İftira hadisler – Ali İmran suresi – Hadis İslamın münafıkları – Süfyanilik

“Bu Kur’an uydurulmuş herhangi bir söz değildir. Lakin kendisinden önce gelen kitapların tasdiki her şeyin ayrıntılarıyla açıklayıcısı ve iman edecek bir kavim için hidayet ve rahmettir.”

Hidayet şudur: “Bu Kur’an uydurulmuş herhangi bir söz değildir.

Rahmet de şudur: “Her şeyin ayrıntılarıyla açıklayıcısı” ve “iman edecek bir kavim” “huden we rahmeten li qawmin yu’minun”.

Namazlarda en çok okuduğum ayetlerden biri.

O iman eden kavim ne Hadisçi, ne Hafifçi Herifçiler değil, Hanifçilerdir. Ötekiler ne anlar DETAY’dan ve hakederler mi Rahmeti?

Biz onları severiz elbette ama onlar BİZİ SEVMEZLER. (Ali İmran 121 falandı galiba)

<> 3-Ali İmran/119: İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler, başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “Kininizle geberin!”. Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir.

<> 3-Ali İmran/120: Size bir iyilik dokunsa fenalarına gider, başınıza bir kötülük gelse onunla sevinirler. Eğer sabreder ve Allah’tan gereğince korkarsanız, onların hileleri size hiçbir zarar vermez; çünkü Allah onları kendi amelleriyle kuşatmıştır.

Ağızlarından kinleri taşmaktadır, dişleri gıcırdamaktadır. Çünkü Kur’an ayetlerine inanıyor ve oradan her detayı alıyoruz ve de UYDURUK HADİSLERİ (Hadisen Yüftera) geri dönüşüm kutusuna gönderiyoruz…

Hadisleri Kur’an tasdik ederse alırım inanırım, İncil ve Tevrat’ı da…

Ama hadislerle İncil ve Tevrat ASLA BİR DEĞİLDİR. Çünkü Allah’ın revaç ettiği “Kendinden öncekilerin tasdiki”dir. Hadisler ise Kur’an’dan SONRA gelmiştir ve TASDİK etmem mümkün değil. Ayetle çelişmiş olurum… Hepimiz birer akıl ve izan sahibiyiz. Ayette böyle demiyor mu?

Koptuk mu?

<> Hayır

<Z> burdayız ama bu konularda grup sessiz. Size pek destek yok.

Oldu, arada bir bir iki işaret yapın da monologda kalmayayım.

Desteği kendime değil sizlerin çok sevdiğim nefsleri için istiyorum. Hava ile su aynı anda bir yerde olmaz… Yalan ve iman da aynı yerde olamaz. Yalan (Yüftera) ve İman nasıl bir arada olur?

<> Destek olmak için illa yazmak mı lazım

<Z> Bilmiyorum, her konuda fikirler söyleniyor ama konu buraya gelince herkeste suskunluk var. Önceki chatlerde de böyle oldu

<> Chatden dolayı aklımız-izanımız gelişmekte…

<> Susmak evet demektir

 

Zigzag ve [Z] şundan korkuyor ve haklı:

119: İşte siz öyle kimselersiniz ki, onları seversiniz, halbuki onlar sizi sevmezler, siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler, başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “Kininizle geberin!”. Şüphesiz ki Allah göğüslerin (gönüllerin) özünü bilir”

120: Size bir iyilik dokunsa fenalarına gider, başınıza bir kötülük gelse onunla sevinirler

“siz kitap(lar)ın hepsine inanırsınız, onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler, başbaşa kaldıkları zaman da kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar.”

[Z] “onlarsa sizinle buluştukları zaman “inandık” derler. Başbaşa kaldıkları zaman…” bundan korkuyor.

<> evet

<Z> Gerekli cevabı sayın Aiberg’den aldık…

<> Aramızda da olsalar yine yolumuza devam. Bunlar şeytanın uşakları

<> Ortada birşey yokken birşey çıkarmak da paranoyaklık olmuyor mu biraz??

Yani yüzümüze karşı TV’de açık oturumlarda bile “Haklısın, inandık” dendi, arkadan da “Bu adam Hadis, sünnet düşmanı, alevi vb.” iftiralarıyla beni yerdiler. Yahudi ve Kilise ajanı olduğumu söylediler, Türk ve Kürt dediler, şarlatan dediler, İlkokul mezunu dediler neler neler…

Ama hepsi “Haklısın profesör, bu hadisler uydurma, bu Sünnet de pek Kur’an’a uymuyor” dediler.

Buna ben tanığım.

<> Hadis konusunda açık konuşmak cesaret işi-aforoz an meselesi oluyor çoğu kez

-devam edecek-

Hans von Aiberg, 12/12/2001 (032/04)

Not-1: <> ile başlayan satırlar sayın Aiberge ait değildir, sohbet/chat esnasında onunla konuşan diğer kişilere aittir. [] ile başlayan satırlar ve [  ] arasındaki kesimler yine sayın Aiberg’e ait değildir, sohbete sonradan eklenmiştir.

Not-2: Eski sohbetlerde işlenen bazı gündem konularının yıllar sonra değişmiş olabileceği ihtimalini gözönünde bulundurmak gerekebilir. Sohbeti okurken karşılaşacağınız her türlü sorunu/hatayı vb. info@aiberg.com adresine bildirebilirsiniz.


önceki bölümü oku | 032 anasayfasına dön | sonraki bölümü oku

032-04-kinleriyle-gebersinler

Yorumlar