Sabır – Ali İmran suresi – Afganistan – Süfyanilik – İntihar – Uyuşturucu – Siyonizm

Musa demişti ya “Beni sabırlı bulacaksın….” Onun devamı ayeti rica ediyorum.

<> 18-Kehf/69: Musa, “İnşallah sabrettiğimi göreceksin, sana hiç bir işte baş kaldırmayacağım” dedi.

Orada Hızır, kendisini tam reddetmişken birden fikir değiştirdi. Neden dersiniz? “İnşaallahi Sabıran”! Anlamı şu: “Allah inşa etsin.” Neyi? Bunun yanıtı yine Kehf suresinde, “İnşaallah”ın geçtiği bir ayettedir, onu şipşak bulacaksınız, eminim.

<> 18-Kehf/23-24: Herhangi bir şey için, Allah’ın dilemesi dışında, “Ben yarın onu yapacağım” deme. – Unuttuğun zaman Rabbini an ve şöyle de: “Umulur ki Rabbim beni, doğruya daha yakın olana eriştirir.”

Ben bunu mutlaka yarın yaparım deme. İnşaallah de. Umulur ki, Allah o yarınki işinden daha önce senin işini yapar.

Evet. Şimdi sihirli sözcük İNŞAALLAH yüzünden Hızır dönüyor ve MUSA’yı alıyor “Yürü başımın belası” diyerek götürüyor.

Bu sözün tanımını şimdi ZAMAN YOLCULUĞU açısından comment edelim. Ama önce sizler bunun alıştırmasını yapmalısınız.

<> Bir sorum var!

Sorabilirsiniz dostum.

<> Musa Hızır’a “Beni sabırlı bulacaksın” dedi. Üç yerde itiraz etti. Bu itirazları sorgulama yani protest=haniflik olarak mı anlamalıyız?

Şimdi aslında “Düş önüme gidelim” dediğinde, Hızır as. Musa’ya üç değil sonsuz kredi açmıştı. Musa kendisini ÜÇ ile kısıtladı. Yani “Bu son olsun, wallahi ayrılacağız eğer bir daha işine karışırsam ve sonucu nedenden önce düşünmeyi başaracağım” dedi. Bunu az ilerleyen ayetlerde de yakalayacağız.

Burada sorun Haniflik değil. Tahkikat etmiyor Musa… Akil bir alim karşısında makul duracağına, ukala oluyor.

Musa deyip geçme. Allah ona tecelli etmiştir. Kur’an’da adı en çok geçen peygamberdir. (28 kez) Musa Allah’ın sevgili kullarından elbette. Ama gel gör ki, Rabbimiz Alim kulunu hiç bir elçisine değişmez.

Alim Allah’ımızın da adıdır.

Resulullah şimdiki Afgan halkına BU DİNİ GETİRMEDİ Mİ? Getirdi. CEHALETLE, Ortaçağ düzeniyle geldi bu din Afgan semalarına.

Keşke bir de ALİMLERİ olsaydı… Bir tek alimcikleri…

Ne acıdır ki Afganistan tarihinde yanlışlıkla ve kaza eseri bir tek BİLGİN, BULUŞ sahibi çıkmamıştır… Yani mesela bir tek Peştu, Pathan, Beluci, Dari, Tacik ve Hazari’den örneğin basit bir konserve açacağı bulan bile yok.

Ama Afganistan Türkistanından İbni Sina (Özbektir) çıkmıştır. Bugün tıbbın birinci Master’i maestrosudur. Hipokrat bile ondan sonra ikincidir. Ne demek istediğim anlaşılıyor mu?

<> Asırlardır pislik yağıyor üzerlerine

<> Ap açık

Nasıl ki Boşnak kardeşimi tedbirsiz tevekkül ile suçladımsa, Resulullah ümmetinden olmakla bir Afgan kardeşimi de mazur göremem…

<> Dünyanın %70 uyuşturucusunu taliban üretiyor

Hele Siyonistlerin taşeronu olan Usame 1000 Ladin’i asla… Uçağı kaçır, masum yolcularla gir dev kent nüfusundaki binalara. Sonra da “Cihad ettim, şehid oldum” de… Kur’an’da ÜÇ AYRI AYET   İ  N  T  İ  H  A  R   edenin ebedi cehennemde kalacağını söylüyor. Ne şehidi? Ne intiharı?

Yine Hanif damarım kabardı ayran gibi…

<> Uyuşturucu hezeyanı… Zamanımızın Hasan Sabaht’ı Black Sabaht Ladin.

Evet Dünya uyuşturucusunun %74.52’si sadece ve sadece Puştu denen bir garip afgan milletinden gelir. Onlara Taleban da deniyor. Zaten Alamut Kalesi Esrarkeş Dervişler olayı yeni değil bir tarihin tekrarıdır. Tarihin biyoritmleri hep yinelenir.

Hasan Sabah Zaten Afganlılara örnek olmuştur. Yani Taliban politikası o tarz üzerine kurulmuştur.

PKK da intihar eylemcilerine cesaret hapları hipnoz ilaçları ve bol miktarda (Tam uyuşmasın diye) drög iğneler veriyor. Onlar da pimi çekip intihar ediyorlar.

“Devrim şehidleri, yürüyün cennete!” Eşek cennetine…

<> O vatansız yamyamlar da uyuşturucu pazarından palazlandılar.

Tabii, Hasan Sabah hiç ölmedi ki. Apo’nun Zap suyunda sulanmış 12 bin dönüm haşhaşin tarlaları [var], bunlarla TC ordusunu perperişan şehit ettiler.

Tarih devam ediyor. Yarın da birileri çıkacaktır. Onlar da Hasan Sabah’ın haşhaşinleri olacaklardır.

(Hiç değilse bu işi Siyonistler sinsice yapıyorlar. Avrupa’da mahalle aralarında ayakçılara sattırıyorlar ve oradan kara bir gelir buluyorlar.) Ama Usame 1000 Ladin gibi 200’lüler ise o siyonistlerin adamları, taşeronları… Sözde müslümanlar…

Bir site poll [anket] yapmış, katılım çok yüksek ve katılımı en yüksek parti ise SA+AK parti. (1277) partili, yüzde 65’i USAME BİN LADİN taraftarı. Buyrun buradan yakın.

Kahrolsun Amerika diyorlar. Ben Amerikancı değilim ama NATO örneğinde verdiğim gibi BİRİLERİ DE BİZİMLE DOSTANE  A N L A Ş M A L A R A  sahipler.

İnanmayan açsın Ali İmran ayetlerine baksın…

Mason Lions ve Rotaryenler için de Ali İmran 100. ayet var. Bir yazın bakalım ne diyor?

<> Allah adını siyasete alet edenleri çarpar… o şarlatanları da çarpar inşaAllah

Amin çarpılsınlar.

<> 3-Ali İmran/100: Ey iman edenler, eğer o kitap verilenlerden her hangi bir gruba uyarsanız, sizi inandıktan sonra döndürür kafir ederler.

Burada bildirilenler, Mason vb. olanlar, o klüplere girenler. Yani İÇİMİZDEN birileri. Onlara uyan birileri. Onlar ehli kitaptan, Yani TEVRAT’tan. Siyonizm Tevrat’a ve Masonluk da Tevrat hermetik ve ritüellerine dönük değil mi?

Görüyor musunuz ayette apaçık masonluğu? Görüyor musunuz?

<> Evet, gruplar

  1. ayet bunu apaçık anlatıyor.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 26/10/2001 (013/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 013 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

013-07-afganistan-cehalet-afyon

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar