Tasdik edici Kuran

<> Ne Daniel birbirini tutuyor, ne Matthews’un ki. Hristiyanların işi zor.

O kitaplara inanmamız gerekiyor. Şöyle ki: “Kur’an onları TASDİK EDİCİ” gönderilmiştir.

Bunun anlamı şu: Eğer yazılanlar Kur’an’a TAM uyum halindeyse, Tevrat ve İncil’dekiler DOĞRUDUR çünkü TASDİK mekanizmasıdır bu… (Yusuf-111 idi galiba, bir yazalım.)

Örneğin İncil “Allah birdir” diyorsa BU TASDİK edilmiştir. Zaten çoğu yerinde BİR’dir diyor, ama bir kaç yerde ÜÇlendiğinden Allah ile işleri zor ve biz o tahrifatı TASDİK etmiyoruz. O yüzden size TASDİK ve AYRINTI olayını özellikle sunuyorum.

<> 12-Yusuf/111: Gerçekten de onların kıssalarında üstün akıllılar için bir ibret vardır. Bu Kur’an uydurulmuş herhangi bir söz değildir. Lakin kendisinden önce gelen kitapların tasdiki her şeyin ayrıntılarıyla açıklayıcısı ve iman edecek bir kavim için hidayet ve rahmettir.

“Bu Kur’an uydurulmuş herhangi bir söz değildir” =Burada ise “UYDURULMUŞ HADİSLERİNİZ GİBİ DEĞİLDİR” diyor.

<> evet dr “ma kane hadisen yuftera”

“ve iman edecek bir kavim için hidayet ve rahmettir”

Bu iman EDE*CEK kavim de Hanifler’dir. (Hadisler değil Hanifler)

Dikkat ediniz kelimeye: iman ” E d e + C E K ” diyor, Et+miş, et+ti, ediyor değil, EDE+C E K diyor, bilmem anlatabildim mi?

<> ap açık

<> “huden we rahmeten li qawmin yu’minun”

Yani HADİS’lere İMAN edecek birilerinin çıkacağını (O dönemde hadisler daha yoktu, ayetler iniyordu sadece) Mucize gibi haber veren Kur’an bu kez de Hadisçilere karşı Hanifçilerin Kur’an’a iman edeceğini APAÇIK bildiriyor.

Hans von Aiberg, 12/12/2001 (032/03)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 032 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

032-03-tasdik-edici-kuran

Yorumlar