Kuran şaka değildir – Kuran okutan – Kolaylık dini – Teyemmüm – Namaz – Haniflik – Besmele – Sadakallah – Şıhap – Şeytanın taşlanması – Tunguska

Ve bu bir KADİR gecesi GEÇİŞ kapısıdır. Mevakiin Nücum içinden geçerken bir gecede 83,5 yıllık yolu alırsın. O yola yemin ediliyor ve deniyor ki: “BU NE BÜYÜK BİR YEMİNDİR” bir  İ D R A K  etseniz.

Kur’an bir eğlencelik değildir. O hak’tır.

İşte Hanifcanlar hepiniz bu KUR’AN’I “OKU”yorsunuz. Ben ise “OKU”TMANIM. HİÇ BİR YERDE “ŞAKA ve HADİS ve de KÜÇÜMSENECEK” bir tek kelime olmayan Kur’an’ın OKUTMANI’yım. (Arapça muallim)

<> Allah razı olsun

<> Peki yalnızca temiz olanlar dokunabilir derken abdest mi kastediliyor?

 

ARDniyetsiz olmaktan söz ediliyor ve bir de elbette Gusül abdesti istiyor. Ama Kur’an okumak Namazdan da önemli olduğundan, Oturduğunuz yerden duvarın mevcut tozundan iki farzıyla bir TEYEMMÜM alıp yine okuyabilir bir cünub kişi.

Namazdan önemli olan bu Kur’an’ı tam temizlenmiş olmak için AYET gereği EUZÜ BESMELEYLE okuyunuz. En kısa biçimi şudur: “E*uzübillah-Bismillah” Bu da yeterlidir ve ardından içinizden “sadaka Allah” diye kısaca bitiriniz. (Başka şeylerle karışmasın diye, mesela hadislerle…)

Uzun uzadıya “sadaküllühül azim” demeniz gerekmez. Allah zaten SIDK ve Muazzamdır.

“Euzübillah….. en son: Sadaka Allah.

İlki sesli. İkincisi içinizden… Eğer dinleyen varsa dışarıdan da olabilir. Yani sesli söyleyebilirsiniz.

Nasıl, bu EN ESKİ DİN olan HANİFLİK kolaylıyor mu yoksa zorlaşıyor mu?

<> Sadaka Allah dememiz gerektiğini Kuran’da nerde görebiliriz hocam?

 

Euzü Besmele, Sadaka ve Kur’an okunurken namaz kılınmasının yasak olduğunu daha önceki üç chat içeriğinde vermiştim. [A] ve birini de sen bulmuştun… Bana yeniden aratmak yerine eski kayıtlarda bulmak daha iyi.

<> ok

<> F’esteız

Evet “sığınık” anlamında. Lebbeyk “Elimden tut yukarı yanına al beni” demek. Bunu dilerse Allah yapar. Ama Şeytandan “beni elimden tut yanına al” denemez.

“Euzü billahi mineşşeytanir Racim” dediğinizde Allah dilerse değil OTOMATİKMAN şeytanı kozmik şıhablarla bombardıman eder, kaçar keriz mecburen…

Nötrinolar tamamen hayalettir ama çok az da olsa iki nötrino çarpıştığında (Trilyonlarda bir ihtimal) bundan somut bir NÖTRON oluşabiliyor. İşte o RACİM (Taşlama)’den söz ediyor ayet.

Bir nötron radyoaktiftir. Çekirdek dışında sadece 13 dakika kararlı kalır. Sonra bir proton, bir elektron ve bir antinötrino bırakır. Yani bu kez ondan bir H atomu doğmuş olur.

Bu çok zor ve belki de milyar yılda bir oluyor. (Evrenin ömrü 16 milyar yıl)

<> Tunguska gibi mi?

 

Tunguska’da şıhabın ağırlığı evrenin ilk yaratılmasındaki şiddetli mini karanoktalarla ağırlıkça eşit. O da ayrı bir mekanizma tabii. (Şıhab Şıyhab, Şahab deniyor.)

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 07/12/2001 (030/14)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 030 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

030-14-kuran-okutan-dabbet

Yorumlar