saklı boyutlar).

Yine ayet “Onlara ufuklardaki (Dört boyutludaki) ve ENFUSTAKİ (Nefsinizdeki, içinizde kıvrılı kalan boyutlardaki) kudretlerimizi göstereceğiz” buyuruyor.

Bunlar, 11 boyutlunun, OMNİ olarak 11 boyutlunun Objektif (4) ve Sübjektif (7) toplam 11 Omnijektif boyutudur. Bu bakımdan Hawking öyle yazdı.

Bir reklam arası verip kendimi methedeyim: “Hem ben bu konuları Hawking’den daha iyi bilirim.” Öff be ne reklam ama. ;=) Reklamları izlediniz, şimdi Haberler:

<> 🙂

Bu arada bir şey daha: Aslında Delta daima Hotel’den iyidir. Mrs.cp Delta, miss.ccp Hotel’den iyidir. Arada bir de Golf var.

WEMB. Yani o 12 düzen/düzine dünyanın tek sistemi olan WEMB ya da Graceland.

[] Mrs.cp Delta=Hawking, Miss.ccp Hotel=Aiberg, Golf=Gurdjieff

<> Miss.CCP siz değil miydiniz?

İngilizce okursanız, Mississippi.

Mesela benim adım da 10SCE. İngilizce okuyunuz. Ten Es See.

Missisippi ve Tennessee.

Miss.CCP yardımcı. Onlar (SiegSaga, Siegfried saga vb.) çekildiler. Kediler gidince meydan 10SCE denen iki fareye kaldı. Şimdi Missisippi ve Tennessee’de at koşturan biz olduk. Meydanı bir felçli ile benim gibi bir kaçığa bıraktı koskoca ZigZag. Bu gemi batmazsa iyidir.

<> Ama batan gemiden ilk önce fareler kaçarmış!

İyi ya bunun için bizi kaptan yaptılar ki, bu iki fare gemiyi terkeden en son fare olsun diye. ;=)

<> Siz aynı hastanede aynı bölümde de yatak arkadaşıymışsınız değil mi?

Bizi hastalık bir araya getirdi. Daha önce tanışmıyorduk.

<> Konu biraz dağıldı.

<> Hocam yoruldunuz galiba

Evet yoruldum ama, Bir önemli şeyi daha söylemeliyim.

Resulullah efendimiz, Cinlerin de Resulüdür. Fakat Kur’an’daki “Sen mecnun=cinli değilsin” ayeti nedeniyle hayatında bir tek kere CİN görmedi. Buna da şaşırdınız mı?

<> Evet

Herkes onları toplayıp, Kur’an okuduğunu sanıyor, bütün mealler bu mantıksız iftirayı atıyorlar. Halbuki Resulullah, sadece kendine ineni (örneğin Fatiha, örneğin Cin suresi vb.) kendine ineni okudu.

Cinleri görmedi. Görseydi zaten MECNUN olurdu, elçi olamazdı.

Resulün yanındaki bir tek kişi vardı ki zaten “Züd Ricali ve keçe gibi bastırılmışlardı” diyen de o kişi, yani o mecnun ama Resulullah değil.

Resuller bırakın cin görmeyi, ESNEMEZLER bile… Yani beyindeki uyku-rüya-halusunasyon merkezlerinin Oksijene ihtiyacı yoktur. Nazar vb. esnetir. Üstelik bulaşıcıdır. Bir gördünüz mü, size de geçer.

<> Süleyman cinleri görüyor muydu?

 

Süleyman’ın cinleri İFRİT=KAFDAĞI kategorisinden ayrı bir ırk, en yavaş (Dolayısıyla en uzun boylu) cin ırkı.

<> Karabasan bir ifrit mi?

Karabasan Türkçe’sidir, Fırat cinleri de denir. Fırat zaten ifrit demek. (Ephrates=İfrit’tir Rumca)

<> Kaç çeşit cin var ki? İnsan gibi ırk ırk mı?

Hızlarına göre renkleri ve boyları var. Yani insanlarda ırklar mongol, kafkas, afrikalı vb. iken, onlarda “Kırmızıdan Mora doğru” ışık hızı gamları içinde renkleri ve boyları vardır. En hızlıları GNOMlardır ve bir karıştan küçük görünürler. (Pamuk prensesin meşhur yedi cüceleri.)

<> Anladım

En uzun ırk Ohmer, Ahmer=Kırmızı, kızıl yani hızca en düşük olanları. Arapça Ahmer kırmızı demektir, bilirsiniz.

<> Menan cinleri?

Hennan Mennan cinleri. Hennan ve Mennan Allah’ın iki ismidir. Harut’a hükmeden ismi Hennan, Marut’a hükmeden ismi ise Mennan’dır.

<> Hekimoglu İsmail’in bir kitabinın ismi?

Hekimoğlu bu kadar ince düşünemez, o bayılıyor 24 saat nur külliyatını okumaya. Biraz Kur’an okusa iyi edecek. ;=(( Yoksa bilime falan düşkün iyi biri ama, aması var.

Bunlar benim eski arkadaşlarım diye böyle rahatlıkla konuşuyorum. Eski diyorum, çünkü, Mehmet Kutlular beni Deccal ilan edince artık bir arada olamadık. Onlar körü körüne itaat ederler, kural böyle… O yüzden Kutlular’ı bırakıp, daha yumuşak olan Gülen’ci oldu. Ama ayrılmak zorunda kaldık. Ali İmran 118-119 böyle emrediyor. Allah emri. İleride Süfyanilerle yollarımız ayrılacak.

<> 3-Ali İmran/118: Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.

<> 3-Ali İmran/119: İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “kininizle geberin!”. Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.

Hekimoğlu’nu seviyorum ama o beni sevmiyor. Nefret ediyor, Deccal’ciksin diyor.

<> Harut-Marut?

Harut ve Marut, Bakara 102. ayet.

<> 2-Bakara/102: Tuttular da Süleyman mülküne dair şeytanların uydurup izledikleri şeyin ardına düştüler. Halbuki Süleyman inkâr edip kâfir olmadı, lakin o şeytanlar kâfirlik ettiler; insanlara sihir öğretiyorlar ve Bâbil’de Harut ve Marut’a, bu iki meleğe indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi “biz ancak ve ancak sizi denemek için gönderildik, sakın sihir yapıp da kâfir olmayın!” demeden kimseye birşey öğretmezlerdi. İşte bunlardan karı ile kocanın arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah’ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilecek değillerdi. Kendi kendilerine zarar verecek ve bir fayda sağlamayacak bir şey öğreniyorlardı. Yemin olsun ki, onu her kim satın alırsa, onu alanın ahirette bir nasibi olmayacağını da çok iyi biliyorlardı. Hakkiyle bilselerdi, uğruna canlarını sattıkları şey ne çirkin bir şeydi.

“… açan şeyler öğreniyorlardı.” Bu ayeti çok iyi incelemelisin, çünkü, içindeki iki isim yüzünden, büyü tutmuyor.

<> Sihir ile büyü arasında nasıl bir fark var (var mı)?

Sihir Arapça, büyü Türkçe, Maji=Latince.

<> İyi geceler

Saat tam 02.00. Ayrılıyoruz mu? Evet, ayrılalım ki kalplerimiz beraber olsun. Tadında bırakalım, pazartesi sendromu var ya.

<> Siz bilirsiniz

<> İyi geceler

-sohbetin sonu-

Hans von Aiberg, 07/10/2001 (006/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 006 anasayfasına dön | sonraki CHAT’i (007) oku

006-07-cin-tayf

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar