Süfyanilik – Ladin – Anthrax – Dumanın anlamları – Uzay kolonizasyonu – Teknolojik gelişmeler – Buluşların engellenmesi – Montauk

<> Dinu HANIFe, la Dinu Hafife; Dinu HALİSe, la Dinu HADİSe

Çok güzel bir tekerleme oldu. Ladin ne demek biliyor musun?

<> Dinsiz demek = Usame 1000 dinsiz!!

🙂

İslam tarihinde hiçbir MÜSLÜMAN (!) bizi böyle kötü bir şekilde REZİL etmedi???? Davacıyım bu La-Dinni taşerondan. Rezil olduk dünyaya. İslam’a hiç bu kadar kara çalınmamıştı.

Hele şu anthrasis bakterisi dönüp kendine gitse ne olacak? Bütün Afgan halkı kırılacak DÜNYA ile birlikte! Böyle savaşların galibi olur mu?

Şarbon, çok kolayca bir paraşüt bezinden aşağı atılır. İşte bitti koca Afganistan. Sonra da yayılacak mültecilerle Pakistan falan ve DÜNYA.

Kıyamet virüsü. Eğer Antrax durmazsa, Hiroşima ve Nagasaki olayı tonajında bir çift A bomb gerekli.

<> Antrax = Kıyametin ortanca alametlerinde “çıkacak duman” olabilir mi?

Hayır, duman 7 anlamlı. (Hava kirliliği, Atom mantarı, Çernobil gibi sessiz patlamalar. Çevre kirliliği vb.den başlayarak çok anlamı var. Sessiz kirlilik ya da sessiz patlama örneği Çernobil gibi daha bir çok olay olacaktır.) Ama bunlar kaza eseri değil daha ileri teknoloji dönemlerinde olacaktır. Yakın bir gelecekte.

Kolonizasyona geçmek şart oldu. Kültür ortamında Mars’ı ve Merkür’ün alaca karanlık bölgesine iskan şart. Ay’a da öyle. Çünkü Duhan demek DÜNYA KARANTİNA’ya alınacak demektir.

Duha’nın ingilizcesi öyle İng. Kur’an’larda okuduğunuz gibi değil. İncinerate demek. Duha bu işte.

<> İncinerate = Yakıcı şekilde yok etmek demek!

Evet Duha.

<> Merkür’de iskan dediniz de, merkürde iskan o sıcaklıkla mümkün olamaz ki, çok sıcak değil mi? Yoksa bilimkurgu filmlerindeki gibi izolasyonlu cam kubbeler altında mı yaşayacaklar?

Bir yüzü güneşin etkisiyle kavrulmuş bir çöl. (Merkür güneş çevresinde dönemez ve bir yüzünde 400 derece sıcaklık vardır.) Öteki yüzü de buz gibi donmuştur. (Dönebilseydi eşit miktarda ısır-soğurdu.)

Ama öyle bir yeri var ki (Twilight Zone) orada ne sıcak ne soğuk, ılık hoş bir kuşak var.

<> Ay gibi yani? Ay’ın hep aynı yüzü güneş görür ya

Evet Ay’ın bir yüzünün Güneş’i görmesi olayı…

Ama Merkür o kadar yakın ki. Neredeyse güneş tarafından yalanıyor.

<> Ozon tabakası işlevini yitirince, ultraviole radyasyonundan korunmak için Dünya atmosferi bir süre Duhan ile kaplanacak.

Evet dediğim bölgede sıcaklık yaz-kış 30 derece cıvarında. Halbuki iki kilometre yürürseniz +120 oluveriyor.

<> İnsanoğlu oraya bir yerleşsin orayı Dünya’dan daha beter hale getirir.

Dünyayı laboratuar yerine koydular çünkü. Dünyayı beter etmek kolay: suyu mahvederiz, bakkaldan pet şişe alırız içeriz, mesele değil.

Ama Merkür yerleşimi için iş böyle değil. Yani kaçacak bir yer yok. Yasin 41-42-43 durumundasınız. Kolonilere gözünüz gibi bakmalısınız.

[] Yasin/41: Onların zürriyetlerini dopdolu bir gemide taşımamız da onlar için büyük bir ibrettir.

[] Yasin/42: Onlar için, bunun gibi binecekleri başka şeyler de yarattık.

[] Yasin/43: Dilesek onları suda boğarız. O zaman ne onların imdadına koşan olur, ne de onlar kurtarılırlar.

[] Yasin/44: Ancak bizim tarafımızdan bir rahmet ve belli bir zamana kadar dünyadan faydalandırmamız müstesnadır.

Zaten 2002 yılı çıkmadan ilk turist kafilesi bir uzay turu ve ertesi yıl da bir AY seyahati, ilk on yıl içinde ise ilk koloniler (Eğlence dinlence), bunlar uzay istasyonları ile sürekli kontrol edilecek ve riski sıfıra indirecektir.

<> Ama Güneş’teki patlamalara karşı korunaksız olur Merkür?

Güneş patlamalarına gelince: Şıhablar sizi durup dururken vurmaz. Yani ÖNLEMİ var. Hani cinler Melei Ala denen (Magnetik akı atlası) dışındaki yüksüz bölgeler dışında etkilidir. Hatırladınız mı?

<> Evet

İşte aynı durumda, Merkür’ün de TAM sözünü ettiğim alacakaranlık ribbon’unda böyle bir MUAFİYETİ var. Dokunulmazlığı var.

<> Hocam bunları daha önce hiç kimse akıl etmemiş ufkumuz açıldı

Eh be [candaş] şimdi bana kendi reklamımı yaptıracaktın ama neyse bağışladım sizi gençliğinize… ;-P

<> :))

<> Uzaydaki ilk devamlı yerleşim ünitesi 16 ülkenin katkısıyla yapılıyor.

Evet ama, teknolojiler öyle bir hızla ilerliyor ki üç ayda bir proje çöplük oluyor. Bilgisayarlar elimizde kaldı ya, daha altı ay önce komşular pentium 3, Win ME falan diyorlardı hava atıyorlardı. Şimdi ATX kasaları dahil daha ucuza Pentium 4 monitorlarla aynı fiyat LCD ekranlar. (Teknoloji ummadığınız kadar ucuzladı ama size yansıtmadılar.)

Klavye de gereksiz bir şey.

<> Herkesin bir akıllı bir sibernetik çipi olacak ve tüm akıllı eşyalarını onunla yönetip yönlendirecek.

Elbette o Montauk projesi benzerinde işte… Ama insan ÖZGÜR olacak, gizlilik hakları olacak. Karşı “BAĞ” ise öyle demiyor. Big Brother sizi gözetliyor, beyninizi yıkıyor falan demek istiyor.

<> Mesela cep telefonu ya da telsiz telefon ile dinliyorlar.

Onları da atıyoruz. Çünkü radyo-Tv vericilerinde Salt dijital sistem için takvim başladı. Laser ile (Kurye dalga) tüm dünyaya yayın yapılacak. Yani yoğun laser taşıyıcı dalgasına mesajlar bindirilecek. Ses inanılmaz kalite. Görüntü de öyle WebCam gibi.

Bu dediğim için 2002 start yılıdır. Artık SW, LW, MW, UHW falan yok. Kablo yok (Cordless). Her kişiye bir frekans, sadece o bağlanır. (Evin kapı kilidini de o açar.) Chat yok görüntülü sohbet var.

Dolayısıyla eğer BBG bu işi kendine yontarsa Montauk’a çevirir, yani BBG bizi her yerde Midas’ın kulakları gibi dinler gözetler.

Bunlar hep aktarıcılara geliyor ve oradan sanal iki pim sokarak her şeyi illegal olarak dinleyebilir.

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 31/10/2001 (014/07)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 014 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

014-07-merkur-koloni

Bunları da sevebilirsiniz

Yorumlar